Eliza Michalik odchodzi z Superstacji. Powodem jest zmiana strategii kanału

Dziennikarka publicystyczna Eliza Michalik poinformowała, że odchodzi z Superstacji. Powodem decyzji jest zmiana strategii kanału - zarząd zdecydował o nie poruszaniu tematyki politycznej. Michalik tłumaczy, że bez niej nie wyobraża sobie dalszej pracy.

We wtorek informowaliśmy o tym, że Superstacja (kanał należący do grupy Polsat) zmienia strategię. Zarząd poinformował swoich dziennikarzy i reporterów, że w najbliższym czasie z anteny znikną tematy polityczne, a do studia nie będą zapraszani politycy. 

Eliza Michalik odchodzi z Superstacji

Na informację o braku polityki w Superstacji zareagowała Eliza Michalik, która prowadziła tam programy publicystyczne. Dziennikarka poinformowała, że odchodzi. - Nie wyobrażam sobie moich programów bez tematyki politycznej. To dla mnie zbyt nagła zmiana, dlatego zdecydowałam się odejść - wytłumaczyła w rozmowie z portalem Wirtualnemedia.pl

Eliza Michalik była związana z Superstacją od 2007 roku. Prowadziła tam trzy programy publicystyczne: "Nie ma żartów", "Szpile" i współprowadziła "Gilotynę". Do każdego z nich zapraszani byli politycy, specjaliści i naukowcy, którzy komentowali aktualne wydarzenia na scenie politycznej. 

Portalowi udało się również ustalić z czego wynika zmiana strategii Superstacji. Tomasz Matwiejczuk, rzecznik prasowy Telewizji Polsat tłumaczy to badaniami oglądalności. Jego zdaniem pokazują one, że widzowie Superstacji najchętniej oglądali programy nie związane z polityką. - Rozmów czy debat politycznych szukają raczej w trzech głównych kanałach informacyjnych działających na polskim rynku - dodał i zapewnił, że teraz Superstacja będzie emitowała programy o tematyce różnorodnej, dotykającej różnych sfer życia, ale nie polityki. 

Więcej o:
Komentarze (265)
Eliza Michalik odchodzi z Superstacji. Powodem jest zmiana strategii kanału
Zaloguj się
 • marc.pl

  Oceniono 105 razy 93

  Właściciel Polsat Solorz zaczął porozumiewawczo mrugać okiem do PiS i stąd takie zmiany - szefową działu informacji awansowano Gawryluk a ona jest znana ze swoich sympatii do PiS. Teraz pani Gawryluk ustawia po swojemu profil polityczny Polsat. Redaktora Gugałę odstawiono do kąta gdyż nie pasuje do obecnej linii politycznej tej stacji.

 • kazimierz111

  Oceniono 106 razy 82

  Mam nadzieję że pani red. Eliza Michalik szybko znajdzie inną ciekawą posadę. Szkoda by było zmarnować jej dziennikarski talent. Superstację oglądałem dzięki niej.

 • a8ucewiczz

  Oceniono 84 razy 76

  tak w państwach bolszewicko-mafijnych wykańcza się telewizję, pluralizm, demokrację (patrz Białoruś, Węgry)

 • mst

  Oceniono 89 razy 75

  wsytd. Superstacja to jest głównie polityka na ostro. reszt to tylko dodatek.

 • rolnikspodlublina

  Oceniono 68 razy 62

  No cóż, widać że Solorz również pokochał Wielkiego Brata. Specjalnego wyjścia nie miał....

 • kociba

  Oceniono 72 razy 54

  Szkoda - program pani Michalik akurat był oglądany jako jedyny z oferty Polsatu. Pikują prosto w dół.

 • kac

  Oceniono 57 razy 47

  Kanał należący do grupy Polsat... cóż więcej dodać.
  Można stać prosto albo ugiąć kark.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX