Pogoda na dziś - środa 12 czerwca. Ostrzeżenia przed upałami dla całej Polski. Aż 34 stopnie we Wrocławiu

Pogoda na dziś - środa 12 czerwca. Na zachodzie, Pomorzu i Mazowszu meteorolodzy zapowiadają silne nawałnice. Burzowy front pojawi się nad Polską po południu, około godziny 14.

Dziś zapowiadany jest kolejny, upalny dzień. IMGW wydało ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia przed wysokimi temperaturami dla całej Polski.

Temperatura. Synoptycy zapowiadają maksymalnie od 30 do 34 stopni

W całej Polsce termometry pokażą dziś ponad 30 stopni. Temperatura od 30 do 31 stopni zapowiadana jest dla województwa lubuskiego, zachodniopomorskiego, pomorskiego, podlaskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego. W Warszawie, Olsztynie, Poznaniu, Łodzi, Krakowie i Katowicach meteorolodzy zapowiadają 32 stopnie. Najcieplejszy dzień prognozowany jest w województwie dolnośląskim, gdzie będzie aż 34 stopni. W pozostałych regionach 33 stopnie.

Pogoda na dziś - 12 czerwiec.Pogoda na dziś - 12 czerwiec. gazeta.pl

Opady. Dziś w całym kraju możliwe są burze - najsilniejsze wyładowania na zachodzie i północy kraju

W środę rano meteorolodzy zapowiadają prawie bezchmurne niebo w całej Polsce. Niewielkie zachmurzenia przewidywane są dopiero pod wieczór dla zachodniej części kraju oraz podczas popołudniowych nawałnic. W nocy z wtorku na środę silne burze zapowiadane są dla północno-zachodnich krańców Polski. Po południu w całym kraju mogą pojawić się burze. Najsilniejsze nawałnice zapowiadane są dla zachodniej i północnej Polski oraz dla Mazowsza. Podczas burz prognozowana wysokość opadów wyniesie do 30 mm. Lokalnie może padać także grad, a dodatkowo zapowiadane są porywy wiatru do 80-90 km/h.

Ostrzeżenia meteorologiczne. Ostrzeżenia przed upałem i burzami w całej Polsce

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia pierwszego stopnia dla województwa zachodniopomorskiego, pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego i dolnośląskiego przed burzami z gradem. Ostrzeżenie przed burzami obowiązuje także na Mazowszu. W tych regionach prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu do 20-30 mm. W czasie nawałnic wiatr może wiać z prędkością do 80-90 km/h. We wszystkich województwach wydane zostały ostrzeżenia pierwszego (województwa zachodniopomorskie, warmińsko-mazurskie i podlaskie) oraz drugiego stopnia przed upałami. W całym kraju temperatura przekroczy 30 stopni. W niektórych miejscach, np. na Dolnym Śląsku, termometry pokażą aż 34 stopnie. W nocy temperatura spadnie do 17 stopni na wschodzie i do 21 stopni na zachodzie kraju.

Chcesz wiedzieć więcej? Czytaj: pogoda.gazeta.pl

Więcej o:
Komentarze (5)
Pogoda na dziś - środa 12 czerwca. Ostrzeżenia przed upałami dla całej Polski. Aż 34 stopnie we Wrocławiu
Zaloguj się
 • gosc-z-ch

  Oceniono 2 razy 2

  Dziwne, że nawet Pan Profesor nie odróżnia pogody od klimatu.
  To, że dzisiaj jest gdzieś ponad 30 C, to jest pogoda, a nie ocieplenie klimatyczne. U mnie na przykład było rano 8 C, a wczoraj po południu tylko 11 C i wcale nie oznacza to ochłodzenia klimatycznego, tylko pogode.
  Dopiero, jeśli notujemy statystyczne odchylenia od normy np. temperatury przez co najmniej 30 lat (a właściwie to przez 60 lat), to dopiero wtedy możemy mówić o zmianach klimatu.

 • klufin

  0

  jak narazie w Szczecinie przyjemnie , wczoraj mimo 30 stopni było duszno , parno

 • 1944kumaty

  0

  Najgorsza pogoda z mozliwych, a lubia ja tylko pasozyty spoleczne. Nie idzie wtedy pracowac, uczyc sie, uprawiac aktywnosc na zewnatrz, zajac sie swoimi zainteresowaniami, a wyjscie do parku tez niewiele da, bo cala noc jest ukrop. Mozna tylko lezec i czekac az upaly mina, tracac tydzien z zycia. Jakim trzeba byc smutnym przegrywem, zeby odczuwac przyjemnosc z takiej pogody!

 • mamlas_r

  Oceniono 3 razy -1

  Z powidu upałów, Państwowe Zakłady Produkcji Dewocjonaliów i Innego Szytu - nie nadążają z produkcją gazowanej wody święconej...

 • mamlas_r

  Oceniono 3 razy -3

  Dziś we Wrocławiu miało być aż 34 stopnie. To nie do wyczymienia!
  A co na to garnizon Policji i SS? Bo, że taki tam jest, to świadczą o tym czyny tych bohaterów...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX