Dolny Śląsk. Policyjny pościg za pijanym 26-latkiem zakończył się na dachu budynku

Na dachu budynku gospodarczego zakończył się policyjny pościg za 26-latkiem w Jedlinie-Zdrój (województwo dolnośląskie). Mężczyzna kierował samochodem pod wpływem alkoholu i narkotyków, nie miał też prawa jazdy i był poszukiwany za inne przestępstwa.

Policjanci z Dolnego Śląska informują, że pościg za 26-letnim kierowcą rozpoczął się w Jedlinie-Zdroju (dolnośląskie) we wtorek około godziny 7:40. Mężczyzna nie chciał się zatrzymać do kontroli, gdy funkcjonariusze zauważyli, że przemiesza się z niesprawnym tłumikiem.  Zamiast się zatrzymać, mężczyzna gwałtownie przyspieszył i rozpoczął ucieczkę.

Dolny Śląsk. Policyjny pościg zakończył się na dachu budynku gospodarczego

26-latek uciekał przed policyjnym radiowozem przez około trzy kilometry, by ostatecznie wjechać na teren jednej z posesji. Kiedy droga wewnętrzna się skończyła, swoją podróż zakończył na... dachu budynku gospodarczego. Tam został zatrzymany przez policjantów.

Po wylegitymowaniu okazało się, że mężczyzna nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Po zatrzymaniu uwagę policjantów zwróciła jego bełkotliwa mowa i poszerzone źrenice. Ostatecznie mężczyzna sam przyznał się, że jest pod wpływem narkotyków. Policjanci znaleźli też przy nim dwa woreczki z metamfetaminą. 

To nie był koniec kłopotów 26-latka. Mężczyzna posiadał już wydane przez Sąd Rejonowy w Wałbrzychu w 2018 i 2019 roku dwa aktywne zakazy kierowania pojazdami i był poszukiwany celem osadzenia w zakładzie karnym

- relacjonuje policja.

Po zatrzymaniu mężczyzna przyznał się też do kilku innych przestępstw. Potwierdził, że w ostatnich miesiącach dokonał kradzieży paliwa na stacjach benzynowych w Wałbrzychu, Świdnicy i Kamiennej Górze na łączną kwotę 4,5 tysięcy złotych. Przyznał się również do włamania do samochodu i kradzieży elektronarzędzi o wartości 4 tysięcy złotych oraz kradzieży dwóch pojazdów

Jak informuje sierż. szt. Marcin Świeży z Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu, za wszystkie przewinienia 26-latkowi grozi kara do 10 lat więzienia i dożywotni zakaz kierowania pojazdami.

Więcej o:
Komentarze (27)
Dolny Śląsk. Policyjny pościg za pijanym 26-latkiem zakończył się na dachu budynku
Zaloguj się
 • pascvale

  Oceniono 23 razy 15

  Rosną zastępcy żelaznego elektoratu. Prezesa duma to chyba aż rozpiera, zapewne dołoży kolejnych kilka setek.

 • baby1

  Oceniono 17 razy 11

  No to teraz wróci do swojego naturalnego środowiska, będzie miał darmowe utrzymanie przez parę lat, siłownie i od czasu do czasu jakąś panienkę do rozładowania napięcia. Trochę będzie brakować prochów, ale i to jakoś mu zorganizują.

 • akcja44

  Oceniono 14 razy 10

  I nikt się nie pyta, jak wjechał samochodem na dach? Akurat mnie to interesuje bardziej, niż to czy był trzeźwy ani jaki mandat dostał. Parkowanie na dachu, jak to zrobić... Co on palił, że zaparkował na dachu.

 • cmok_wawelski

  Oceniono 11 razy 9

  Nigdzie nie widac zadnej rampy wiec nie ma wyjscia, wlecial na ten dach. A wiec lotnik bez licencji. Zmiescil sie smialo.

 • cykor6

  Oceniono 9 razy 5

  Za tą litanię przestępstw grozi mu max 10 lat. Dostanie z 8, wyjdzie po 5. A dożywotni zakaz prowadzenia? I co z tego, miał już dwa zakazy i jakoś się nie przejął.

 • ceppisowski

  Oceniono 7 razy 3

  o k.....
  grozi mu dozywotni zakaz prowadzenia aut
  gosc pewnie sie zalamie

 • yaspiman

  Oceniono 21 razy 3

  i po co go tak gonili? nie prościej było smiecia zastrzelić. było by to z pożytkiem dla wszystkich.

 • ptakomysz

  Oceniono 2 razy 2

  Wyższa szkoła jazdy.....sorry...latania.

 • monikaaleksandra

  Oceniono 2 razy 2

  Z cyklu :Jak oni się tam znaleźli.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX