Sześcioraczki z Krakowa otrzymają 100 tys. zł. To prezent od województwa małopolskiego

Zarząd Województwa Małopolskiego postanowił przekazać 100 tysięcy złotych rodzicom sześcioraczków, które urodziły się w Krakowie. 17 czerwca decyzję ma zatwierdzić Sejmik Województwa Małopolskiego.

Zarząd Województwa Małopolskiego ma przekazać wskazaną kwotę do Urzędu Gminy Ochotnica Dolna, który będzie pośredniczył w przekazaniu pomocy finansowej dla rodziców sześcioraczków - pisze Onet. Dzieci przyszły na świat 20 maja w krakowskim Szpitalu Uniwersyteckim.

Rodzice sześcioraczków otrzymali pomoc od premiera i miasta Kraków

100 tysięcy złotych z budżetu województwa małopolskiego to tylko część pomocy okazanej rodzinie z Tylmanowej. Rodzice Zosi, Kai, Malwiny, Neli, Filipa i Tymona otrzymali już od premiera Mateusza Morawieckiego kluczyki do dziewięcioosobowego samochodu zakupionego ze środków Fundacji PKO BP i Fundacji PFR. Pomoc dla rodziny Marców zaoferowało także miasto Kraków, proponując, że opłaci wynajem mieszkania dla rodziców sześcioraczków na okres kilku miesięcy, tak aby byli oni blisko noworodków, które najbliższe tygodnie muszą spędzić w szpitalu. Zbiórki pieniędzy dla rodziny Marców chciały organizować także osoby prywatne, ale mama sześcioraczków apelowała, żeby nie wpłacać na nie datków.

Rodzice sześcioraczków będą otrzymywać rocznie ok. 50 tysięcy złotych z programu 500 Plus i przysługującej im ulgi podatkowej. Jednorazowo otrzymają także becikowe w wysokości tysiąca złotych na każde z sześcioro dzieci.

Sześcioraczki przyszły na świat w Krakowie. Pierwszy taki poród w Polsce

Rodzina Marców doczekała się sześcioraczków, które przyszły na świat 20 maja w Szpitalu Uniwersyteckim w Krakowie. To pierwszy przypadek tak licznej ciąży w Polsce. Po narodzinach każde z dzieci ważyło ok. jednego kilograma. Sześcioraczki urodziły się w dobrym stanie, jednak przez pewien czas będą musiały pozostać w szpitalnych inkubatorach. 

Więcej o:
Komentarze (95)
Sześcioraczki z Krakowa otrzymają 100 tys zł. To prezent od województwa małopolskiego
Zaloguj się
 • jxl82

  Oceniono 27 razy 19

  Może w potoku tej miłości Morawiecki sam ze swojego "uczciwie" zarobionemu majątkowi coś podarowałby dzieciom? Po działeczce?

 • q1000

  Oceniono 14 razy 12

  To prawie tyle , ile niektórzy członkowie rządu nie zwrócili do Caritasu z racji nienależnych nagród ..

 • q1000

  Oceniono 13 razy 11

  Najlepszy był samochód prezent od Morawieckiego . Cudzy zakup przekazał jako swój. Brawo !

 • fleshless

  Oceniono 16 razy 10

  kasa publiczna, czyli niczyja

 • pis_to_organizacja_zbrodnicza

  Oceniono 9 razy 9

  A tymczasem w tym samym województwie matka wychowująca córkę z porażeniem mózgowym powiesiła się wcześniej zabijając córkę bo nie miała co do gara włożyć. Takie dobre te małopolskie chamy z PiS

 • grey55

  Oceniono 16 razy 8

  100 tys zrzucili się podatnicy .... Czy to sprawiedliwe w stosunku do 3 latki umierającej na raka bo nie ma kasy na leczenie ? Łatwo pislamiści szastają nie swoimi pieniędzmi .

 • fanatykkk

  Oceniono 5 razy 5

  Ja bym od razu dał emeryturę i po domku jednorodzinnym a czemu nie ...... przecież to nie z mojej kieszeni tylko ciemnej masy co wstaje co dzień do pracy o 5 rano ..

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX