Agnieszka Radwańska w Krakowie o honorowym obywatelstwie: W grę wchodziły poglądy mojego ojca

Tenisistka Agnieszka Radwańska podczas spotkania z mediami w Krakowie odniosła się do kwietniowej decyzji krakowskich radnych, dotyczącej honorowego obywatelstwa. Miejscy radni postanowili wówczas, że nie będą rozpatrywali kandydatury Radwańskiej w kontekście ewentualnego przyznania tenisistce tego tytułu.

Tenisistka Agnieszka Radwańska nie otrzyma, przynajmniej na razie, tytułu honorowej obywatelki miasta Krakowa. W głosowaniu na Komisji Głównej krakowskiej rady miasta kandydatura Radwańskiej pod koniec kwietnia nie uzyskała wymaganej większości głosów. Bez rekomendacji komisji rada nie będzie zajmować się rozpatrywaniem tej kandydatury.

- Jeśli o mnie chodzi, to niewątpliwie miało znaczenie to, że rodzina pani Agnieszki Radwańskiej jest bardzo związana z partią rządzącą. Pani Agnieszka Radwańska sama uczestniczyła w marszach smoleńskich. Część mieszkańców mogłaby odczytać tę nominację jako kontrowersyjną - tłumaczył kilka tygodni temu w rozmowie z Gazeta.pl Dominik Jaśkowiec (PO-KO), przewodniczący Rady Miasta Krakowa i jednocześnie przewodniczący Komisji Głównej.

Do decyzji krakowskich radnych podczas wtorkowego spotkania z mediami odniosła się sama tenisistka, którą zacytowała "Gazeta Wyborcza". Jak powiedziała Radwańska, "to było dość przykre", bo "młody wiek w innych przypadkach nie miał znaczenia".

- Osobom w moim wieku, także sportowcom, przyznawano już taką nagrodę. W grę wchodziły jednak względy polityczne. Mam na myśli poglądy mojego ojca, w które niestety jestem wmieszana. Tego typu aspekty nie powinny jednak mieć znaczenia

- powiedziała Radwańska.

Radwańscy i polityka 

Robert Radwański, ojciec Agnieszki Radwańskiej, był członkiem honorowego komitetu poparcia Andrzeja Dudy przed wyborami prezydenckimi. Na nieaktywnej już stronie sióstr Radwańskich w 2011 roku pojawiło się oświadczenie z wyrazami solidarności wobec rodzin członków załogi Tu-154M.

We wpisie potępiono także raport MAK i "brak szybkiej i adekwatnej reakcji władz polskich na hańbiące potwarze wobec żołnierzy Wojska Polskiego, rzucone bez dowodów przez MAK w ostatecznym raporcie dotyczącym katastrofy". Sama Radwańska nie była z tego zadowolona i miała o wpis pretensje do ojca.

- Skupiam się na tenisie, niestety tata jest innego zdania i ma zupełnie inny pogląd na różne rzeczy. (...) Nigdy nie trzymam żadnej strony w sporach politycznych. Miałam przeróżne propozycje z różnych partii politycznych, ale w ogóle się w to nie mieszam, zupełnie się tym nie interesuję i pewnie tak jest lepiej dla mnie - wyjaśniała. Jednocześnie w 2011 roku wraz z ojcem i siostrą brała udział w Marszu Pamięci w Krakowie.

Więcej o:
Komentarze (189)
Agnieszka Radwańska w Krakowie o honorowym obywatelstwie: W grę wchodziły poglądy mojego ojca
Zaloguj się
 • bacowa

  Oceniono 90 razy 52

  Agnieszka z tatusiem lansowali się razem na imprezach o temacie zamachu smoleńskiego

  więc czemu się teraz dziwi?

 • jerzysm42

  Oceniono 74 razy 48

  Co Radwańska zrobiła dla Krakowa, dla Polski?
  Grała tylko dla pieniędzy.
  Na igrzyskach olimpijskich, w meczach pucharu Davisa robiła wszystko, żeby przegrać jak najszybciej, bo zarobek był marny.

 • colonel_kurtz

  Oceniono 70 razy 44

  Radwańska wypowiadała się o Smoleńsku jak rasowy pisior.
  Olimpiadę obśmiała (to był moment, w którym skreśliłem ją na zawsze), niczego w życiu liczącego się nie wygrała.
  Wstyd byłoby mieć taką obywatelkę.

 • polakadam

  Oceniono 56 razy 34

  Nie dziwię się że nie przyznaje się do pisowskich poglądów ojca. To przecież wstyd. Po przegranych wyborach jeszcze więcej ludzi będzie się wypieralo pisu. Błaszczak będzie mówił że nie sprzątal kuwety.

 • wj_2000

  Oceniono 39 razy 31

  A katastrofę w Miroslawcu z niemal identycznych powodów tez "ruskie" spowodowały?

 • Dariusz Raczkiewicz

  Oceniono 45 razy 27

  A prawda jest taka że nic poważnego w karierze nie wygrała ! Wystep na olimpiadzie lepiej przemilczmy .Ogolnie przecietna zawodniczka była a poglady to tylko kropka nad i

 • kastoripollux

  Oceniono 47 razy 25

  Radwańska to już dorosła dziewczynka i niech nie wykręca kota ogonem. To, że tatuś ją wmieszał do sekty smoleńskiej śmiało mogła odkrecić. Przynajmniej nie brać udziału w tych hucpach. Niestety stała się osobą niezłomną z wszystkimi tego konsekwencjami. Przecież nie można bezkarnie bimbać sobe z normalnych ludzi i trzymać z sektą smoleńską. Młodzi, wykształceni ludzie powinni mieć chociaż trochę rzetelnej wiedzy i zdrowego rozsądku aby nie spółkować z tymi pisowskimi oszołomami.

 • extrafresh

  Oceniono 37 razy 25

  isia PiSia
  Za rok wybory, co nie?

 • maciek7783

  Oceniono 37 razy 21

  W grupie IDIOTÓW wierzących w zamach smoleński nie ma HONOROWYCH OBYWATELI KRAKOWA, i niech tak zostanie !!!!!!!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX