Ks. Grzegorz Babiarz nie jest prezesem Stowarzyszenia Wiosna. Sąd wykreślił go z KRS

Ksiądz Grzegorz Babiarz przestał być prezesem Stowarzyszenia Wiosna. Tak zadecydował sąd, który po rozpatrzeniu skargi poprzedniego zarządu organizacji, postanowił wykreślić księdza Babiarza z Krajowego Rejestru Sądowego.

Ks. Grzegorz Babiarz był prezesem Stowarzyszenia Wiosna i jedynym ujawnionym w rejestrze KRS członkiem zarządu organizacji. Wcześniej wykreślono cały zarząd reprezentowany przez Joannę Sadzik. Poprzedni zarząd stowarzyszenia złożył skargę na początku kwietnia tego roku - informuje reporter Radia ZET Przemysław Taranek.

Na wniosek prokuratury sąd zadecydował także o ustanowieniu kuratora dla stowarzyszenia Wiosna. Został nim krakowski radca prawny Karol Tatara. W ciągu najbliższych sześciu miesięcy ma się odbyć walne zgromadzenie w celu wybrania zarządu Wiosny. Do 20 czerwca ma być gotowe pierwsze sprawozdanie - informuje RMF FM

Problemy Stowarzyszenia Wiosna. Ks. Babiarz próbował przejąć władzę siłą

Przypomnijmy, że problemy Stowarzyszenia Wiosna zaczęły się we wrześniu 2018 roku, kiedy na portalu onet.pl został opublikowany reportaż “Tutaj nie jestem księdzem. Jak się pracuje w Szlachetnej Paczce” Janusza Schwertnera, mówiący o mobbingu w Stowarzyszeniu Wiosna. Po publikacji tego tekstu ks. Jacek Stryczek zrezygnował z pełnienia funkcji prezesa organizacji, a prokuratura wszczęła śledztwo ws. mobbingu, które trwa do dziś.

Po tym, jak ks. Stryczek zrezygnował z funkcji prezesa, rolę tę zaczęła pełnić powołana przez walne zgromadzenie Joanna Sadzik. 4 lutego walne zgromadzenie odwołało urzędującą prezes i powołało na to stanowisko ks. Grzegorza Babiarza. Zaledwie tydzień później walne zgromadzenie, w zmienionym składzie, przywróciło  Joannę Sadzik i jej zarząd. Sąd uznał to za bezprawne. Zadecydował o wykreśleniu Sadzik z KRS, a następnie o wpisaniu na jej miejsce ks. Babiarza.

W kwietniu tego roku doszło do próby przejęcia władzy siłą. Wówczas do siedziby Stowarzyszenia Wiosna wszedł ksiądz Babiarz w towarzystwie kilku ochroniarzy. W czasie tej wizyty doszło m.in. do próby włamania się do serwerowni stowarzyszenia. Wcześniej ks. Babiarz wysyłał maile do pracowników Stowarzyszenia Wiosna, grożąc im zwolnieniami. 

Więcej o:
Komentarze (68)
Ks. Grzegorz Babiarz nie jest prezesem Stowarzyszenia Wiosna. Sąd wykreślił go z KRS
Zaloguj się
 • jhbsk

  Oceniono 54 razy 50

  Szlachetna paczka i tak już umarła. Nikt rozsądny złotówki tam nie da.

 • nutka7.17

  Oceniono 43 razy 41

  Temat pod tytułem: "Jak kościół katolicki zniszczył Szlachetną Paczkę"

 • krzywelustro

  Oceniono 35 razy 33

  Przyłowie "Ubrał się diabeł w ornat i ogonem na Mszę dzwoni" jeszcze nigdy nie miało tak dosłownego przełożenia.
  Nie wspierajcie Caritasu ani Szlachetnej Paczki.
  Macie Owsiaka, macie Ochojską macie mnóstwo innych organizacji o czystych rękach.

 • wujtommy102

  Oceniono 32 razy 28

  Można sobie dopiero wyobrazić jakie lody kreci się w Caritasie, gdzie koszty własne wynoszą podobno ponad 90 %. Oficjalnych danych się nie publikuje, bo to podważyło by zaufanie do tej instytucji zaufania publicznego.

 • zdybka1

  Oceniono 30 razy 26

  Kolejny dowod na to aby trzymac sie z daleka od kosciola.
  Gdzie sie pojawi ksiadz, tam przekrety widac i przemoc.

 • patryk.nijaki

  Oceniono 25 razy 23

  dajcie sobie już spokój z tą paczką. jest, nie ma? kogo to obchodzi. nikt rozsądny nie da im już ani grosza. Pracownicy powinni ewentualnie stworzyć nowy projekt z zastrzeżeniem że księża mają się od nich trzymać z daleka

 • pe_ro

  Oceniono 25 razy 21

  A co z pieniędzmi wyprowadzonymi z fundacji przez ostatnie miesiące przez Babiarza? Kilkanaście tysięcy miesięcznej pensji - "bo mi się należy".

 • jerzytop

  Oceniono 22 razy 18

  KSIĄDZ ????????????????
  Jak w ogóle tacy ludzie mogą być księżmi . Parcie na stołek ,pieniądze,fotele i władzę jak ojciec rrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr

 • dante_waw

  Oceniono 21 razy 15

  Najwazniesze ze zniszczono wiarygodnosc fundacji... bo sie kosciol przestraszyl ze jakis cywil polozy lape na pieniadzach...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX