Niedziele handlowe 2019. Czy 26 maja będziemy mogli zrobić zakupy?

Czy 26 maja to niedziela handlowa? Reguluje to ustawa o ograniczeniu handlu, której celem jest stopniowe przyzwyczajenie nas do tego, że niedługo nie będzie możliwości robienia zakupów w ostatni dzień tygodnia.

Ustawa o ograniczeniu handlu, która dzieli niedziele na niedziele handlowe i niehandlowe, weszła w życie w macu 2018 roku. Za jej sprawą ilość niedziel, w czasie których możemy zrobić zakupy, stopniowo się zmniejsza. W ubiegłym roku wypadały dwie niedziele handlowe w miesiącu. W tym roku jest to już tylko jedna niedziela. Czy 26 maja jest jedną z nich?

Niedziele handlowe 2019. Czy 26 maja sklepy będą czynne?

Z kalendarza niedziel handlowych na 2019 rok wynika, że 26 maja jest niedzielą handlową, a supermarkety i galerie handlowe będą jutro otwarte. Kolejna niedziela handlowa wypadnie dopiero w następnym miesiącu, a dokładniej 30 czerwca. 

Więcej o:
Komentarze (8)
Niedziele handlowe 2019. Czy 26 maja będziemy mogli zrobić zakupy?
Zaloguj się
 • granatowy tulipan pustynny

  Oceniono 11 razy 7

  Dlaczego gazeta nie daje komentarze pod artykułem o znalezionej marmurowej głowie przez archeologów w Rzymie?- skandal s,kandal, kolejny dowód na to że Rzymianie też mieli swoją wieniawę już w starożytności

 • granatowy tulipan pustynny

  Oceniono 2 razy 2

  No to nareszcie ten dzień. 26-ty, och jak dobrze!!, nareszcie będę mógł się zemścić na sprzedawcy który się pomylił ostatnio 0.50 PLN( złośliwie policzył mi 7.80, za to no wiecie o smaku wiśniowym) i kupie dzisiaj 387 ziarenek maku

 • srul_szmul_bajtelman_hajfa

  Oceniono 6 razy -2

  .
  Tylko nie gadać mi tam w Biedronce o polityce.
  .
  Bo to może kosztować 5.000 PLN
  .
  He, he.
  .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX