Niedziele handlowe w 2019. Czy najbliższa niedziela 26 maja jest handlowa?

Od 2019 roku ograniczenia dotyczące handlu w niedzielę i dni świąteczne są jeszcze bardziej restrykcyjnie. Zgodnie z kalendarzem w tym roku wypada przeważnie jedna niedziela handlowa w miesiącu.

Od marca 2018 roku obowiązuje ustawa, która ma na celu zmniejszenie liczby niedziel handlowych oraz odzwyczajenie konsumentów od robienia zakupów w ostatnie dni tygodnia. Docelowo niedziela handlowa ma obowiązywać tylko w wybrane dni - w 2020 roku będzie to tylko siedem niedziel w roku.

Niedziele handlowe 2019. Czy w niedzielę 26 maja sklepy będą otwarte?

W maju niedziela handlowa wypada, zgodnie z kalendarzem, w tylko jedną niedzielę. Przyjęte zostało, że ma to być ostatnia niedziela każdego miesiąca. W związku z tym 26 maja sklepy oraz centra handlowe będą otwarte.

Niedziele handlowe w następnych latach

Od 2020 roku niedziele handlowe będą wypadały maksymalnie siedem razy w roku. Handel ma być dozwolony jedynie w dwie niedziele poprzedzające Boże Narodzenie, w jedną niedzielę poprzedzającą Wielkanoc oraz w ostatnie niedziele stycznia, kwietnia, czerwca i sierpnia. Zakazem handlu w niedzielę nie są objęte tylko stacje benzynowe, punkty apteczne, gastronomiczne, sklepy internetowe, wolnocłowe oraz sklepy, w których handel prowadzony jest przez właściciela.

Więcej o:
Komentarze (36)
Niedziele handlowe w 2019. Czy najbliższa niedziela 26 maja jest handlowa?
Zaloguj się
 • notremak

  Oceniono 8 razy 4

  Cwane, wcześniej przez piss przemyślany termin wyborów, żeby odciągnąć ludzi od urn.
  Bo im mniejsza frekwencja, tym większe szanse pissu; na wsiach i w małych miasteczkach nie m galerii handlowych.

 • remislanc

  Oceniono 8 razy 2

  Nareszcie!!! Jakie to cudowne!!!Trę nogami od trzech tygodni, aby w najbliższą niedzielę pójść do galerii i pojeździć ruchomymi schodami...

 • jezierskiadam

  Oceniono 12 razy 2

  Co może rząd, Sejm, Senat i Naczelnik Państwa, żeby wspomóc finansowo arcybiskupa Mordowicza?

  Kilka propozycji:

  Zakaz korzystania z placów zabaw.

  W niedziele i święta kościelne wielu rodziców i dziadków przebywa na placach zabaw zapominając o obowiązku uczestnictwa w religijnych uroczystościach. Zakaz wstępu na place zabaw dla dzieci w niedziele i święta kościelne zwiększyłby frekwencję na mszach niedzielnych i wpływy z tacy. Dodatkowo: - Pracownicy zatrudnieni w takich miejscach jak Górka Szczęśliwicka mogliby odpocząć w niedzielę..

  Zakaz korzystania z placów zabaw należy wprowadzić Ustawą. Konieczne są przepisy wykonawcze gwarantujące przestrzeganie prawa oraz surowe kary dla łamiący prawo właścicieli i zarządzających terenami, ma których utworzono place zabaw.

  Poświęcenie nie poświęconego.

  W okresie okupacji sowieckiej wybudowano wiele obiektów niepoświęconych. To nie tylko Pałac Kultury. To wielka ilość budynków, mostów, dróg będących dziś własnością publiczną albo prywatną. Obiekty niepoświęcone wymagają poświęcenia. Jeśli chodzi o obiekty będące własnością skarbu państwa, oraz obiekty należące do korporacji, w których państwo ma udziały, wystarczy rozporządzenie właściwego ministra. Ustawą należy, w temacie poświęceń, zrównać podmioty prywatne i państwowe. Nie możemy łamać zasad unijnych, dopóki pieniądze z unijnych dotacji są nam potrzebne do renowacji zabytkowych kościołów i rewitalizacji kościołów zbudowanych w czasach sowieckiej okupacji w sposób urągający godności. proboszczów i wikarych.

  W tysiącach kościołów zbudowanych za panowania Gomułki, Gierka i Jaruzelskiego nawet ołtarze nie były pozłacane, a plebanie nie spełniają współczesnych wymagań. Nie poświęconych jest też setki tysięcy prywatnych domków jednorodzinnych w miastach i na wsiach. Mamy niepoświęcone obory i stodoły.

  Ustawą można wprowadzić utworzenie rejestru obiektów poświęconych. Jawny ogólnodostępny rejestr obiektów niepoświęconych zmobilizuje właścicieli. Poświęcenia obiektów powinny być okresowo odnawiane, podobnie jak odnawiane są różnego rodzaju przysięgi.

  Wprowadzenie obowiązku pielgrzymkowego.

  Obywatel musi mieć czas na wykonywanie pracy zarobkowej dla dobra Kościoła i ojczyzny. dlatego wystarczy aby obowiązek pielgrzymkowy dotyczył jednej pielgrzymki rocznie. Opłaty za zwolnienie z obowiązku pielgrzymkowego nie powinny być wygórowane.

  Ze względów humanitarnych należy ustawowo wprowadzić ulgi dla osób niepełnosprawnych, osób po 75 roku życia, posłów i senatorów.

  Kapelani w korporacjach, urzędach, średnich i małych firmach.

  Nie ma żadnego logicznego powodu, żeby kapelani byli jedynie w wojsku i szpitalach. Kapelan powinien być w sądzie, urzędzie wojewódzkim, na Uniwersytecie, w banku i w McDonald's. W wielkich instytucjach kapelanów powinny mieć wydziały i oddziały terenowe. Kapelan powinien mieć pensję na poziomie średniej członków zarządu. Jeśli pensje zarządu są zbyt niskie, Ustawa powinna zadbać o poziom dochodów wystarczających do życia na poziomie godnym kapelana. Małe firmy mogłyby mieć wspólnego kapelana. Np. do 10 małych firm składałoby się na wynajęcie kapelana.

  5.000+ dla rodziców, którzy wychowali kapłana.

  5.000+ to miesięczny dodatek do renty lub emerytury za wychowanie kapłana. Przysługiwać będzie (po uchwaleniu odpowiedniej Ustawy) rodzicom od momentu wyświęcenia syna na księdza. Wychowanie duchowego przewodnika to o wiele więcej niż wychowanie zwykłego zjadacza chleba. .5.000+ to skromna rekompensata dla rodziców. 5.000+ obowiązywać będzie już od pierwszego wychowanego księdza. Samorządy powinny mieć ustawową możliwość powiększenia tej sumy.

  dr Cat Mrucuss

 • zawszedak111

  Oceniono 3 razy 1

  Wstyd gazeto.pl ! Ośmieszacie się tymi wpisami o "niedzielach handlowych". Poziom poniżej depresji!

 • zawszedak111

  Oceniono 3 razy 1

  Czy NPK się kiedyś opamięta? Obojętnie, czy w niedzielę, czy w inny dzień tygodnia.

 • van Koski

  Oceniono 5 razy 1

  No to znowu o 4:00 galerii Młociny z rodziną Nie wyjdę będę sobie jeździł ruchomymi schodami cały dzień, a mojej Grażynie dla niepoznaki kupię balonika że niby jesteśmy turysci

 • zawszedak111

  Oceniono 3 razy 1

  NPK, a co na to UZ?
  Ośmieszacie się obaj!

 • wolny322

  0

  Ja w wyborach na jesień pokażę co myślę o tym pisowskim zakazie handlu, opozycja przywróci w tym kraju normalny handel i dlatego to na nią trzeba głosować. Głupszego pomysłu niż ten zakaz nie mogło być!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX