Myśliwi chcą znieść zakaz udziału dzieci w polowaniach. "Nie uczymy zabijania dla przyjemności"

Polski Związek Łowiecki apeluje o przywrócenie możliwości udziału dzieci w polowaniach. Wśród licznych argumentów pada m.in. ten o "pozbawieniu prawa do wychowania dzieci w umiłowaniu natury".

W marcu 2018 roku w wyniku nowelizacji prawa łowieckiego zakazano udziału osób poniżej 18 roku życia w polowaniach. Myśliwi głośno protestowali przeciwko tym zmianom, bezskutecznie. Teraz Polski Związek Łowiecki postanowił zaapelować o przywrócenie zgody na udział dzieci w polowaniach.

"Apelujemy o zmianę prawa, które zabrania wychowywania dzieci zgodnie z przekonaniami rodziców dotyczącymi polowań. Wspomniany zakaz godzi w nasze poglądy i postponuje podejmowanie przez nas działania z zakresu ochrony przyrody" - pisze w oświadczeniu prezes Naczelnej Rady Łowieckiej, Rafał Malec.

Myśliwi chcą znieść zakaz udziału dzieci w polowaniach

Myśliwi podkreślają, że dbają o utrzymywanie populacji zwierząt na odpowiednim poziomie. "To my w imieniu państwa chronimy uprawy polne i leśne oraz dbamy o utrzymywanie populacji zwierzyny na poziomie gwarantującym bezpieczeństwo na drogach (...) Regulujemy populacje zgodnie z ustaleniami naukowymi oraz potrzebami zmieniającego się otoczenia i tego chcemy nauczyć nasze dzieci" - czytamy w oświadczeniu.

Ponadto myśliwi podkreślają, że nie uczą nieletnich zabijania dla przyjemności, zaś polowanie jest "nauką świadomego podejmowania wyborów".

To szansa na wyprowadzenia młodego człowieka ze świata wirtualnego w realny. To także rozwijanie tężyzny fizycznej u młodych ludzi w naturalnych warunkach. Każde polowanie to również wiedza dotycząca otaczającego nas świata i praw przyrody, przyswajana w praktyce, a wiec trwała

- czytamy. Zdaniem PZŁ myśliwi poprzez zmianę prawa zostali pozbawieni "prawa do wychowania dzieci w umiłowaniu natury".

Zupełnie niezrozumiały zapis spowodował, że nasze dzieci nie mogą z nami przebywać na polowaniach, a co za tym idzie - poznawać otaczającej nas przyrody. Wspólne wyjścia na polowania wzmacniały więzy rodzinne. Nie zgadzamy się z argumentacją, że zakaz udziału dzieci w polowaniach służy ich dobru psychicznemu. To rodzic wie najlepiej jak jego dziecko rozwija się emocjonalnie i na co można mu pozwolić

- czytamy.

Więcej o:
Komentarze (301)
Myśliwi chcą znieść zakaz udziału dzieci w polowaniach. "Nie uczymy zabijania dla przyjemności"
Zaloguj się
 • zielona-galazka

  Oceniono 65 razy 55

  Mordowanie zwierząt dla perwersyjnej przyjemności to "umiłowanie natury"? Banda zboczencow.

 • Jan Kos

  Oceniono 49 razy 39

  Znęcanie się nad kukłą w Pruchniku czy strzał między oczy sarnie co za różnica. Oświata by PiS. Będzie "lepszy" poziom niż w szkółkach hitlerjugend. Rudolf Hoss miałby w czym wybierać.

 • brods

  Oceniono 41 razy 31

  myśliwi - banda rogaczy i morderców , idiotów mordujących zwierzęta w imię miłośći do natury.........

 • Van der Seck

  Oceniono 43 razy 29

  Bez wzgledu na to, co powiedza i jak zargumentuja - UCZA ZABIJANIA. I do tego znieczulaja dzieci na smierc - o co, zreszta, chodzi. Potem rosna tacy, ktorzy nie tylko bez problemu wiewiorke zlapia i na oczach innych dzieci dla fanu oskoruja, ale i na ludzkie nieszczescie i smierc beda patrzec beznamietnie. W DZISIEJSZYCH CZASACH BYCIE MYSLIWYM NIE MA ZADNEGO UZASADNIENIA POD KATEM DOBRA NATURY. Dlatego kazdy mysliwy i mysliwa (?) to smieć, zero i dno dna. I kawal skur....

 • zabiszcza

  Oceniono 27 razy 21

  Tak jest. Od zarania uczyć dzieci zabijania zwierząt. Czym skorupka za młodu nasiąknie tym itd. Czyńcie sobie ziemię poddaną. Mam dwoje dzieci. Kochamy przyrodę, chodzimy po lasach z lornetką , nie ze STRZELBą.

 • tomasz.rze

  Oceniono 34 razy 20

  - Popatrz, synku... tak zdycha zastrzelona sarenka. Zobacz, jakie ma ładne, nieżywe oczka.

 • cacadux

  Oceniono 32 razy 20

  Jasne, dżihadyści zabierali dzieci na podrzynanie gardeł niewiernym. A nawet zachęcali dzieci by osobiście poderżnęły jakieś gardło. To umacniało ich więzy społeczne i religijne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX