Niedziele handlowe - czerwiec 2019. W którą niedzielę zrobimy zakupy? [KALENDARZ]

Kalendarz niedziel handlowych na czerwiec 2019. Przypominamy, w którą niedzielę w tym miesiącu sklepy i centra handlowe będą otwarte.

Od marca 2018 roku w Polsce obowiązuje ustawa o ograniczeniu handlu w niedzielę i dni świąteczne. Na samym początku wolne od zakazu handlu były dwie niedziele w miesiącu. W tym roku z kolei niedziela handlowa wypada zazwyczaj raz na miesiąc. Od 2020 roku liczba niedziel handlowych ograniczona zostanie do zaledwie siedmiu w skali roku. Jak w czerwcu wygląda kalendarz niedziel handlowych?

Niedziele handlowe - czerwiec 2019

Zgodnie z kalendarzem od 2019 roku niedziele handlowe wypadają w ostatnią niedziele każdego miesiąca. W czerwcu wykaz niedziel z zakazem i bez zakazu handlu wygląda następująco:

 • 2 czerwca - niedziela niehandlowa
 • 9 czerwca - niedziela niehandlowa
 • 16 czerwca - niedziela niehandlowa
 • 23 czerwca - niedziela niehandlowa
 • 30 czerwca - niedziela handlowa

Niedziele handlowe 2019 - kalendariumNiedziele handlowe 2019 - kalendarium Fot. Gazeta.pl

Kolejna niedziela handlowa wypada 28 lipca.

Więcej o:
Komentarze (14)
Niedziele handlowe - czerwiec 2019. W którą niedzielę zrobimy zakupy? [KALENDARZ]
Zaloguj się
 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 7 razy 7

  Yes,yes,yes jak mawiali starożytni Czesi, nareszcie wiadomości o niehandlowych niedzielach już w środę sądziłem, że kierownictwo działu" handlowe- niehandlowe" niedziele zacznie już o tym pisać od wtorku ale i to dobre

 • jezierskiadam

  Oceniono 6 razy 4

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?

  Kilka propozycji:

  Zakaz korzystania z placów zabaw.

  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..

  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.

  Poświęcenie nie poświęconego.

  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.

  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.

  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.

  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.

  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.

  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.

  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.

  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.

  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.

  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

 • bernardo82

  Oceniono 5 razy 3

  Faktycznie skomplikowane. Napiszmy więc o tym artykuł i dodajmy wizualizację kalendarza, to powinno pomóc.

 • pomysłowy Dobromir

  Oceniono 2 razy 2

  Haha śliwki 7.50 a ja kupiłem przedwczoraj za dwa i pół zł z tym tylko że w skrzynkach po 10 kg, ale to pryszcz nie zmarnują się bo moja Grażynka narobi konfitur a jak zabraknie to pojadę i dokupię

 • van Koski

  Oceniono 1 raz 1

  Oj widocznie los niehandlowych niedzieli zagrożony, skoro już od środy Zaczynają o tym w gazecie bębnić

 • zawszedak111

  Oceniono 2 razy 0

  No i... wiadomość dnia!
  Na stronę główną.
  Rewelacja.
  NPK, zabrakło na chleb?

 • zawszedak111

  Oceniono 2 razy 0

  NPK, dzisiaj jest dopiero środa!
  I co? Będziesz wklejał to swoje pytanie przez kolejnych pięć dni?
  UZ zaczynał to nękanie w czwartek.

 • xyz_xyz1

  Oceniono 2 razy 0

  Według mnie zakaz niedzielny trzeba rozszerzyć o gastronomie z niewielkimi wałczeniami i całą sferę rozrywki oraz większość stacji paliw. Dodatkowo w sobotę tak jak w bardzo wielu krajach handel powinien funkcjonować max do 13 - 14. A w dni powszednie nie dłużej niż do 19. Oczywiscie w niedziele powinien być zakaz organizowania wszelakich jarmarków czy targów z wyłączeniem tych co są robione przez i na rzecz KK.

 • dante_waw

  Oceniono 2 razy 0

  ??!! Po prostu podaliscie daty niehandlowych niedziel?? i koniec bez dlugich wywodow UZa.....

  Najstraszniejsze jest to ze wbrew waszym prognozom... po wprowadzeniu zakazu handlu w niedziele.... pomimo olbrzymiej kampanii (klaniam sie red. Miaczynskiemu), PiS wlasnie wygralo kolejne wybory.... i to przy 3ch niedzielach niehandlowych w miesiacu :))))

  Schadenfreude.... :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX