Niedziele handlowe 2019. Czy 9 czerwca sklepy będą czynne?

Czy 9 czerwca to jedna z nielicznych w tym roku niedziel, w czasie których będzie można zrobić zakupy? Szukamy odpowiedzi w kalendarzu niedziel handlowych i ustawie o ograniczeniu handlu.

Ustawa, na mocy której wprowadzono podział na niedziele handlowe i niehandlowe, weszła w życie w marcu 2018 roku. Została zaprojektowana w taki sposób, aby stopniowo przyzwyczajać Polaków do tego, że zakupy w niedzielę już wkrótce nie będą możliwe. W 2018 roku niedziele handlowe wypadały dwa razy w miesiącu, a w tym roku - już tylko raz. Czy 9 czerwca to niedziela handlowa?

Niedziele handlowe 2019. Czy 9 czerwca będziemy mogli zrobić zakupy?

W 2019 roku obowiązuje zasada, która mówi, że niedziele handlowe wypadają w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Oznacza to, że 9 czerwca nie jest niedzielą handlową, a sklepy będą jutro zamknięte. Na kolejną niedzielę handlową musimy poczekać nieco ponad trzy tygodnie - wypadnie ona 30 czerwca.

Więcej o:
Komentarze (41)
Niedziele handlowe 2019. Czy 9 czerwca sklepy będą czynne?
Zaloguj się
 • koncentracjamiary

  Oceniono 8 razy 8

  Ten zakaz jest tak głupi jak formacja, która go wyprodukowała. Zamiast spokojnie zrobić zakupy w niedzielę teraz trzeba tracić dodatkowo czas przebijając się przez korki bo jakiś patafian uznał, że ma patent na rację, a jego zdaniem w niedzielę wszyscy mają leżeć plackiem w kościele.

 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 14 razy 8

  Wiem wiem ,że jutro sklepy będą zamknięte, więc nie ma sensu czytać artykuły ha ha nawet gdy sygnuje go sam UZ, ale dobrze, że temat nie jest zapomniany i jesteśmy informowani na bieżąco. Może nadejdzie czas kiedy poznam imię i nazwisko mojego ulubionego informatora handlowego pod tajemniczym inicjałem!!

 • jezierskiadam

  Oceniono 10 razy 4

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?

  Kilka propozycji:

  Zakaz korzystania z placów zabaw.

  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..

  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.

  Poświęcenie nie poświęconego.

  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.

  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.

  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.

  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.

  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.

  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.

  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.

  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.

  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.

  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  Adam Jezierski

 • john_yossarian

  Oceniono 3 razy 3

  Co sobotę piszecie oczywiste oczywistości, jakbyście odkrywali przed narodem wiedzę tajemną.

 • granatowy tulipan pustynny

  Oceniono 9 razy 3

  Jednym słowem straszne, a tak lubię wchodzić do galerii i wychodzić Ponieważ drzwi się same otwierają jeszcze w dodatku takie drogie w środku kręcą dookoła godzinami mogę tak chodzić no ale cóż, smutno mi z tego powodu ale nie będę płakał poczekam spokojnie na ostatnią niedzielę miesiąca i się zemszczę, od samego otwarcia do chwili zamknięcia będę chodził i wychodził i nic nie kupię

 • mcwidack

  Oceniono 6 razy 2

  W 2019 roku obowiązuje zasada, która mówi, że niedziele handlowe wypadają w ostatnią niedzielę każdego miesiąca... puff.... i już nie ma o czym pisać...

 • żararaka straszny

  Oceniono 8 razy 2

  Kurcze to gdzie ja zrobię siusiu tak lubię chodzić do toalety w galerii ponieważ dziwne ale jak odchodzą pisuara to zaczyna sama woda cieknąć- dziwne, muszę coś takiego zamontować w domu

 • an1005

  Oceniono 1 raz 1

  Chcecie robic zakupy w niedziele??. Zmieńcie pracę Zacznijcie pracować w sklepach i wtedy zgłoście modyfikację ustawy

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX