Schronisko dla zwierząt pod Mielcem tonie. Zwierzęta ewakuowane łodzią, zapasy karmy pod wodą

Schronisko dla zwierząt w Wadowicach Dolnych tonie - w okolicy przerwało wał przeciwpowodziowy i zalało schronisko. Wolontariusze wystosowali dramatyczny apel o pomoc: poszukują łodzi, którą będą mogli ewakuować zwierzęta, szukają też domów tymczasowych i karmy dla zwierząt.

Od kilku dni IMGW wydaje ostrzeżenia przed intensywnymi opadami i zagrożeniem podtopień. W środę pojawiły się alerty dla aż sześciu województw w Polsce. Poziom rzek może przekroczyć stany alarmowe na Podkarpaciu, Śląsku, Dolnym Śląsku, w Małopolsce oraz w regionie świętokrzyskiego i na Lubelszczyźnie. 

Schronisko pod Mielcem tonie. "Chcemy walczyć o życie naszych psów"

Od jakiegoś czasu wiele miejsc w Polsce nawiedzają intensywne opady i niektórzy już teraz muszą radzić sobie z ich skutkami. Schronisko "Czekadełko" we wsi Wadowice Dolne koło Mielca opublikowało dramatyczny wpis. "Przerwało wał, toniemy..." - napisano w środę rano na profilu schroniska. Na zdjęciach widać, że poziom wody jest na tyle wysoki, że mniejsze psy brodzą w niej po szyję.

Pracownicy "Czekadełka" piszą, że sytuacja jest bardzo zła. Nie dość, że magazyny, w których trzymana była karma dla podopiecznych, znalazły się pod wodą, to zagrożone są również zwierzęta. Wolontariusze piszą, że mają pod opieką ponad 40 psów, które natychmiast trzeba było przewieźć w suche miejsce. Kilka godzin później do Wadowic Dolnych pomoc przypłynęła łodzią - psy są transportowane w bezpiecznie miejsce. Schronisko po godzinie 14 prosiło o pomoc w ewakuacji. "Potrzebne są wodery i łodzie motorowe" - podano. Z kolei o 16 informowano, że znaleźli się ludzie do pomocy, ale brakuje woderów (nieprzemakalnych spodniobutów) do brodzenia po terenie schroniska.  

Powódź w schronisku. Poszukiwane domy tymczasowe

Aktualnie kluczowe jest znalezienie domów tymczasowych, nawet w  niezbyt dobrych - ale bezpiecznych - warunkach. "Wystarczy nawet buda z łańcuchem, byle była na terenie niezalewowym" - pisze pani Agata, jedna z pracownic schroniska. Konieczne jest także zapewnienie zwierzętom jedzenia.

Nie mamy karmy, nie mamy transportu, nie mamy nic, chcemy zawalczyć o życie naszych psów. Błagam pomóżcie

- pisze pani Agata.

Na profilu Schroniska dla zwierząt "Czekadełko" pojawiły się dane konta, na które można wpłacać pieniądze na pomoc psom pozbawionym domu przez powódź. Osoby, które chcą wesprzeć schronisko w Wadowicach Dolnych, proszone są o kierowanie darowizn na konto schroniska:

FUNDACJA ANIMALS PURA VIDA
Wadowice Dolne 166, 39-308 Wadowice Górne, Polska
numer konta 43 1020 4913 0000 9102 0167 2690

Więcej o:
Komentarze (117)
Schronisko dla zwierząt pod Mielcem tonie. Zwierzęta ewakuowane łodzią, zapasy karmy pod wodą
Zaloguj się
 • antirussia81

  Oceniono 27 razy 27

  Parę groszy poszło. Podjechałbym pomóc, ale niestety mieszkam za daleko.

 • armesto

  Oceniono 23 razy 23

  100 PLN - przelew natychmiastowy przed chwilą. Niech każdy wpłaci ile może: psy to też ludzie - tylko bardziej przyzwoici...

 • aistionnelle

  Oceniono 25 razy 23

  Trzeba te biedactwa ratować ! Już i tak swoje w życiu przeszły.Wpłacone

 • elenem

  Oceniono 20 razy 20

  Makabra. Trzeba wysupłać jakąś kasę bo aż serce boli....

 • mmmucha

  Oceniono 17 razy 15

  Jak widze te oczeta smutne czy przerazone to serce mi peka. To dzielne Psiurasy. 🐶🐕

 • ania987657

  Oceniono 35 razy 13

  Jak znam podejście moich krewnych z tamtych stron (Mielec , Dąbrowa Tarnowska ,Szczucin ),
  to własnymi rękoma "dotopią "te psiaki .To Podkarpacie ....niestety.

 • daniella-63

  Oceniono 16 razy 12

  Przestancie wciaz pokazywac Czarneckiego.Nawet w tak smutnym artykule o tonacych psach on tez sie pojawia. Na wymioty juz bierze. Jaka strone nie otworze to Go widze.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX