Lublin: Proces Agaty F. która spaliła noworodka w piecu. "Było żywe i zdolne do samodzielnego życia". Potem poszła na wesele

Lublin. Na wniosek prokuratury sąd powołał zespół biegłych w procesie Agaty F. oskarżonej o zabójstwo nowo narodzonego dziecka. 22-latka miała spalić swoją córkę w piecu. Biegli będą próbowali ustalić, czy noworodek urodził się żywy i jaka była przyczyna jego śmierci.

22-letnia Agata F. została oskarżona o zabójstwo swojego dziecka. Do zdarzenia doszło w czerwcu 2018 roku w Majdanie Kozłowieckim (woj. lubelskie). Gdy urodziła, młoda kobieta była w 7 lub 8 miesiącu ciąży.  Agata F. utrzymuje, że jej dziecko urodziło się martwe. Inną wersję wykazali biegli zeznający w lubelskim sądzie: - Dziecko było żywe i zdolne do samodzielnego życia. Oddychało po urodzeniu.

Lublin. Proces Agaty F. Sąd powoła zespół biegłych, którzy ocenią, czy kobieta urodziła żywe dziecko

- Wszystko trwało maksymalnie pół godziny. Nie bolało, nie krzyczałam. Dziecko wpadło do wody. Wyjęłam je. Było sine i nie oddychało. Trzymałam je na rękach jakieś 15 minut. Potem zawinęłam w ręcznik i włożyłam do kuchenki - zeznania oskarżonej o zabójstwo 22-latki cytuje Dziennik Wschodni.

Specjalistom nie udało się jednoznacznie ustalić, co było bezpośrednią przyczyną zgonu dziecka ze względu na stan zwłok noworodka. Ciało dziewczynki odnaleziono kilka dni po porodzie. Co więcej, było ono częściowo zwęglone. Przeprowadzone badania nie wykazały jednak, aby dziecko było chore lub utopiło się podczas porodu w wannie. Z uwagi na liczne wątpliwości, prokuratura złożyła wniosek o powołanie kolejnego zespołu biegłych, który oceni, co było przyczyną śmierci noworodka.

Agata F. oskarżona o zabójstwo noworodka. Zwłoki dziecka odkryli jej rodzice

Agata F. urodziła w czerwcu 2018 roku, w domu, w którym mieszkała razem z rodziną. W czasie śledztwa jej partner zeznawał, że nie wiedział o ciąży 22-latki i myślał, że trochę przytyła. Poinformował także, że współżył z Agatą F. regularnie, niemal do samego porodu.

Kiedy 22-latka urodziła, włożyła dziecko do pieca. Kolejny dzień spędziła ze swoim partnerem. Uprawiali wówczas seks. Kiedy następnego dnia chłopak wyszedł z jej domu, Agata F. spaliła ciało dziecka. Później para wybrała się na wesele znajomych. Rodzice młodej kobiety podejrzewali, że ich córka ukrywa przed nimi ciążę i przeszukali jej pokój. Wówczas znaleźli zwęglone zwłoki dziecka i poinformowali o tym policję. Agata F. oraz jej partner zostali zatrzymani w czasie wesela. Agacie F. postawiono zarzut zabójstwa, a jej partnera zwolniono. 22-latce grozi kara dożywotniego pozbawienia wolności. 

Więcej o:
Komentarze (208)
Lublin: Proces Agaty F. która spaliła dziecko w piecu. "Było żywe i zdolne do samodzielnego życia"
Zaloguj się
 • klucha11

  Oceniono 101 razy 81

  Dalej klechy blokujecie wychowanie seksualne w szkołach!
  Więcej ku... religii i macania przez katechetów!

 • fusun1804

  Oceniono 70 razy 64

  Chłopak oczywiście niczego nie wiedział. Nie zauważył, ze była w ciąży i nie zauważył, ze w tej ciąży przestała być. A mamusia z tatusiem podejrzewali, ze ukrywa ciążę.

 • kataryniarski

  Oceniono 71 razy 59

  Lublin! Matecznik PiS...

  Taaaa, dobrze, ze jest dobra katoliczka i nie użyła ani antykoncepcji, ani nie dokonała aborcji! ...

 • mat.31

  Oceniono 67 razy 57

  Najważniejsze, że lubelskie jest strefą wolną od LGBT.

 • aeromonas

  Oceniono 57 razy 49

  Aborcja po polsku. Skutki braku edukacji seksualnej, szacunku dla własnego ciała, asertywności, dostępu do antykoncepcji (proszę nie mówić, że na wsi, gdzie do najbliższego gina jest 50 km, aptekarz w miasteczku "ma sumienie", a ksiądz na kazaniu porównuje antykoncepcję do zabójstwa, jest dostęp) i legalnej aborcji. W tej sytuacji, kobiety mordujące dzieci powinny być uniewinniane.

 • mcguirre

  Oceniono 36 razy 34

  Serdeczne pozdrowienia dla przeciwników aborcji, wychowania seksualnego z panią Godek na czele.

 • gorillaglu

  Oceniono 38 razy 30

  Dzięki bogu mamy zakaz aborcji, więc giną tylko dzieci narodzone, a więc nieważne.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX