Małopolskie: 12-latek wypadł z okna szkoły. Policja ustala, czy winę ponosi nauczyciel

Wypadek w Szkole Podstawowej w Bulowicach (gmina Kęty). 12-letni chłopiec wypadł z okna klasy znajdującej się na pierwszym piętrze. Nastolatek stracił równowagę, opuszczając okienną roletę.

Do wypadku w Szkole Podstawowej w Bulowicach (woj. małopolskie) doszło 11 czerwca około godziny 14:00. 12-letni uczeń piątej klasy wypadł z okna na pierwszym piętrze. Policja ustaliła, że chłopiec stracił równowagę, gdy chciał opuścić okienną roletę. Mundurowi ustalają okoliczności zdarzenia.

Małopolskie. Uczeń wypadł z okna szkoły. Ze złamaną nogą próbował wrócić do klasy

12-latek spadł na trawę. Po upadku wstał i ruszył w kierunku szkoły. Uskarżał się jednak na ból nogi. Nauczyciele udzielili chłopcu pomocy i powiadomili służby ratunkowe, a także rodziców małoletniego - informuje portal kety.pl. Nastolatek został przewieziony do szpitala. Tam okazało się, że złamał nogę.  

Funkcjonariusze policji ustalają, czy uczeń sam postanowił opuścić roletę okienną, czy robił to na polecenie nauczyciela. 

- Czynności w tej sprawie trwają. Sprawdzamy wszystkie okoliczności i ustalamy przyczyny tego zdarzenia (...) Jak tylko otrzymaliśmy zgłoszenie, policjanci od razu pojechali na miejsce, gdzie zostały przeprowadzone oględziny. Przesłuchaliśmy świadków zdarzenia. Będziemy ustalać, czy dziecko samo postanowiło opuścić roletę, czy może wykonywało tę czynność na czyjeś polecenie - w rozmowie z Fakt24 powiedziała Małgorzata Jurecka z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Więcej o:
Komentarze (21)
Małopolskie: 12-latek wypadł z okna szkoły. Policja ustala, czy winę ponosi nauczyciel
Zaloguj się
 • aussieozz

  Oceniono 23 razy 17

  Dzieci wiedzą jak grać na PlayStation i ściągać aplikację na stupidphona ale jak ma zamknąć okno czy wciągnąć roletę to pierdoła wypada przez okno

 • lud.czerski.wyklety

  Oceniono 11 razy 9

  Kolejna ofiara globalnego ocieplenia.

 • zawilec1

  Oceniono 6 razy 6

  Wina nauczycieli , nie chciało się ucznia przykuć do krzesła....

 • izarider

  Oceniono 6 razy 6

  To się załatwił na wakacje... Co za pech.

 • 45rtg

  Oceniono 7 razy 5

  Najwyraźniej orłem chłopak nie był.

 • onlyobserver

  Oceniono 3 razy 3

  Logicznie na to patrzac to powinno sie sprawdzic czy jest bezpiecznie obslugiwac te rolete. Co ma do rzeczy na czyje polecenie ktos to robi. To znaczy jakby nauczyciel wypadl przez okno to byloby to w porzadku albo bylaby to wina dyrekotra szkoly?

 • co.ty.powiesz

  Oceniono 11 razy 3

  "Mundurowi ustalają okoliczności zdarzenia."
  "Mundurowi", czyli kto: strażacy,, marynarze, piloci, straż graniczna, służba więzienna bądź leśna, a może straż marszałkowska? Chyba lepiej zająć się (nie)handlowymi niedzielami, bo to najlepiej wychodzi UZ. A już jest czwartek!

 • sthoss

  Oceniono 9 razy 1

  Moze jeszcze o zwichnieciach konczyn za chwile bedziecie informowac w gazecie?

 • zawszedak111

  Oceniono 7 razy -1

  "Mundurowi ustalają okoliczności zdarzenia."
  UZ, jacy mundurowi?
  Dawaj lepiej te swoje "niedziele handlowe"!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX