Niedziele handlowe w 2019. Czy najbliższa niedziela 2 czerwca jest handlowa?

Od 2019 roku niedziela handlowa wypada zaledwie raz w miesiącu. Zgodnie z założeniem ograniczenia dotyczące handlu w niedzielę mają odzwyczaić konsumentów od robienia zakupów w ostatnie dni tygodnia.

W następnych latach niedziele handlowe będą wypadały maksymalnie siedem razy w roku. Zakaz handlu za rok nie będzie obowiązywał tylko w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie, w Niedzielę Palmową poprzedzającą Wielkanoc oraz w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia.

Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 2 czerwca zrobimy zakupy?

Zgodnie z kalendarzem niedziel handlowych w czerwcu niedziela nieobjęta zakazem handlu wypada tylko jeden raz. Nie jest to jednak najbliższa niedziela 2 czerwca. Oznacza to, że tego dnia sklepy i centra handlowe będą zamknięte. 

Niedziele handlowe w czerwcu 2019

2 czerwca nie zrobimy więc zakupów w centrach handlowych i dużych sklepach typu Tesco, Biedronka i Lidl. Tego dnia mogą być jednak otwarte apteki, kawiarnie, cukiernie, restauracje, sklepy z pamiątkami, punkty pocztowe, stacje benzynowe oraz osiedlowe sklepy, w których handel prowadzi właściciel danej placówki. Najbliższa niedziela handlowa wypada dopiero 30 czerwca.

Więcej o:
Komentarze (10)
Niedziele handlowe w 2019. Czy najbliższa niedziela 2 czerwca jest handlowa?
Zaloguj się
 • glowny_pasazer

  Oceniono 5 razy 3

  No cóż... Jeżeli tuba propagandowa ma wyborców PO za debili, którzy nie wiedzą, czy pierwsza niedziela czerwca jest ostatnią niedzielą miesiąca i trzeba im o tym pisać co tydzień od czwartku począwszy, to się nie dziwię, że PiS wygrał.

 • rabin_z_czubow

  Oceniono 5 razy 3

  Zgodnie z założeniem ograniczenia dotyczące handlu w niedzielę mają odzwyczaić konsumentów od robienia zakupów w ostatnie dni tygodnia. - naprawdę ?

 • granatowy tulipan pustynny

  Oceniono 5 razy 3

  W przyszłych latach sklepy będą otwarte w niedzielę tylko 7 razy w roku Okej a McDonald's centrum żebym kupił bułkę??!

 • dormien

  Oceniono 1 raz 1

  Czy naprawdę informację o handlowych niedzielach trzeba tak komplikować? Nie można normalnie napisać bez tych wszystkich wykrętasów myślowych? Żenujące.

 • zawszedak111

  Oceniono 1 raz 1

  Czy najbliższa środa znów będzie początkiem wypocin NPK o "niedzielach handlowych"?
  UZ zaczynał dopiero w czwartek.

 • remislanc

  Oceniono 3 razy 1

  Dopiero za miesiąc???? Nie wytrzymam!!!Już trę nogami, aby za miesiąc pójść do galerii i pojeździć ruchomymi schodami...

 • wolny322

  0

  No widzicie, władza wie lepiej jak obywatel ma żyć, chcą mu układać życie, mówić kiedy może robić zakupy. A podobno mamy wolny kraj! Paranoja, powrót komuny w wykonaniu pis.

 • robiczka7

  0

  Dobija mnie ten zakaz handlu, kiedyś na spokojnie robiłam sobie zakupy kiedy było mi wygodnie a teraz na wariata w sobotę muszę a jakie kolejki wtedy są w sklepach! Jak komuś się nie podobało że musi pracować w niedziele to niech zmieni pracę, na rynku jest tyle ofert.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX