Wadowice. Sukces zbiórki na zalane schronisko "Czekadełko". Kolejki po bezdomne psy

Z zalanego schroniska "Czekadełko", znajdującego się w Wadowicach Dolnych, udało się uratować wszystkie zwierzęta - niektóre z nich zostały przewiezione do schroniska w Mielcu, a inne trafiły do domów tymczasowych. Fundacja zbiera teraz fundusze na odbudowę schroniska.

Od kilku dni przez południową Polskę przechodził front, który przyniósł bardzo intensywne opady deszczu a stany wielu rzek w województwach podkarpackim, małopolskim i śląskim zostały przekroczone. W okolicy schroniska w Wadowicach Dolnych przerwany został wał przeciwpowodziowy, w wyniku czego schronisko zostało zalane.

Wszystkie psy z zalanego "Czekadełka" zostały uratowane. Trwa zbiórka pieniędzy na odbudowę schroniska

Wczoraj wolontariusze apelowali o pomoc w ratowaniu zwierząt, które musiały być ewakuowana z zalewanego wodą schroniska. Do godziny 15 udało się uratować wszystkie psy przebywające w "Czekadełku". Część z 44 psów została przewieziona do m.in. schroniska w Mielcu, a niektórym z nich udało się znaleźć domu tymczasowe - Płaczemy ze wzruszenia. Ludzie czekają w długiej kolejce, aby zapewnić pieskom ciepły kąt. Mieszkańcy, wędkarze, rybacy, strażacy - wszyscy z wielkim zaangażowaniem ewakuują naszych mniejszych braci. To piękne świadectwo nas - ludzi. Brakuje nam słów, łzy same spływają po policzkach. Po prostu Wam dziękujemy, za wszystko!

Pomoc dla psów ze schroniska 'Czekadełko'Pomoc dla psów ze schroniska 'Czekadełko' fot. facebook.com/Fundacja Animals Mielec/ZWIERZĘCY MADAGASKAR UK - PL

W wyniku powodzi schronisko doznało ogromnych strat. Zalane zostały psie budy, pomieszczenia gospodarcze oraz zapasy karmy czy środków pierwszej pomocy. Na stronie, gdzie prowadzona jest zbiórka środków poinformowano, że poza "Czekadełkiem" strat doznało także schronisko w Mielcu. Zbiórka nie została więc zamknięta, a każda dodatkowa kwota zostanie przekazana na odbudowę zalanych schronisk. Na chwilę obecną zebranych zostało 339 tysięcy złotych. Zbiórka prowadzona jest za pośrednictwem strony ratujemyzwierzaki.pl. Wpłaty można dokonać także bezpośrednio na konto Fundacji Animals Pura Vida. Dodatkowo grupa "Zwierzęcy Madagaskar" zebrała już dary rzeczowe i karmę dla zwierząt z zalanych schronisk - wolontariusze proszą o kontakt wszystkich, którzy mogą pomóc w transporcie karmy, kołder i koców z Wielkiej Brytanii do Polski. 

Więcej o:
Komentarze (68)
Wadowice. Sukces zbiórki na zalane schronisko "Czekadełko". Kolejki po bezdomne psy
Zaloguj się
 • Van der Seck

  Oceniono 30 razy 26

  Wszystkiego, co najlepsze, dla wszystkich, ktorzy pomogli!

 • koncert24

  Oceniono 19 razy 15

  No to jest piękne w nas ,że tak potrafimy się zebrać i pomagać tym biednym zwierzakom . Dzisiaj na spacerze z moim kumplem Maksiem spotkałem inne panie z piesiami i też wpłacimy na to schronisko pieniązki. Podajcie jeszcze raz NR konta schroniska.

 • andi113

  Oceniono 13 razy 13

  To budujące,że są jeszcze na świecie dobrzy ludzie....marzy mi się,że może część tych piesków skradnie serca tymczasowych opiekunów i nie wróci już do schroniska

 • plobywatel

  Oceniono 19 razy 13

  brawo, brawo dla braci większych :)

 • walkazwiatrakami

  Oceniono 14 razy 12

  Chcesz to pomagaj dzieciom z biednych rodzin i nie mów innym komu i jak mają pomagać, co ci do tego. Ja zdecydowanie wolę zwierzakom pomagać niż takim ludziom co wiecznie roszczeniowi są, wiecznie im mało a i tak niezależnie co się dla nich zrobi to bedą mieli pretensje, że albo nie tak albo za mało...

 • tpdlagier

  Oceniono 13 razy 11

  Bo generalnie dobrzy ludzie lubią zwierzęta. A dobrych ludzi jeszcze trochę zostało

 • ewka123009

  Oceniono 13 razy 11

  Brawo!!!

 • trup

  Oceniono 10 razy 6

  @papasan
  sam się uśpij kretynie

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX