Upały. Dziadek zostawił 4-latkę w samochodzie. Powiedział policji, że chce dokończyć zakupy

4-letnia dziewczynka została sama w samochodzie obok jednego z łódzkich supermarketów, podczas gdy jej dziadek poszedł na zakupy. Interweniowała policja, dziecko zostało zabrane do szpitala.

W poniedziałek około godziny 16 łódzka policja odebrała zgłoszenie od mężczyzny, który zauważył dziecko zamknięte w samochodzie na parkingu. Panował upał i istniało ryzyko, że 4-latka może doznać udaru cieplnego. Wg świadka dziecko było zamknięte od co najmniej 20 minut. 

Jak relacjonuje "Dziennik Łódzki", gdy policjanci przybyli na miejsce, dziewczynka była przytomna, ale bardzo spocona. W markecie na ich prośbę wezwano przez głośnik właściciela auta. Okazało się, że to 61-letni dziadek dziewczynki. Wg relacji początkowo nie chciał iść do samochodu, tylko dokończyć zakupy. Ostatecznie poszedł z policjantami. 

W międzyczasie na miejsce wezwano karetkę pogotowia. Ratownicy zbadali dziecko, ale dziadek utrzymywał, że nie ma potrzeby zabierać dziewczynki do szpitala. Zgodził się na to ojciec, który przyjechał na miejsce. 

Policjanci wyjaśniają szczegóły sytuacji. 61-latkowi może grozić nawet więzienie. 

Upały. Apel policji 

Policjanci apelują, by w czasie upałów nie pozostawiać dzieci i zwierząt w samochodach. Pojazdy zamieniają się w szklarnie, a szybko wzrastająca temperatura może wywołać udar, a nawet zagrażać życiu. Ponadto policja przypomina, by w takich sytuacjach powiadomić służby, oraz że w razie potrzeby mamy prawo wybić szybę w samochodzie, by ratować znajdująca się w środku osobę lub zwierzę. 

Więcej o:
Komentarze (131)
Łódź. Dziadek zostawił 4-latkę w samochodzie w czasie upału
Zaloguj się
 • glencok

  Oceniono 60 razy 52

  Po co go ciągać po sądach??? Trzeba było go "przypadkiem" zatrzasnąć w tym aucie bez kluczyków w pełnym slońcu. Gwarantuję że więcej by zrozumiał niż w sądzie.

 • minipudzianek

  Oceniono 45 razy 39

  Do wszystkich, którzy zostawiają dzieci w samochodzie, myśląc, że to tylko na chwilę - pamiętajcie, że sami możecie zasłabnąć albo może Was pierdyknąć samochód i nikt nie będzie wiedział, że dziecko jest w samochodzie.

 • kocurxtr

  Oceniono 37 razy 31

  zaczyna się festiwal Januszy
  tylko dzieci szkoda...

  chyba tylko kary bezwzględnego więzienia nagłaśniane we wszystkich mediach coś pomogą...

 • lactum

  Oceniono 34 razy 30

  Nie chodzi tylko o upal. Dziecko 4 letnie nie potrafi samodzielnie opuscic pojazdu w razie niebezpieczenstwa, np. pozaru samochodu. Ten czlowiek zasluzyl na solidna kare.

 • krynolinka

  Oceniono 31 razy 27

  Może dziadziuś sam się przegrzał skoro nie widział nic złego w tym, że mała się mogła usmażyć.

 • dobromir.wesoly

  Oceniono 32 razy 24

  DEBIL. Po co więcej komentować. Niech ojciec przemyśli kolejne powierzenie dziecka...

 • john_yossarian

  Oceniono 31 razy 23

  Patologia. O tym trąbi się od lat a ten sk...syn jeszcze się stawiał i chciał kończyć zakupy.

 • seroo1

  Oceniono 26 razy 22

  Skąd w ludziach tyle bezmózgowia?
  Pod Poznaniem debil wjeżdża karetką pod zamykające się szlabany a potem zamiast zjeżdżać taranując zaporę lub zwyczajnie uciekać z auta manewruje nim próbując ustawić się równolegle do torów zabijając w konsekwencji dwie osoby. Przypadek jest opisany i skomentowany we wszystkich mediach - po czym kilka tygodni później traktorzysta w świętokrzyskiem robi dokładnie to samo, ale jakoś uchodząc z życiem. O zostawianiu dzieci i zwierząt w autach pisano i mówiono przez cały poprzedni sezon upałów i co???? Suweren powstały z kolan nie dość, że jest na tyle tępy, że nie kojarzy faktów to jeszcze "musi dokończyć zakupy"...

 • stafarda

  Oceniono 23 razy 21

  Nie rozumiem. Nie rozumiem. Ile trzeba tłuc do łbów debilom... Co roku to samo. Dzieci, zwierzęta w aucie w upał. Wypalanie traw. Jazda na bani. skoki do wody nie znając kąpieliska.
  Czy my naprawdę jesteśmy tak tępym społeczeństwem.
  Brak słów

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX