Wojciech Mann naraził się zarządowi Polskiego Radia. Poszło o Morawieckiego

Po tym, jak Wojciech Mann na antenie radiowej Trójki skojarzył zachowanie premiera Mateusza Morawieckiego wobec prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz z puszczaną przez siebie piosenką, zarząd Polskiego Radia skierował sprawę do działającej w spółce komisji etyki - podaje portal press.pl.

- Wygrzebałem z głębi archiwów piosenkę zdecydowanie o postaci historycznej. Zresztą trudno mówić o jednej postaci, zaraz wszystko się wyjaśni. I wybrałem zadowolony z tego, że mam taki nietypowy pomysł. Potem się jednak zaniepokoiłem, czy państwo nie będą mieli skojarzenia z naszym premierem, który, przebrany za dżentelmena, potraktował próbującą go przywitać panią tak, jak widzieliśmy - powiedział Wojciech Mann, zapowiadając utwór "Neanderthal Man" zespołu Hotlegs, w audycji "W tonacji Trójki" 4 czerwca.

Popularny dziennikarz muzyczny odniósł się w ten sposób do prezydent Gdańska Aleksandry Dulkiewicz, która chciała przywitać premiera Mateusza Morawieckiego w Gdańsku.

Mann przed komisją etyki

Sprawą zajął się zarząd Polskiego Radia. "W związku z wypowiedzią redaktora Wojciecha Manna 4 czerwca 2019 r. w audycji "W tonacji Trójki" na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia, która wzbudziła kontrowersje wśród wielu słuchaczy, Zarząd Polskiego Radia S.A. skierował tę sprawę do Komisji Etyki Polskiego Radia, która oceni, czy narusza ona standardy etyczne obowiązujące w Polskim Radiu S.A." - napisano w oficjalnym komunikacie.

Wojciech Mann nie komentuje sprawy. - Nie chcę tego komentować, po prostu spokojnie poczekam na rozwój wydarzeń - powiedział w rozmowie z portalem wirtualnemedia.pl.

To nie pierwszy raz, kiedy Wojciech Mann naraża się zarządowi Polskiego Radia. W listopadzie 2017 roku, po odejściu z Trójki Roberta Kantereita, Artura Andrusa i innych dziennikarzy powiedział: - Coraz smutniej na Myśliwieckiej, koledzy zmuszeni do odejścia z Trójki. Słuchacze piszą, żebyśmy się nie poddawali, ale nie wiem, jak to będzie. Miesiąc wcześniej w wywiadzie dla „Gazety Wyborczej” stwierdził, że „gdyby wtedy, na początku lat 90., ktoś mu powiedział, że wdepniemy w taką Polskę, jaką mamy obecnie, nie uwierzyłby”. Z kolei w wywiadzie dla Dziennik.pl, również w 2017 r., powiedział, że dziennikarze mediów publicznych zaczęli się "autocenzurować".

"Neanderthal Man"

„Neanderthal Man” to piosenka angielskiego zespołu Hotlegs. Piosenka, początkowo stworzona tylko jako ćwiczenie studyjne do testowania dźwięków perkusyjnych na nowym sprzęcie nagraniowym, sprzedała się w ponad dwóch milionach egzemplarzy i dotarła na drugie miejsce w Wielkiej Brytanii i nr 22 w USA. Zajęła pierwszą pozycję na listach przebojów we Włoszech i Niemczech i czołowe pozycje w Australii, Kanadzie, Francji, Irlandii i Japonii.

Piosenka ma bardzo prosty tekst: "I'm a neanderthal man. You're a neanderthal girl. Let's make neanderthal love in this neanderthal world" - śpiewają w kółko angielscy muzycy.

 
Więcej o:
Komentarze (548)
Wojciech Mann skojarzył zachowanie Morawieckiego z utworem "Neanderthal Man". Zajmie się nim komisja etyki
Zaloguj się
 • szyder-bach

  Oceniono 258 razy 238

  Mam nadzieję, że za to beknie. Obraził neandertalczyka porównując go do premiera.

 • kpiarz

  Oceniono 173 razy 163

  No co to prawaki, przecie wolność słowa jest. Wam wolno Tuska w hitlerowskim mundurze pokazywać?

 • ps11111ps

  Oceniono 127 razy 117

  Audycje Wojciecha Manna to jedna z niewielu rzeczy jakie sie da słuchać w Trójce. Jedyny który nie spisiowiał.

 • evergreen111

  Oceniono 114 razy 106

  I miał rację pan Mann! Morawiecki to nie tylko KŁAMCA, ale - jak to pokazał w Gdańsku - również CHAM!
  I takie coś jest premierem RP... zgroza!

 • glencok

  Oceniono 107 razy 99

  I słusznie że komisja, wszystko wskazuje na to że pan Wojciech obraził neandertalczyków :)))

 • lukasz_patrykus

  Oceniono 71 razy 69

  Szanowny Panie, Wojciechu Mannie... Dlaczego występuje Pan w radiu w którym za każde słowo grozi komisja dyscyplinarna, co to za media gdzie dziennikarz nie może powiedzieć tego co myśli? Przecież za najglebszej komuny w Trójce można było więcej niż za "dojnej zmiany"
  Republika wsioków i nic więcej

 • fakiba

  Oceniono 75 razy 69

  Bardzo dobry wybór , ta piosenka w pełni oddaje co naród myśli o tak zwanym "premierze" , tak trzymać

 • przewooz

  Oceniono 67 razy 61

  Czyli pisowcy jednak kojarzą, kiedy ktoś ich nazwie po imieniu... Może stąd ta reakcja. Prawda boli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX