Niedziele handlowe - czerwiec 2019. Czy sklepy będą dzisiaj otwarte?

Czy sklepy będą dziś czynne? Czy 9 czerwca to niedziela handlowa? Zaglądamy do ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, żeby to sprawdzić.

Ustawa, na mocy której wprowadzono podział na niedziele handlowe i niehandlowe, weszła w życie w marcu ubiegłego roku. Została ona skonstruowana tak, aby stopniowo przyzwyczajać nas do tego, że w niedziele sklepy są zamknięte. W 2018 roku niedziele handlowe wypadały dwa razy w miesiącu, ale w tym już tylko raz. Czy 9 czerwca to niedziela handlowa?

Niedziele handlowe 2019. Czy sklepy będą dziś czynne?

Obowiązujące prawo mówi, że w 2019 roku niedziele handlowe wypadają w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Oznacza to, że w czerwcu niedzielą handlową jest 30, a nie 9 czerwca. Dziś sklepy będą zamknięte. Na kolejną niedzielę handlową musimy poczekać trzy tygodnie.

Więcej o:
Komentarze (29)
Niedziele handlowe - czerwiec 2019. Czy sklepy będą dzisiaj otwarte?
Zaloguj się
 • liczna_rodzina_prezesa

  Oceniono 7 razy 7

  Pół nocy nie spałem czekając na ten artykuł. Dajcie mu etykietę "Pilne".

 • jezierskiadam

  Oceniono 11 razy 5

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?

  Kilka propozycji:

  Zakaz korzystania z placów zabaw.

  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..

  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.

  Poświęcenie nie poświęconego.

  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.

  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.

  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.

  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.

  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.

  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.

  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.

  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.

  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.

  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już
  od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

 • peryskopowy liopleurodon

  Oceniono 9 razy 5

  Ja a propos załączonego zdjęcia z truskawkami, bardzo pomysłowy i przedsiębiorczy hodowca plantator na moim bazarku sprzedaje po 6 zł za kilogram idą jak na tak zwanym pniu Mało tego ma zapisy co do ilości na dzień następny.

 • plastikpiokio

  Oceniono 8 razy 2

  jak się nazywa ten leszcz który co tydzień robi z nas kretynów ?????????

 • staefun

  Oceniono 10 razy 2

  Jak zwykke wkoorwiający tytuł mający zwiększyć klikalność. Proponuję następujący w podobnym stylu: "Czy każdy pedofil to homoseksualista lub ksiądz albo jeden i drugi łącznie?" I potem odpowiedź w artykule: "nie, nie każdy".

 • swru

  Oceniono 1 raz 1

  Grunt, że pisia Żabka i pisi Orlen zarabiają krocie. Będzie z czego dawać na rydzyka.

 • pwo

  Oceniono 3 razy 1

  :D

 • zawszedak111

  Oceniono 7 razy 1

  Czy UZ zakończy dzisiaj swoje wypociny?
  Czy jutro znów to wklei?

 • zawszedak111

  Oceniono 7 razy 1

  No nie wierzę!
  Specjalista od "niedziel handlowych" UZ musi jeszcze zaglądać "do ustawy o ograniczeniu handlu w niedziele, żeby to sprawdzić."???
  Ćwiczy to przecież co tydzień od środy do niedzieli!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX