Rzeczniczka PiS potwierdza, że wpłynął list Marka Falenty do Kaczyńskiego. "Kuriozalna treść"

"Nie było żadnych podstaw, by odnosić się do kuriozalnej treści listu, który Marek Falenta wysłał do Jarosława Kaczyńskiego" - poinformowała rzeczniczka PiS Anita Czerwińska. "Gazeta Wyborcza" ujawniła treść listu, w którym skazany w aferze podsłuchowej utrzymywał, że osoby ze środowiska PiS składały mu obietnice.

"Panie Prezesie, od kilku lat ludzie z Pana politycznego obozu mamią mnie obietnicami pomocy, ułaskawienia i amnestii" - pisał w lutym Marek Falenta w liście do Jarosława Kaczyńskiego.

Treść listu ujawniła dziś "Gazeta Wyborcza". Skazany w aferze podsłuchowej utrzymywał, że współpracował ze służbami, zaś podsłuch w restauracjach zakładał ze świadomością, że będą "wykorzystane do wygrania przez partię wyborów". 

Kilka godzin po publikacji artykułu rzeczniczka Prawa i Sprawiedliwości Anita Czerwińska potwierdziła, że taki list wpłynął do biura Jarosława Kaczyńskiego. Jednak - jak zapewniła - nic dalej się z nim nie działo.

"List Marka Falenty opisany w dzisiejszej publikacji "Gazety Wyborczej" wpłynął do biura Prezesa PiS. Listowi nie nadano dalszego biegu. Nie było żadnych podstaw, by odnosić się do jego kuriozalnej treści" - napisała na Twitterze.

Falenta walczy, by nie iść do więzienia

Falenta w ubiegłym tygodniu został sprowadzony z Hiszpanii do Polski, by odbyć karę więzienia za swój udział w tzw. aferze taśmowej (skazano go na dwa i pół roku pozbawienia wolności). Mężczyzna ukrywał się za granicą przez kilka miesięcy. 

W tym tygodniu "Rzeczpospolita" opublikowała fragmenty wniosku o ułaskawienie, który biznesmen Marek Falenta skierował do prezydenta Andrzeja Dudy. Biznesmen twierdził w nim, że został "oszukany" przez Prawo i Sprawiedliwość, a działacze partii mieli obiecywać mu "wiele korzyści i łupów politycznych". 

Falenta groził, że jeśli nie zostanie ułaskawiony, "ujawni zleceniodawców i wszystkie szczegóły".

Więcej o:
Komentarze (194)
Rzeczniczka PiS potwierdza, że wpłynął list Falenty do Kaczyńskiego
Zaloguj się
 • lesnojeziorska

  Oceniono 52 razy 42

  Falenta: - Nagrywałem peło.
  Pis: - Taśmy prawdy.
  Falenta: - Nagrywałem też Pis.
  Pis: - Kuriozalne treści, desperacja przestępcy.

 • pt.nut

  Oceniono 43 razy 29

  Pissdzielce, zgodnie z dobrze utrwalonymi bolszewickimi wzorcami najpierw zaprzecza wszystkiemu, nastepnie beda odwracac kota ogonem, potem zaczna sie grozby. Schemat znany od lat.

 • owca888

  Oceniono 44 razy 28

  "Kuriozalnej"?
  Skandal na miarę Watergate. Zamach stanu służb z wątkiem rosyjskim, a wy "kuriozalny"?

 • antropoid

  Oceniono 34 razy 24

  KOLEJNA niedo-rzeczniczka kaczyzmu, bardzo zasłużona tym, że "organizowała" miesiączkowe spędy - za pieniądze podatników...

 • anonim_ka

  Oceniono 31 razy 21

  Najbardziej mnie brzydzi , że te złamasy bibrzą coś o patriotyźmie , honorze uczciwości, i dbaniu o Polskę ! ! Złodziejskie szambo czyli PiS .

 • justas32

  Oceniono 32 razy 18

  Z PiS nie robi się interesów politycznych - widzę że o przykładzie LPR i Samoobrony wszyscy już zapomnieli ...

 • norman67

  Oceniono 29 razy 17

  Kolejna przechodzona pisowska morda, byle tylko upokorzyć normalnych.

 • justas32

  Oceniono 31 razy 17

  Napisał złodziej do złodzieja. Ale się przeliczy, bo ten drugi złodziej wredny ...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX