Wybory do europarlamentu 2019. RCB: Mateusz Morawiecki wprowadził drugi stopień alarmowy BRAVO-CRP

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP). Dotyczy on bezpieczeństwa teleinformatycznego i obowiązuje od 23 maja od godz. 22:00 do 27 maja do godz. 16:00 na terenie całego kraju.

Drugi stopień alarmowy CRP (BRAVO-CRP) został ogłoszony w celu przeciwdziałania zagrożeniom w cyberprzestrzeni w związku z organizacją wyborów do Europarlamentu. Podobne zarządzenie. wprowadzające drugi stopień alarmowy CRP, podpisano także podczas organizacji lutowej konferencji bliskowschodniej i Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku. 

Premier Mateusz Morawiecki wprowadził stopień alarmowy BRAVO-CRP

O wprowadzeniu w życie stopnia alarmowego BRAVO-CRP poinformował na Twitterze zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz. BRAVO-CRP to drugi z czterech stopni alarmowych dotyczących zagrożenia w cyberprzestrzeni. Jego wprowadzenie umożliwia ustawa o działaniach antyterrorystycznych, która mówi, że kiedy występuje zagrożenie wydarzeniem terrorystycznym lub atak terrorystyczny, można wprowadzić jeden z czterech stopni alarmowych: ALFA, BRAVO, CHARLIE lub DELTA. Osobą uprawnioną do wprowadzania tego typu stanów alarmowych jest Prezes Rady Ministrów. 

W czasie, w którym obowiązuje drugi stopień alarmowy, czyli BRAVO-CRP, administracja publiczna prowadzi wzmożony monitoring stanu bezpieczeństwa systemów teleinformatycznych, m.in. poprzez weryfikowanie czy nie doszło do naruszenia bezpieczeństwa komunikacji elektronicznej i sprawdzenie dostępności usług elektronicznych. 

"Bezpieczeństwo w czasie obowiązywania stopnia uzależnione jest nie tylko od działania właściwych służb, ale też od czujności obywateli. W przypadku zauważania czegoś niepokojącego należy poinformować o tym policję lub Agencję Bezpieczeństwa Wewnętrznego" - czytamy na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa.

Więcej o:
Komentarze (78)
Wybory do europarlamentu 2019. RCB: Mateusz Morawiecki wprowadził drugi stopień alarmowy BRAVO-CRP
Zaloguj się
 • kemor234

  Oceniono 34 razy 28

  Czy będzie możliwe wyłączenie mikrofonu księdzu, który będzie agitował z ambony ????

 • 11krzych

  Oceniono 24 razy 20

  Ile razy mam pisać, że w Polsce nie było żadnych Światowych Dni Młodzieży. Były Światowe Dni Młodzieży Katolickiej. A to jest różnica, np.
  Inteligencja a inteligencja katolicka. Sami sobie taki klub stworzyli, żeby się odróżniać - i słusznie. Czyż nie widać różnicy pomiędzy profesorem Hawkingiem a profesorem Pawłowicz.

 • punter

  Oceniono 16 razy 12

  Jest zagrożenie, że wice-minister cyfryzacji, faszysta Andruszkiewicz sfałszuje wybory ?

 • damtek

  Oceniono 16 razy 12

  Ponieważ "bezpieczeństwo" w języku pisu znaczy "niebezpieczeństwo", deklaracja premiera mocno mnie niepokoi.
  Pisowi trzeba patrzeć na ręce - w lokalach wyborczych i na wrzutki - w sieci.

 • 1627cd1410

  Oceniono 12 razy 10

  czyli robią wszystko, by nie przegrać wyborów.. podsłuch wszystkiego i wszystkich :O/

 • ps11111ps

  Oceniono 8 razy 8

  Drodzy i szanowni zwolennicy PiS! Apeluje do Was byście zrobili wszystko co możliwe w celu by Wasza Partia i Wasz Premier wygrali w wyborach. Chyba nie wątpicie iż najlepsze co możecie zrobić to zostać w niedzielę w domach i spędzić ten czas na żarliwej modlitwie o wygraną. Nie kłopotajcie się do lokalów wyborczych. Tak robią tylko osoby o słabej wierze. Moc ludzkiego długopisu zakreślającego X nie może się równać do boskiej mocy ukrytej w modlitwie. Nie marnujcie czasu na głosowanie. Lepiej ten czas poświęcić na modlitwę. Dzień modlitw jest bardziej znaczący niż 1000 głosów oddanych przez Waszych przeciwników.
  Pozdrawiam

 • jurek4491

  Oceniono 10 razy 8

  No i po co ten drugi stopień , przecież wystarczyło zamówić MODŁY i deszcz przestałby padać .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX