Zespół do sprawy ks. Olejniczaka rozszerza działalność. Przyjrzy się innym zgłoszonym sprawom

Zespół ekspertów powołany w sobotę przez Archidiecezję Warszawską rozszerza zakres badanej dokumentacji i przyjrzy się innym sprawom molestowania seksualnego przez księży, które zostały zgłoszone archidiecezji. W zespole zasiadają też osoby świeckie.

- Powołany w sobotę "zespół ekspertów do zbadania zgodności z obowiązującym prawem państwowym i kościelnym wszystkich procedur i działań podjętych w sprawie ks. Dariusza Olejniczaka" rozszerza zakres badanej dokumentacji. Jego zadaniem będzie audyt, w zależności od potrzeb, kolejnych spraw dotyczących wykorzystania seksualnego dzieci i młodzieży przez duchownych zgłoszonych archidiecezji warszawskiej - poinformował rzecznik prasowy Archidiecezji Warszawskiej, ks. Przemysław Śliwiński w komunikacie na stronie internetowej.

Następuje zmiana w składzie zespołu

W skład zespołu weszli: profesor Paweł Wajda (przewodniczący) z Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, specjalista w zakresie prawa administracyjnego, mecenas Michał Stępniewski oraz ksiądz Marek Stokłosa, prodziekan Wydziału Prawa Kanonicznego UKSW, ekspert w dziedzinie ochrony dzieci i młodzieży oraz procedur watykańskich. W komunikacie poinformowano jednak, że z udziału w pracach zespołu "ze względu na rozszerzenie jego zespołu" zrezygnował prof. Paweł Wajda. W jego miejsce w skład komisji weszły dwie świeckie osoby, które poprosiły, by nie ujawniać ich nazwisk.

Zespół zbada m.in. sprawę ks. Dariusza Olejniczaka

Zespół został powołany przez metropolitę warszawskiego kardynała Kazimierza Nycza. Jego zadaniem pierwotnie miało być zbadanie sprawy księdza Dariusza Olejniczaka. Został on skazany za molestowanie seksualne nieletnich na dwa lata więzienia, jednak - jak ujawnili bracia Sekielscy w filmie "Tylko nie mów nikomu" - po opuszczeniu zakładu karnego prowadził rekolekcje. Złamał w ten sposób dożywotni sądowy zakaz pracy z dziećmi.

Prace rozpoczęły się w ostatni poniedziałek. Ich wyniki metropolita warszawski przedstawi odpowiednim władzom kościelnym.

Więcej o:
Komentarze (41)
Zespół badający sprawę ks. Olejniczaka rozszerza działalność. Przyjrzy się też innym sprawom
Zaloguj się
 • jackanapes

  Oceniono 30 razy 30

  Marnie to widzę.
  Będą spijali sobie z dzióbków nektar hipokryzji, puszczając w eter bąki efekciarskiej blagi.
  Sporadycznie się zdarzy, że ktoś puści barwnego pawia.

 • takaprawda2015

  Oceniono 21 razy 19

  Za tydzień komisja powie że sprawy są załatwione.

 • terminator444

  Oceniono 18 razy 18

  Ja chyba snie jak czytam to co w Polsce sie dzieje - "...Został on skazany za molestowanie seksualne nieletnich na dwa lata więzienia, jednak - jak ujawnili bracia Sekielscy w filmie "Tylko nie mów nikomu" - po opuszczeniu zakładu karnego prowadził rekolekcje. Złamał w ten sposób dożywotni sądowy zakaz pracy z dziećmi..."
  To co, popelnil kolejne przestepstwo i zamiast prokoratura i sadu w nagrode sprawe bada komisja koscielna! Ludzie obudzcie sie i wyzwolcie z pod tego co z Wami mafia PiS i kosciola wyprawia!

 • idioteka-narodowa

  Oceniono 17 razy 17

  Ciekawi mnie dlaczego te 2 osoby z PiS nie chcą ujawnić swoich nazwisk. Podejrzana sprawa.

 • warabara

  Oceniono 12 razy 12

  "W skład komisji weszły dwie świeckie osoby, które poprosiły, by nie ujawniać ich nazwisk" tajna komisja w sposób tajny rozwiąże problemy kk. Tak robi m.in komisja niejakiego Antoniego M.

 • polakadam

  Oceniono 12 razy 12

  Tylko państwowa komisja z dostępem do kościelnych archiwów może tu coś zmienić. Nie ma po co wymyślać koła drugi raz. Wzorujmy się na Irlandii.
  Klechy won!

 • jael53

  Oceniono 11 razy 11

  "Przyjrzy się" - pytanie tylko, czy coś raczy zobaczyć.

 • marymania

  Oceniono 11 razy 11

  Jeśli ta komisja zadziała, to spowoduje powsadzanie do więzienia tych co ją powołali. Więc nie zadziała. Nie po to jest.

 • dante_waw

  Oceniono 10 razy 10

  "Ich wyniki metropolita warszawski przedstawi odpowiednim władzom kościelnym." - czyli nic nowego .... wyniki sie utajni i zamknie w niedostepnych archiwach koscielnych....

  :) I ja to kupuje!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX