Gdzie jest burza? IMGW wydało ostrzeżenia dla pięciu województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed burzami z gradem dla pięciu województw. Lokalne burze pojawią się także w pozostałych regionach.

Pierwszych burz należy spodziewać się już około godziny 14. Wtedy burze prognozowane są lokalnie w województwie łódzkim, mazowieckim, podlaskim i warmińsko-mazurskim. Od tej godziny pierwsze nawałnice zaczną przechodzić też przez zachodnią Polskę.

Gdzie jest burza? IMGW wydało ostrzeżenia przed burzami dla pięciu województw

To właśnie dla województw położonych w zachodniej części kraju wydano ostrzeżenia przed intensywnymi burzami z gradem. Pierwsze wyładowania pojawią się już po godzinie 14, jednak najsilniejsze nawałnice będą pojawiać się w tych regionach około godziny 16.

IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województwa pomorskiego, zachodniopomorskiego, kujawsko-pomorskiego i lubuskiego oraz alert drugiego stopnia dla województwa dolnośląskiego, gdzie przewidywane są intensywne burze. W tych miejscach spadnie do 20-30 mm deszczu, lokalnie prognozowane są także opady gradu. Dodatkowo podczas burz wiatr będzie wiał z prędkością do 90-100 km/h. 

Pod wieczór, około godziny 20, burze pojawiać się będą nadal w województwach pomorskim, zachodniopomorskim, kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, dolnośląskim, opolskim i śląskim. Kolejnych burz musimy spodziewać się także następnego dnia. Według prognoz w środę burze występować będą w całej Polsce, a najsilniejsze wyładowania atmosferyczne ponownie prognozowane są na zachodzie kraju.

Więcej o:
Komentarze (18)
Gdzie jest burza? IMGW wydało ostrzeżenia dla pięciu województw
Zaloguj się
 • ziggybam

  Oceniono 3 razy 3

  Zdjęcie pana Olecha - genialne.

 • 7rewrer7

  Oceniono 2 razy 2

  Teraz w moje okolicy w cieniu jest 34,7 stopni.A chmury teraz oglądam w TV.

 • partia_niewidzialnych

  Oceniono 6 razy 2

  Po co informować, gdzie jest burza. Jak napieprza, to jest burza. Jak nie, to nie ma burzy.

 • maguniaklikunia

  Oceniono 1 raz 1

  Szkoda, że nie mamy możliwości zebrania i zatrzymania tej całej wody która mogłaby służyć na przykład do podlewania parków, ogrodów i ogródków albo i plantacji owoców. Albo mamy wody za mało albo za dużo, ale kiedy deszcz albo i burza nagle spada na miasto to miasto tonie.

 • zlazmiana2016

  0

  Codzienne spodziewane burze z gradem i nawałnice w Bydgoszczy a od 6 do 20 ani chmurki i żar.

 • awersja

  Oceniono 2 razy 0

  "IMGW wydało ostrzeżenia ..."

  Oni znają się na pogodzie, a miernoty z portalu gazeta.pl nie znają języka polskiego... Pismacy, jesteście jak gó... w przeręblu, pozbawieni jakiegokolwiek szacunku do czytelników i języka polskiego....

  IMGW wydał...!!! INSTYTUT wydał...!!! Czy rzeczywiście jesteście takie głąby i nieuki, że nie potraficie odmienić prostego skrótowca...?

 • a_weasley

  Oceniono 1 raz -1

  No i co? No i pstro, a miałem nadzieję, że coś. Ani kropli deszczu, nie mówiąc o burzy.

 • john_yossarian

  Oceniono 2 razy -2

  To tak, jakby każdego dnia informować np. San Francisco, że może być trzęsenie ziemi. Jest lato i burze z ulewami się zdarzają.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX