Niedziele handlowe w 2019. Czy w niedzielę 9 czerwca sklepy będą otwarte?

Od marca 2018 roku obowiązuje ustawa ograniczająca handel w niedzielę i dni świąteczne. Od tego momentu klienci muszą sprawdzać, czy w daną niedzielę będą otwarte sklepy i centra handlowe.

W 2019 roku niedziela handlowa wypada raz w miesiącu (nie licząc kwietnia i grudnia). Od przyszłego roku zakupy w niedziele będą przypadały maksymalnie siedem razy w roku.

Niedziele handlowe 2019. Czy 9 czerwca wypada niedziela handlowa?

Zgodnie z kalendarzem zakupy w ostatni dzień tygodnia możemy zrobić tylko w jedną, ostatnią niedzielę miesiąca. Oznacza to, że 9 czerwca nie zrobimy zakupów w sklepach i centrach handlowych. Na niedzielę handlową musimy poczekać do 30 czerwca.

Niedziele handlowe w następnych latach

Ustawa ograniczająca handel w niedzielę i dni świąteczne ma na celu odzwyczajenie klientów od robienia zakupów w ostatnie dni tygodnia. Od 2020 roku zakupy w niedzielę zrobimy rzadziej niż obecnie. W następnych latach niedziela handlowa ma wypadać maksymalnie siedem razy w skali roku. Handlowe będą na pewno dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie i Niedziela Palmowa wypadająca tydzień przed Wielkanocą. Handlowa niedziela może zostać wyznaczona także w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.

Więcej o:
Komentarze (17)
Niedziele handlowe w 2019. Czy w niedzielę 9 czerwca sklepy będą otwarte?
Zaloguj się
 • 31.februarius

  Oceniono 4 razy 4

  Wyraz niedziela użyty 18 (osiemnaście!) razy.

  UK z pewnością tego tak nie zostawi ...

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 7 razy 3

  Od poniedziałku do soboty - cykl artykułów czy sklep będzie w niedzielę otwarty?

 • peryskopowy liopleurodon

  Oceniono 4 razy 2

  Handlowe niedziele niehandlowe niedziele. Ojej to już wiem napiszcie gazeta lepiej czy dzisiaj misio na śniadanko do herbatki dostanie cytryne ??.Jeśli tak to kraj hodowli oraz ile łyżeczek cukru przysługuje mu do herbatki bo przecież misio lubi słodkie

 • levy

  Oceniono 1 raz 1

  Czy jak już wszystkie niedziele będą niehandlowe (od przyszłego roku) to serial się skończy? Bo zaniepokojony jestem.

 • wojtus5105

  0

  Zamiast pokazać kalendarz niedziel handlowych obowiązujący w bieżącym roku, tworzy się tasiemcowe artykuły i przelewa z pustego w próżne. Ktoś za to bierze pieniądze? Proponuję wam ciąć koszty ...

 • andrzej.gbs

  Oceniono 2 razy 0

  Zwaliłem konia na ten kretyński artykuł:)

 • leonek16

  0

  Banderowski kraj

 • tezmaciej

  Oceniono 2 razy 0

  No, kraj wolności gospodarczej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX