Dyrektor ECS odpowiada Sellinowi na pytania o Marsz Równości: ECS wspiera zasadę równości

Jarosław Sellin wysłał do Basila Kerskiego pytania dotyczące rzekomej współpracy ECS z organizatorami Trójmiejskiego Marszu Równości. Dyrektor ECS temu zaprzeczył, ale podkreślił, że instytucja wspiera zasadę równości i przeciwdziałanie dyskryminacji.

Trójmiejski Marsz Równości wywołał wiele emocji po tym, jak pojawił się na nim transparent z rysunkiem waginy w koronie umieszczony na drzewcu. Wielu przypominał on monstrancję, którą ksiądz niesie podczas procesji Bożego Ciała.

Sellin pyta o zaangażowanie ECS w marsz

Na stronie internetowej wydarzenia pojawiła się informacja, że jednym z partnerów wydarzenia było Europejskie Centrum Solidarności. W związku z tym wiceminister kultury i dziedzictwa narodowego Jarosław Sellin wysłał w środę do dyrektora ECS Basila Kerskiego list, w którym zapytał o powiązania ECS z Trójmiejskim Marszem Równości i zaangażowanie instytucji, również finansowe, w to wydarzenie.

- Jak Pan tłumaczy zgodność misji, do realizacji której zostało powołane ECS z partnerowaniem tego typu imprezie? - zapytał również Jarosław Sellin.

"Ubolewam, że nie dał mi Pan szansy odpowiedzieć na list, zanim trafił do mediów"

Basil Kerski, odpowiadając na list wiceministra kultury, podkreślił, że organizatorzy tegorocznego Trójmiejskiego Marszu Równości nie zaprosili ECS do współpracy. "Informacja o partnerstwie na stronie internetowej jest pomyłką organizatorów. ECS nie udzielał zgody na wykorzystanie logotypu instytucji na stronie wydarzenia i zwrócił się do organizatorów o jego usunięcie" - poinformował.

Zaznaczył jednocześnie, że ECS wspiera ideę równości. "Przeciwdziałanie dyskryminacji grup defaworyzowanych jest jednym z celów naszej instytucji, co wypływa wprost z idei solidarności" - stwierdził.

Dodał, że ubolewa, że minister nie dał mu szans odpowiedzieć na list, zanim ukazał się on w mediach. "Zaoszczędziłby Pan opinii publicznej niepotrzebnego niepokoju" - napisał.

Treść listu udostępniło na swojej stronie Radio Gdańsk.

Więcej o:
Komentarze (78)
Dyrektor ECS odpowiada Sellinowi na pytania o Marsz Równości: ECS wspiera zasadę równości
Zaloguj się
 • polakadam

  Oceniono 24 razy 14

  Weź się Pan panie selin za nietolerancję katolików wobec grup nie podzielajacych ich poglądów.

 • niko8472

  Oceniono 19 razy 13

  "Wielu przypominał on monstrancję, którą ksiądz niesie podczas procesji Bożego Ciała."

  Menstruacja to nie monstrancja..., choć brzmi podobnie.

 • spinetta

  Oceniono 23 razy 9

  Trzeba mieć bujną wyobraźnię żeby skojarzyć sobie ten emblemat na kiju z monstrancją. Albo być osobą, której się wszystko z chusteczką kojarzy.

 • szaja25

  Oceniono 17 razy 9

  A co, Waselin chciał się na marsz załapać?

 • occam

  Oceniono 10 razy 8

  Oj coś mi się wydaje że Sellin już dawno przeszedł Urbana. Uszaty przynajmniej wykonywał pracę, dla Sellina to jest misja i ideologia :/

 • alejagwiazd

  Oceniono 14 razy 8

  Niedlugo w Wolsce beda dozwolone tylko bozocielne procesje i pielgrzymki

 • andree1111111

  Oceniono 18 razy 8

  Sellin, dostałeś od wyborców czerwoną kartkę więc mordusia w kubeł i bulgotać. Jesteś moralnym zerem z mózgiem zrytym przez ideologię. Dla takich jak ty nie ma miejsca w Europie, spadaj do Korei płn.

 • iarna

  Oceniono 18 razy 8

  Towarzyszu Sellin - jakbyscie poczytali "tę książeczkę" gdzie stoi jak wół o wolności słowa, sumienia i wyznania to nie zadawalibyście głupich pytań.

 • gorillaglu

  Oceniono 15 razy 7

  Gdyby to był marsz poparcia pedofili z krzyżami, nie byłoby problemu?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX