Pogoda na lato 2019. W wakacje słońca i upałów nie będziemy musieli szukać za granicą

Jakie będzie pogoda lato 2019? Według meteorologów kolejne trzy miesiące będą w Polsce bardzo ciepłe i słoneczne. Choć większość z nas czeka na takie warunki pogodowe, należy pamiętać, że ma to swoje negatywne konsekwencje - wysokie temperatury mogą przynieść do Polski susze, a także gwałtowne burze z piorunami.

Długoterminowa prognoza pogody na portalu AccuWeather pokazuje, że tegoroczne lato będzie w Polsce ciepłe i słoneczne. Już w czerwcu odnotujemy temperaturę sięgającą 26 stopni, choć zobaczymy też na niebie chmury, które będą osłaniać nas przed promieniami słońca. W czerwcu deszcz będzie należał do rzadkości, jednak meteorolodzy prognozują, że w ostatnim tygodniu miesiąca możemy spodziewać się intensywnych opadów i burz.

Prognoza pogody na lato 2019. W lipcu sucho i gorąco, w sierpniu nieco bardziej deszczowo

Lipiec będzie miesiącem suchym i słonecznym, a temperatura będzie wahać się od 21 do nawet 28 stopni. Większość lipcowych dni będzie upalna, a słońca nie będą zasłaniać najmniejsze nawet obłoczki. Synoptycy przewidują jednak, że wysoka temperatura przyniesie wiele burz - intensywne opady deszczu, którym towarzyszyć będą wyładowania elektryczne w atmosferze, będą się zdarzać co najmniej raz w tygodniu.

W sierpniu temperatura zacznie powoli spadać. W ostatnim miesiącu wakacji na termometrach zobaczymy maksymalnie od 20 do 25 stopni. Meteorolodzy prognozują, że i sierpień będzie w tym roku słoneczny, jednak nieco bardziej deszczowy od poprzedzających go czerwca i lipca. Najwięcej opadów deszczu możemy się spodziewać w okresie od 5 do 13 sierpnia. 

Więcej o:
Komentarze (8)
Pogoda na lato 2019. W wakacje słońca i upałów nie będziemy musieli szukać za granicą
Zaloguj się
 • granatowy tulipan pustynny

  Oceniono 13 razy 9

  No i widzisz Grażyna odkładaliśmy przez 2 lata 500+ miesiąc w miesiąc żeby w tym roku polecieć na Karaiby a się okazuje że co??!!,- mogłem spokojnie te pieniądze wydać na browar na Mazurach

 • g2cos7alfa

  Oceniono 7 razy 3

  "Już w czerwcu odnotujemy temperaturę sięgającą 26 stopni" - to mogę przewidzieć każdego roku.
  Dalej nie czytałem

 • mikroolbrzym

  Oceniono 2 razy 2

  taak. a jaka jest prognoza wróżbity macieja? kiedyś profesor z katedry meteorologii uniwersytetu przyrodniczego w poznaniu wyjaśnił mi: prognoza jest na 2, maksymalnie 3 doby. wszystko ponad to - to jest wróżba. wystarczy obserwować mapy pogodowe, żeby dostrzec, że rzeczywiście jako taką skuteczność mają prognozy 2 dniowe. a potem to loteria. ale i tak co sezon czytamy jaka będzie zima albo lato :D

 • z.04.2019

  Oceniono 6 razy 2

  jeszcze wczoraj nie spodziewali się dzisiejszego zimna

 • ovo_sapiens

  Oceniono 1 raz 1

  Ja jednak poszukam słońca i upałów za granicą. Ceny niższe, kultura wyższa, woda czystsza, Polaków mniej.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX