Akcja poszukiwawcza w Dąbrowie Górniczej. Na Pogorii III zaginął 18-latek, który wskoczył do wody

Od wtorku 11 czerwca trwają poszukiwania 18-letniego chłopaka, który wskoczył do zbiornika Pogoria III w Dąbrowie Górniczej i z niego nie wypłynął. Na noc akcja poszukiwawcza została wstrzymana, o godzinie 9:00 wznowiono ją na nowo.

Poszukiwania 18-latka, który zaginął nad zbiornikiem Pogoria III w Dąbrowie Górniczej mają ruszyć w środę 12 czerwca ok. godziny 9:00. Na miejsce już został wysłany patrol policyjny - pisze "Dziennik Zachodni"

Dąbrowa Górnicza. Nurkowie i policjanci będą szukać 18-latka. Mógł utonąć w zbiorniku Pogoria III

Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o zaginięciu 18-latka we wtorek 11 czerwca około godziny 18:15. Chłopak miał pływać z koleżanką na rowerku wodnym. W pewnym momencie wskoczył z niego do wody i już nie wypłynął. Wtorkowa akcja poszukiwawcza trwała aż do zapadnięcia zmroku. Młodego mężczyzny nie udało się znaleźć, dlatego dziś wznowiono poszukiwania. Wczoraj na miejscu zdarzenie pracowały Policja, Zespół Ratownictwa Medycznego i Państwowa Straż Pożarna z Dąbrowy Górniczej oraz Bytomia.

- 18-letni chłopak przebywał nad wodą z kolegami i koleżankami. W pewnym momencie wskoczył do wody i nie wypłynął. Akcję poszukiwawczą prowadzi specjalna grupa płetwonurków z Bytomia - w rozmowie z "Dziennikiem Zachodnim" powiedział Radosław Rzepecki z dąbrowskiej Straży Pożarnej.4

Policyjne statystyki: w czerwcu utonęło już 36 osób. RCB apeluje o rozsądek

Bilans utonięć w czerwcu 2019 roku jest tragiczny. Policyjne statystyki pokazują, że w ciągu pierwszych 11 dni tego miesiąca utonęło 36 osób. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa przestrzega wszystkich, którzy szukają ochłody w wodzie: to nieprzewidywalny żywioł, który może odebrać życie.

Więcej o:
Komentarze (20)
Akcja poszukiwawcza w Dąbrowie Górniczej. Na Pogorii III zaginął 18-latek, który wskoczył do wody
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 13 razy 9

  Pewnie banał, ale trudno. Największym zagrożeniem dla polskich nastolatków ma być edukacja seksualna. A właśnie w wymiarze bezpieczeństwa nad wodą powinno być wzmożenie sił. Wszystkich sił. Aż strach pomyśleć ile dzieciaków i nie tylko dzieciaków straci życie pod wodą do końca lata.

 • shtalman

  Oceniono 9 razy 5

  Dwie umiejętności wolski nastolatek powinien mieć opanowane zakładanie gumy na fjoota przed dzikim seksem oraz umiejętność pływania

 • xynat

  Oceniono 2 razy 2

  "...o godzinie 9:00 wznowiono ją na nowo...". Naprawdę? Wznowiono na nowo? A najlepsze jest maślane masło. Prawda? Staram się być wyrozumiały. Wiem, że każdemu się może zdarzyć błąd. Ale coś takiego woła o pomstę do nieba. Przecież nawet średnio inteligentnemu człowiekowi z choćby podstawową wiedzą o języku polskim taka zbita "wznowiono na nowo" przez gardło by nie przeszła.

 • sabaton128

  Oceniono 1 raz 1

  Szukają 19-latka czy w zasadzie jego zwłok?

 • proteusz33

  Oceniono 7 razy -3

  Znacznie bezpieczniejsze jest wyskakiwanie z wody

 • jacek nowicki

  Oceniono 12 razy -10

  Fajnie wygląda jak policjant siedzi w telefonie i patroluje wodę.Czesto widzę to Warszawa jak policjanci na słórzbie siedzą w telefonach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX