Fizjoterapeuci i diagności rozpoczęli głodówkę. "Ministerstwo wiele obiecuje, a niczego nie spełnia"

W południe w warszawskim szpitalu dziecięcym grupa diagnostów laboratoryjnych i fizjoterapeutów rozpoczęła protest głodowy. Do głodujących przyłączają się kolejni chętni.

Strajkujący fizjoterapeuci domagają się podwyżki wynagrodzeń o 1200 złotych netto, bezpłatnych szkoleń i specjalizacji, podniesienia wycen świadczeń medycznych, szybszego dostępu pacjenta do fizjoterapii, łatwego dostępu pacjentów do badań laboratoryjnych, poprawy warunków wynagrodzeń i pracy dla innych zawodów medycznych i niemedycznych. Wśród głodujących są specjaliści z Mielca, Leska, Łodzi i Warszawy.

Jak powiedziała Agnieszka Gierszon z Krajowego Związku Zawodowego Pracowników Medycznych Laboratoriów Diagnostycznych, pracownicy czekają na spełnienie postulatów przez Ministerstwo Zdrowia.

To są i postulaty płacowe i postulaty dotyczące dostępu dla pacjentów. Ministerstwo wiele nam obiecuje, a niczego nie spełnia. I to są problemy, z którymi się tu zgłaszamy i które chcemy nagłośnić protestując głodowo

- mówi Agnieszka Gierszon. Według głodujących, cały czas pojawiają się kolejni chętni, którzy chcą przyłączyć się do protestu. Jak informuje radio RMF FM, fizjoterapeuci protestują także w dwóch placówkach w Żywcu, w Bełchatowie, w Łomży, Elblągu, Włoszczowie, Lesznie, Tarnowie, Łodzi i Goczałkowicach-Zdroju.

Więcej o:
Komentarze (59)
Fizjoterapeuci i diagności rozpoczęli głodówkę. "Ministerstwo wiele obiecuje, a niczego nie spełnia"
Zaloguj się
 • threemen

  Oceniono 25 razy 15

  Zaraz podniosą się pisowscy i będą bredzić jak zwykle, że to strajk polityczny inspirowany przez totalną opozycję. A TvPis wykaże, że to wina Tuska. Człowiek na stanowisku premiera zaś powie, że poprzednicy nie zrobili nic.

 • rgfm

  Oceniono 20 razy 12

  Ten propedofilski rząd pisowski tak szasta nieswoimi pieniędzmi, że życzę Wam szczęścia. Niestety jesteście nieliczną grupą, która nijak nie przekłada się na poparcie, więc Was nie usłyszą i Wami dalej gardzić będą. Pieniądze lewackich podatników idą wyłącznie na pedofilski kler, wiejskich alkoholików i starsze panie kościelne. Szkoda Waszego zdrowia

 • t0maszek44

  Oceniono 20 razy 10

  Pies z kulawą nogą się wami nie zainteresuje, tak, że możecie wracać do domu

 • lusjola

  Oceniono 9 razy 9

  Trzymam za państwa kciuki ale boję się że kurdupel i" pinokio" już wszystko rozdali (resztę zachowają dla siebie na czarną godzinę) 70 mln. i dwie" tauerdag" przecież deweloperzy też muszą z czegoś żyć... Przecież im się należy !!!

 • korekta

  Oceniono 17 razy 9

  Przestańcie zapisywać dzieci do rzymskiej sekty, bo czarna mafia doi budżet a konto liczby ochrzczonych.

 • adaw73

  Oceniono 14 razy 6

  drodzy fizjoterapeuci wasz protest nie ma sensu, ponieważ 80% pacjentów i tak leczy się prywatnie, bo gdyby tego nie robili- zostaliby kalekami do końca życia. Proponuje pozwalniać się i wszystko to rozpieprzyć do gołej ziemi i zacząć budować od nowa

 • remo29

  Oceniono 14 razy 6

  Zaraz się zlecą trolle z przekazami, jakie to ci terapeuci lenie, nieroby i że mogą iść do Biedronki. Pozdrówcie zapłakaną kuzynkę.

 • darek655

  Oceniono 20 razy 6

  Jestem z Wami .

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX