Prognoza pogody. IMGW ostrzega przed burzami. Może spaść dużo deszczu, a nawet grad

4 czerwca nad południem Polski dojdzie do zderzenia ciepłych i zimnych mas powietrza. Takie warunki atmosferyczne spowodują, że w górach oraz w miejscowościach podgórskich mogą wystąpić dziś burze.

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że burzom, które wystąpią dziś w Polsce, mogą towarzyszyć intensywne opady deszczu, silne porywy wiatru, a także opady gradu.

IMGW ostrzega przed burzami. Na południu może zagrzmieć. Możliwe także gradobicia

Burze, grad, opady deszczu i silny wiatr prognozuje się dla południowej części Polski, a przede wszystkim dla miejscowości położonych na południowo-wschodnich krańcach kraju. Takie zjawiska pogodowe będziemy obserwować w górach oraz obszarach podgórskich, m.in. Zakopanem i Przemyślu. Meteorolodzy przewidują, że będą to jednak zjawiska lokalne, których możemy się spodziewać późnym popołudniem oraz wieczorem. 

W nocy burze mogą wystąpić także w województwie zachodniopomorskim, m.in. w Szczecinie, ale prawdopodobieństwo gwałtownych wyładowań atmosferycznych w tym regionie jest niskie.

Burze nad Polską. Jutro jeszcze więcej grzmotów, piorunów i deszczu

IMGW prognozuje, że znacznie bardziej burzowa będzie nadchodząca środa. 5 czerwca burze mogą wystąpić przede wszystkim na południu i wschodzie - w województwach lubelskim, podkarpackim, małopolskim, świętokrzyskim, śląskim, opolskim oraz dolnośląskim - a także, choć z mniejszym prawdopodobieństwem, na północy kraju (w województwach lubuskim, wielkopolskim i kujawsko-pomorskim). Tego dnia największe zagrożenie będą stanowić intensywne opady deszczu, których wysokość może sięgnąć nawet 20-30 mm.

Więcej o:
Komentarze (5)
Prognoza pogody. IMGW ostrzega przed burzami. Może spaść dużo deszczu, a nawet grad
Zaloguj się
  • exray

    Oceniono 2 razy 0

    I jak zwykle bełkot.. Burze te trafiają się całkiem często poczynając od wiosny skończywszy na jesieni/ zmiany klimatu być może spowodują że będą się pojawiały cały rok/ są to zwykle zjawiska bardzo lokalne/ i raczej kiepsko przewidywalne przy obecnym stanie wiedzy i narzędzi technicznych , czy w związku z tym kowalski ma założyć hełm, schować się do specjalnie wykopanego schronu czy modlić się cały dzień ?

  • t.t

    Oceniono 1 raz -1

    Wiem, że dzisiejszemu dziennikarzowi wydaje się, że jest dobry wtedy, gdy jest szybszy od innych. Na chwilę obecną (8:30) IMGW nie wydał żadnych ostrzeżeń, za wyjątkiem tych o upale na zachodzie, z wczoraj. Nie bądźcie szybsi od meteorologów, nie siejcie niepotrzebnej paniki...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX