Ostrołęka: Pędził i chciał rozjechać policjanta. Miał 5 promili i powinien być w więzieniu

Funkcjonariusze z ostrołęckiej drogówki zatrzymali po pościgu wyjątkowo nieodpowiedzialnego kierowcę. Mężczyzna mając 5 promili alkoholu przekroczył prawie dwukrotnie prędkość w obszarze zabudowanym i próbował przejechać policjanta. Kierowce zatrzymano po pościgu, okazało się, że jest poszukiwany do odbycia kary więzienia.

W sobotnie popołudnie jeden z patroli oznakowanych czuwający nad bezpieczeństwem na terenie Ostrołęki zauważył szybko jadącego volkswagena. Pojazd w obszarze zabudowanym poruszał się prawie dwukrotnie szybciej niż pozwalają na to przepisy - 96 km/h. W związku z tym policjanci chcieli zatrzymać pojazd do kontroli.

Jednak kierujący autem na widok umundurowanego policjanta dającego mu wyraźny sygnał do zatrzymania przyspieszył i próbował go przejechać. Funkcjonariusz, aby uniknąć potrącenia odskoczył, po czym wspólnie z kolegą ruszyli za uciekającym samochodem.

W trakcie policyjnego pościgu kierowca volkswagena nadal nie reagował na sygnały świetlne i dźwiękowe. Wjechał na rondo im. Waltera i podczas jego opuszczania, wypadł z drogi, wjechał na chodnik, następnie zjechał na pobocze i uderzył w znak drogowy. Na szczęście na chodniku nie było pieszych.

5 promili alkoholu

Policjanci szybko obezwładnili i zatrzymali mężczyznę. Było od niego czuć silny zapach alkoholu. Wstępne badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie 5 promili alkoholu. Z uwagi na spożyty alkohol kontakt z nim był utrudniony. Kierującym samochodem okazał się 44-letni mieszkaniec województwa podlaskiego. Ponadto sprawdzenie go w policyjnych bazach danych wykazało, ze jest poszukiwany do odbycia kary pół roku więzienia, miał także cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdami.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Jeszcze dziś usłyszy zarzuty dotyczące przestępstw, tj. usiłowania czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego, niezastosowania się do wydawanych sygnałów świetlnych i dźwiękowych, kierowania w stanie nietrzeźwości oraz niezastosowania się do decyzji starosty dotyczącej cofnięcia uprawnień do kierowania. Teraz 44-latkowi grozi kara do kilku lat pozbawienia wolności. Niebawem odpowie za swoje nieodpowiedzialne postępowanie przed sądem, natomiast jeszcze w poniedziałek zostanie doprowadzony do Zakładu Karnego w celu odbycia zasądzonej kary.

Więcej o:
Komentarze (27)
Ostrołęka: Pędził i chciał rozjechać policjanta. Miał 5 promili i powinien być w więzieniu
Zaloguj się
 • Marco B.

  Oceniono 13 razy 11

  Jakim trzeba być degeneratem umysłowo-alkoholowym, żeby będąc poszukiwanym samemu pchać się w ręce policji. I z kary pół roku zrobi się kilka lat. Mam tylko nadzieję, że nie trafi się liberalny sędzia i nie da zawiasów.

 • granatowy tulipan pustynny

  Oceniono 11 razy 9

  Niezły" zawodnik", 5 promili, facet musiał być conajmniej tydzień w ciągu alkoholowym. Normalnie gdyby tyle wypił jednorazowo nie byłby w stanie wsiąść do samochodu. Tabela prawdopodobnie wypił ćwiartkę aby mu się rączki nie trzęsły lecz niestety poprzednice dni "treningu" skumulowało mu taką ilość

 • zarliwy

  Oceniono 7 razy 7

  Ten który pijany pędzi samochodem, próbuje rozjechać policjanta - nieodpowiedzialnie się zachował, ten który jest okradziony i podczas próby odbioru swojej własności unicestwia zlodzieja, jest zabójcą. Popiedrolony kraj.

 • loneman

  Oceniono 7 razy 5

  Polska za "dobrej zmiany" dziczeje na potege i pijana w **** 😕😲

 • beaviso

  Oceniono 9 razy 5

  Oczywiście, nikt z rodziny, sąsiadów, znajomych nie wiedział, nie widział, nie słyszał, nie powiadomił... Wszyscy nadają się do utylizacji.

 • zielona-galazka

  Oceniono 6 razy 4

  Suwerena? Zatrzymali?

 • duckoff

  Oceniono 4 razy 4

  Po pijaku zawsze jest się bardziej szczerym.

 • juriyy.c

  Oceniono 4 razy 4

  za coś takiego, na zachodzie europy i u wielkiego brata- typ zostałby już zakopany

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX