"Warsztaty plastyczne to w rzeczywistości edukacja seksualna". Fundacja chce zmian w prawie

Fundacja "Mamy i Taty" chce zmian w prawie oświatowym. Organizacja przygotowała obywatelski projekt nowelizacji przepisów, które mają dać dyrektorom szkół i rodzicom możliwość kontrolowania treści, które są przekazywane w trakcie zajęć dodatkowych.

Socjolog i prezes Fundacji "Mamy i Taty" Marek Grabowski powiedział w trakcie prezentacji projektu zmian, że obecnie ani nauczyciele, ani rodzice nie mają wpływu na to, co dzieje się na zajęciach dodatkowych. Jak mówił, do fundacji zgłaszają się rodzice, którzy są zaniepokojeni przebiegiem niektórych zajęć pozalekcyjnych. Dorośli najwięcej zastrzeżeń mają do zajęć, na których przekazywane są treści związane z edukacją seksualną.

- Tutaj jest najwięcej nadużyć. Na przykład zajęcia nazywają się warsztatami plastycznymi, a w rzeczywistości są formą edukacji seksualnej, bardzo radykalnej - podkreślił Marek Grabowski.

Fundacja w porozumieniu z prawnikami przygotowała nowelizację artykułu 86. ustawy oświatowej. Zmiany zakładają, że każde stowarzyszenie czy organizacja, które będą chciały prowadzić na terenie szkoły zajęcia dodatkowe, będą musiały uzyskać zgodę dyrekcji i rady rodziców. Zgoda będzie wydawana na podstawie prospektu zawierającego opis treści, które będą przedstawiane dzieciom i młodzieży w czasie zajęć.

Autorzy projektu nowelizacji prawa oświatowego chcą, żeby zmiany zaczęły obowiązywać od września. Są już po wstępnych konsultacjach z ministerstwem edukacji i parlamentarzystami.

Więcej o:
Komentarze (169)
Fundacja "Mamy i Taty" chce zmian w prawie oświatowym. "Warsztaty plastyczne to edukacja seksualna"
Zaloguj się
 • amberowy

  Oceniono 72 razy 68

  czy tylko ja odnoszę wrażenie ze ten krąg ludzi ma jakieś problemy z własną osobowością i seksualnością ?

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 48 razy 44

  Tu chodzi o jedno - by zablokować jakąkolwiek możliwość edukacji seksualnej w szkołach. Katodebilice jeszcze w przyszłości zlikwidują wychowanie do życia w rodzinie.

 • aeromonas

  Oceniono 41 razy 39

  Niektórym wszystko się z d... kojarzy:( To się chyba jakoś leczy?

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 34 razy 32

  Kolejna fundacyjka z prdolcem na punkcie seksu i LGBT oraz płodzenia potomstwa (do czego zachęcała w swojej akcji swego czasu).

 • jael53

  Oceniono 25 razy 25

  Pardon, zdaje się, że zajęcia z katechezy też nie są obowiązkowe - czy rodzice oraz dyrektorzy szkół mają jakiś wpływ na ich treść? Bardzom zresztą ciekawa, jak rodzice odpowiadają 7 - 8-latkom, pytającym, co to jest "niepokalane poczęcie" tudzież "cudzołożenie".

 • pogromca.katoprawackiej.zarazy

  Oceniono 21 razy 21

  <<Zmiany zakładają, że każde stowarzyszenie czy organizacja, które będą chciały prowadzić na terenie szkoły zajęcia dodatkowe, będą musiały uzyskać zgodę dyrekcji i rady rodziców. Zgoda będzie wydawana na podstawie prospektu zawierającego opis treści, które będą przedstawiane dzieciom i młodzieży w czasie zajęć.>>

  To może rodzice się obudzą, nie wyrażą zgody na pranie mózgów i w y p i e r d o l ą rzymską sektę z powrotem do sal katechetycznych. Świecka szkoła!

 • cezaryk

  Oceniono 23 razy 21

  Upały są a pan socjolog Grabowski zapomniał założyć czapkę i napić się wody z lodem.
  Polecam także nałożenie lodu w okolicach pachwin.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX