Brześć Kujawski: sprawca strzelaniny w szkole w zeszłym roku atakował ludzi maczetą

18-latek, który wdarł się do szkoły w Brześciu Kujawskim i zaatakował dwie osoby, w lipcu zeszłego roku został zatrzymany na boisku szkolnym z ostrym narzędziem, zdaniem świadków była to maczeta. Po tym incydencie mężczyzna został umieszczony w szpitalu psychiatrycznym.

W poniedziałek po godzinie 10:00 zamaskowany 18-latek wtargnął do szkoły nr. 1 im. Władysława Łokietka w Brześciu Kujawskim, wrzucił petardę hukową, a następnie postrzelił sprzątaczkę. W wyniku działania petardy niegroźnych obrażeń doznała 11-letnia uczennica szkoły. Z informacji pogotowia wynika, że życiu rannych nie zagraża niebezpieczeństwo.

Napastnik został obezwładniony przez woźnego i oddany w ręce policji. 

Justyna Plechowska, prokurator okręgowy we Włocławku powiedziała, że na miejscu zdarzenia wciąż są śledczy, którzy zbierają materiał dowodowy i wykonują dalsze czynności procesowe. Plechowska nie była w stanie odpowiedzieć na pytanie, o motywy działania sprawcy, czy był trzeźwy i w jaki sposób dostał się do szkoły, w której był monitoring (według pogłosek wyłączony na czas wyborów - red.) i elektryczne zamki. To wszystko będzie dopiero ustalane. 

- Wykonujmy czynności w kierunku usiłowania zabójstwa wielu osób przy użyciu materiałów wybuchowych. Mamy 48 godzin na przesłuchanie i postawienia zarzutów - powiedziała prokurator. 

Z kolei komendant policji kujawsko-pomorskiej potwierdził informacje lokalnych mediów, że 18-letni sprawca ataku, to osoba, która 1 lipca zeszłego roku została zatrzymana na szkolnym boisku z ostrym narzędziem. Po tym groźnym incydencie mężczyzna został umieszczony w szpitalu psychiatrycznym. 

Dzieci i pracownicy szkoły zostali objęci wsparciem psychologów.

W związku ze strzelaniną została starostwo powiatowe we Włocławku uruchomiła infolinię dla poszkodowanych. Numer infolinii - 533 609 701.

Więcej o:
Komentarze (26)
Brześć Kujawski: sprawca strzelaniny w szkole w zeszłym roku atakował ludzi maczetą
Zaloguj się
 • junk92508

  Oceniono 19 razy 15

  Jakby sprzątaczka miała własną broń to by się obroniła - tak samo koleżanka!

  Broń a szczególnie czołgi dla wszystkich!

 • takaprawda2015

  Oceniono 20 razy 8

  To nie dziwi. PiS przed wyborami wypuścił wszystkich psychicznych bo kto inny odda na nich głos.

 • true_lysander

  Oceniono 10 razy 8

  25lat może go czegoś nauczy? 25 lat prac społecznych oczywiście, nie wygodnej odsiadki z 3 posiłkami i biblioteką

 • czarownica57

  Oceniono 4 razy 4

  To teraz mogą niektórzy powiedzieć, że zgnilizna z tzw. Zachodu doszła i tutaj; niemal nierzeczywiste, że to się dzieje u nas, gdzie "..wsi spokojna, wsi wesoła..." (dla tych, którzy NIE pamiętają - J. Kochanowski), a kraj jest po prostu mlekiem i miodem płynący pod światłymi rządami umiłowanej partii. A na marginesie: po skrócie, który kończy się ostatnią literą skracanego wyrazu NIE stawiamy kropki; stawiamy ją wówczas, kiedy skrót stanowi fragment słowa - nr (BEZ kropki), prof. (jak widać, z kropką). Szkoła nie nauczyła?

 • felicjan.dulski

  Oceniono 3 razy 3

  Niestety na takich nie ma sposobu.
  Wyjdzie, to znów zrobi coś podobnego.

 • zaharik

  Oceniono 3 razy 3

  następnym razem przyjdzie z karabinem maszynowym?

 • pomyslowygajowy

  Oceniono 3 razy 3

  Niebezpieczne zwierzęta się usypia

 • tom_aszek

  Oceniono 5 razy 3

  "w jaki sposób dostał się do szkoły, w której był monitoring (według pogłosek wyłączony na czas wyborów - red.) i elektryczne zamki."

  1/ Monitoring (włączony!) ma jakiekolwiek znaczenie dla ochrony budynku jeżeli ktoś NA STAŁE siedzi wgapiony w monitor i w razie czego zareaguje. W innym przypadku - co najwyżej do ustalenia przebiegu wydarzeń.

  2/ zamki elektryczne czy inne zabezpieczają tylko przed tym, by nikt nie wszedł na teren BEZ WIEDZY personelu placówki. Ale jeśli przed drzwiami stoi ktoś z jakimiś papierami pod pachą i mówi, że idzie do sekretariatu, to w jaki sposób dozorca czy woźna ma sprawdzić czy wchodzący nie ma jakiejś broni pod płaszczem czy w kieszeni?

  Smutne ale prawdziwe: sensowną ochronę da połączenie monitoringu, wykrywaczy metali i kilku par wzmocnionych drzwi, przy których czuwają wyszkoleni i uzbrojeni ochroniarze uprawnieni do zrewidowania wchodzących. :((

 • white_lake

  Oceniono 4 razy 2

  zakład zamknięty dla gościa, bo teraz znów go wezmą do psychiatryka, wypuszczą, a potem się pojawi z bazooką

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX