Pogoda. Alert RCB. IMGW wydał ostrzeżenia III stopnia. Gdzie jest burza? Uderzy też grad

Pogoda. Gdzie jest burza? IMGW ostrzega - pogoda może dziś stwarzać niebezpieczeństwo. To już kolejny dzień, w trakcie którego będziemy obserwować intensywne opady deszczu, burze i grad.

Deszcz, burze i grad przetoczą się dziś przede wszystkim przez południe kraju. Do godziny 10:00 w województwach dolnośląskim, opolskim, śląskim, małopolskim, podkarpackim, świętokrzyskim oraz na południu województwa łódzkiego obowiązują ostrzeżenia meteorologiczne. Najniebezpieczniej jest na granicy województw podkarpackiego, małopolskiego i świętokrzyskiego, gdzie obowiązuje ostrzeżenie meteorologiczne III stopnia przed intensywnymi opadami deszczu z burzami. Łącznie z opadami, które wystąpiły we wtorek, suma opadów w tym rejonie może osiągnąć nawet 130 mm. Na południu kraju obowiązują także ostrzeżenia hydrologiczne drugiego stopnia. 

Prognoza pogody. Intensywne deszcze i burze mogą występować aż do czwartku. Gdzie jest burza?

W ciągu dnia oraz najbliższej nocy burze z gradem mogą wystąpić także w województwach lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, mazowieckim oraz lubelskim. Dla tych regionów prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu (od 5 mm do 15 mm), a lokalnie także gradobicia. RCB przestrzega, aby w czasie burzy ograniczyć opuszczanie miejsca zamieszkania, odpowiednio zabezpieczyć drzwi i okna. Jeśli jednak zagrożenie zaskoczy nas poza domem pamiętajmy, aby unikać otwartych przestrzeni, nie stać pod pojedynczym drzewem lub masztem. Jeśli zauważymy zagrożenie, niezwłocznie należy powiadomić odpowiednie służby za pomocą numeru alarmowego 112.

Burzowa pogoda nie ustąpi także w czwartek 23 maja. Na ten dzień wydano ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia przed burzami z gradem dla województw mazowieckiego, lubelskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego, małopolskiego oraz śląskiego. 

Więcej o:
Komentarze (12)
Pogoda. Alert RCB. IMGW wydał ostrzeżenia III stopnia. Gdzie jest burza?
Zaloguj się
 • kemor234

  Oceniono 4 razy 4

  No to jutro Morawiecki szumnie zapowie, że "jeżeli PIS będzie nadal rządził, to już za chwilę powstaną zbiorniki retencyjne i zniknie problem suszy i powodzi ..."
  I zapewne jeszcze doda "mamy na to pieniądze ...".

 • sraczezwersacze

  Oceniono 4 razy 2

  Spoko. Nadmiar wody na okres suszy zgromadzimy w zbiornikach retencyjnych. A, nie.. czekaj, wróć :-(

 • mechantloup

  Oceniono 2 razy 2

  A czy w niedzielę sklepy będą otwarte?

 • alfred.ziemniak

  Oceniono 5 razy 1

  No a jak będę akurat na ogromnej łące na której rośnie jedno drzewo to co mam zrobić aby uniknąć otwartej przestrzeni i stania pod drzewem?

 • b.szrama

  Oceniono 9 razy 1

  Polacy to kompletnie głupcy. Co roku zdarzają się intensywne opady i wszyscy o tym wiedzą modląc się o deszcz. I zawsze dochodzi do podtopień i powodzi. Nie wyciągacie z tego faktu wniosków. Głupcy.
  Mieszkałem długo w Holandii gdzie część KRAJU leży w depresji. Nikogo tam nie zatapia mimo wielodniowych opadów. Zapytajcie debile, jak oni to robią???

 • korekta

  Oceniono 5 razy 1

  To RCB za miliony to pisia kpina. Kiedyś się pomyliły ćwoki i ogłosiły mobilizację dla Małopolski.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX