Giżycko. Pediatra pod wpływem alkoholu pełnił dyżur w przyszpitalnej przychodni

W niedzielę w Giżycku zatrzymano lekarza, który pracował pod wpływem alkoholu. W organizmie miał 1,5 promila alkoholu. W poniedziałek prokuratura postawiła mu zarzut.

Do zdarzenia doszło w niedzielę. Około godziny 9:40 dyżurny z Komendy Powiatowej Policji w Giżycku otrzymał anonimowe zgłoszenie, że w przychodni przy Szpitalu Giżyckim przyjmuje lekarz, który prawdopodobnie jest pod wpływem alkoholu. Informację potwierdził asp. Daniel Romańczyk z KPP w Giżycku.

- Policjanci niezwłocznie udali się do przychodni i ten fakt potwierdzili. Lekarz został przebadany na zawartość alkoholu. Z badań wynikało, że miał on około 1,5 promila alkoholu w organizmie. Został oczywiście odsunięty od wykonywania dalszych czynności służbowych, został również powiadomiony pracodawca - przekazał policjant w rozmowie z Gazeta.pl. 

Giżycko. Lekarz, który był pod wpływem alkoholu, został zatrzymany

Podkreślił, że w poniedziałek lekarz na polecenie prokuratury został zatrzymany. Postawiono mu zarzut z art. 160 Kodeksu karnego, czyli narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia bądź ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. Za czyn ten grozi do trzech lat pozbawienia wolności.

- Zatrzymany lekarz to 68-letni mężczyzna, pediatra z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Aktualnie przebywa w areszcie policyjnym do czasu wykonania wszystkich czynności - dodał asp. Daniel Romańczyk.

Otrzymaliśmy informację od Dyrekcji Szpitala Giżyckiego, że komentarz w tej sprawie pojawi się na stronie placówki. 

To drugi taki przypadek w ciągu kilku miesięcy

To drugi przypadek pełnienia dyżuru pod wpływem alkoholu w tym szpitalu w ciągu tego roku. W marcu 2019 roku doszło do podobnej sytuacji. Wtedy lekarz został zawieszony w pełnieniu obowiązków.

"(...) w szpitalu obowiązuje absolutny zakaz spożywania alkoholu. Kadra szpitala, lekarze i personel medyczny mają obowiązek przychodzenia i wykonywania pracy w stanie trzeźwości. Chodzi tutaj nie tylko o przestrzeganie Kodeksu Pracy, ale przede wszystkim o bezpieczeństwo i zdrowie naszych pacjentów. Nie akceptujemy żadnych wyjaśnień ani wymówek. W takich przypadkach zawsze będziemy współpracować z policją" - podkreślała wtedy w komunikacie Dyrektor Zarządzająca szpitala Anita Karnacewicz.

Więcej o:
Komentarze (20)
Giżycko. Pediatra pod wpływem alkoholu pełnił dyżur w przyszpitalnej przychodni
Zaloguj się
 • siwywaldi

  Oceniono 8 razy 8

  A kiedy miał się napić, skoro już 7 z rzędu dobę spędzał "skacząc" z dyżuru na dyżur?

  A na poważnie, to tak wygląda leczenie syfilisu pudrem, czyli "łatanie" braków lekarzy, NIE podlegających jakichkolwiek kontrolom czasu pracy umowami na samozatrudnieniu. Oj, odbije się to kiedyś czkawką....

 • kris13514

  Oceniono 5 razy 5

  A teraz co? Zwolnią pediatrę? I gdzie znajdą zastępstwo? Zaraz będą trąbić o konieczności likwidacji placówki z powodu braku personelu?
  Przecież z tamtych rejonów, co drugi bardziej ogarnięty lekarz pracuje w Niemczech. A za pijaństwo powinien wylecieć z głośnym hukiem i wpisem do akt.

 • topiramax

  Oceniono 7 razy 5

  Jedni uciekają do Anglii, drudzy na dno butelki. Szkoda, coraz ich mniej a jakość też nie najlepsza.

 • acototak

  Oceniono 4 razy 4

  "Pediatra pod wpływem alkoholu pełnił dyżur" to nie to samo co "pediatra pełnił dyżur pod wpływem alkoholu" Inny związek przyczynowo skutkowy :)

 • brods

  Oceniono 3 razy 3

  kto normalny może na trzeżwo żyć i pracować w naszym kraju ? ..... , normalni ludzie nie mogą zrozumieć że krajem rządzą idioći , a barany z 500+ głosują na nich.....

 • zarliwy

  Oceniono 3 razy 1

  Wódkę to się pije z głową nie z kiełbasą!!! Wtedy do kiepeły dotrze, że do pracy nie przystępuje się po spożyciu, ani nie pije (dla przypiedralaczy - alkoholu) podczas pracy!!! Pytanko do pracodawcy - rozumiem, że pijak już nie jest waszym pracownikiem?!

 • dziadekjam

  Oceniono 11 razy 1

  "- Zatrzymany lekarz to 68-letni mężczyzna, pediatra z wieloletnim doświadczeniem zawodowym. Aktualnie przebywa w areszcie policyjnym do czasu wykonania wszystkich czynności - dodał asp. Daniel Romańczyk."
  =================
  Można? Można! A 71 - letni trzeźwy "?deweloper" śmiga na wolności..:-)

 • hens

  0

  Ciekawostka przyrodnicza................lekarz w stanie wskazującym jest przestępcą !
  A poseł na kacu, którego leczył połowę dnia w sejmowej mordowni, decydujący głosowaniem i swoim bałwochwalczym pijanym rozumkiem w pijanym widzie, decyduje o naszych losach losach

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX