Akcja specjalna CBA i ukraińskiego NABU. Agenci zastosowali kontrolowaną łapówkę

Centralne Biuro Antykorupcyjne i jego ukraiński odpowiednik - NABU - przeprowadziły akcję specjalną, w czasie której na gorącym uczynku przyłapano dwie osoby z Polski i Ukrainy. Przyjmowały łapówkę za załatwianie importu i eksportu towarów bez ewidencji.

Dwie osoby z Polski i Ukrainy, które "pomagały" importować i eksportować towar przez polsko-ukraińską granicę bez ewidencji, zostały zatrzymane dzięki współpracy CBA i ukraińskiej służby antykorupcyjnej NABU. Zatrzymani mężczyźni przyjmowali łapówki, powołując się na wpływy w organach celno-skarbowych i służbach granicznych w obu krajach.

80 tys. zł łapówki za przemyt. Współpraca CBA i NABU zakończona sukcesem

Akcja specjalna CBA i NABU miała na celu weryfikację działalności przestępczej, którą zajmowali się podejrzani. Na prośbę agentów mieli oni przemycić towar o łącznej wartości 1 200 000 złotych. Za taką usługę zażądali 80 tysięcy złotych. Podczas akcji specjalnej służb antykorupcyjnych wzięli 10 tysięcy złotych. Resztę pieniędzy mieli otrzymać po zrealizowaniu przemytu

Zatrzymane osoby zostały przewiezione do Prokuratury Regionalnej w Lublinie. CBA informuje, że możliwe, że oprócz łapówkarstwa i przemytu doszło także do wyłudzenia podatków i prania pieniędzy. Śledztwo ma charakter rozwojowy i nie jest wykluczone, że w tej sprawie zostaną zatrzymane kolejne osoby.

Więcej o:
Komentarze (28)
Akcja specjalna CBA i NABU. Agenci zastosowali kontrolowaną łapówkę
Zaloguj się
 • 4ted

  Oceniono 18 razy 18

  No już myślałem, że się za Jarka wzięli. Coś się ruszyło w sprawie? Media milczą, może te 50tys dla prezesa, to w zasadzie żadna sprawa.

 • ltte

  Oceniono 15 razy 15

  A co z tym zagubionym milionem z CBA?

 • le0nard0

  Oceniono 12 razy 12

  Poczekamy, zobaczymy. CBA znane z imputowania każdemu, kto się nawinie, prania brudnych pieniędzy (takie oskarżenie łatwo się rzuca). Potem sądy muszą to po kolei odkręcać, a oskarżenia o wyłudzanie i pranie czegoś sąpo cichu przez prokuraturę odwoływane. Odszkodowania za szkodnictwo CBA zaczynają iść w miliony. Tu CBA wyłudza z naszych podatków premie za wątpliwe osiągnięcia.

 • justas32

  Oceniono 16 razy 10

  Przyłapali dwóch turystów na nielegalnym przewozie papierosów w torbach, a celnik dostawał w łapę. Hurra - niech żyje CBA ...

 • smiki48

  Oceniono 12 razy 10

  to nawet nie płotki zostały zatrzymane, tylko plankton.

 • wojnis1979

  Oceniono 9 razy 9

  W tym czasie luka VAT za rządów dojnej zmiany przekroczyła 100mld zł!

 • laszczyny

  Oceniono 8 razy 8

  A co z I deweloperem IV RP ?

 • lolik52

  Oceniono 11 razy 7

  czyli ciąg dalszy prowokacji PiS dzielskiej.Już kiedyś to przechodziliśmy,jakąś posłankę opozycji przekupiali czy coś takiego.
  To jest namawianie do brania łapówek i wręczanie łapówki,nieważne że to "organy" państwowe,nie mają prawa prowokować do przestępstwa,mało tego,walczyć z przestepczością metodą przestepczą. Jarosław Kacznski wziął łapówkę i się go nie czepiają,a może spróbujcie mu dać łapówkę?bo facet się zaświecił że ma lepkie łapięta a więc rozwojowy klient.
  Nie godzi się państwu chwytać szemranych metod,bo wychodzi na szemraną instytucje(którą się stało dzięki PiS dzielcom).Stalinowski metody,niedługo Ziobro wzorem swojego idola Dzierżyńskiego będzie działał według zasady;dajcie mi człowieka i paragraf na niego znajdę!
  Wiwat towarzysze Ziobro i Kaczyński!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX