Ślązacy bojkotują męską pielgrzymkę do Piekar Śląskich. Powodem jest abp. Marek Jędraszewski

Ślązacy zapowiadają bojkot męskiej pielgrzymki do Piekar Śląskich. Powodem jest homilia, którą ma tam wygłosić abp. Marek Jędraszewski. Tłumaczą, że nie mogą zaakceptować tego, aby przemawiała do nich osoba, która broniła księży pedofilów.

Męska pielgrzymka do sanktuarium Matki Boskiej Piekarskiej w Piekarach Śląskich, jak co roku, miała ruszyć 26 maja. Okazuje się jednak, że część stałych pielgrzymów, odmawia uczestnictwa w niej. To kolejna konsekwencja filmu "Tylko nie mów nikomu", który pokazał skalę ukrywania pedofilii w Kościele w Polsce. 

Ślązacy nie chcą słuchać arb. Marka Jędraszewskiego 

Jak informuje "Super Express" duża grupa pielgrzymów ze Śląska nie chce uczestniczyć w pielgrzymce do Piekar Śląskich, ponieważ uroczystą homilię ma tam wygłosić abp. Marek Jędraszewski. Tłumaczą, że nie mogą pozwolić na to, aby arcybiskup, który nazwał film braci Sekielskich "kłamstwem", uczestniczył w ich corocznej pielgrzymce. Dodają, że mają dość ukrywania prawdy przez Kościół i żądają, aby duchowni w końcu wzięli odpowiedzialność za swoje czyny. Piotr Polmański, działacz "Solidarności", który bierze w niej udział od wielu lat, wystosował w tej sprawie list do katowickiego metropolity abp. Wiktora Skworca. Zażądał interwencji i zakazania abp. Jędraszewskiemu uczestnictwa w mszy. Zdaje się jednak, że komunikat nie wywołał reakcji, bo arcybiskup nadal ma wygłosić homilię. 

To nie pierwszy protest przeciwko abp. Markowi Jędraszewskiemu. Jeszcze przed premierą filmu braci Sekielskich, wiele osób sprzeciwiało się temu, aby arcybiskup uczestniczył m.in. w mszy świętej z okazji 100-lecia szkoły w Poznaniu. Uczniowie, absolwenci i nauczyciele tłumaczyli, że metropolita krakowski wypowiadał się z pogardą m.in. o osobach LGBT, a także "roztoczył parasol ochronny" nad abp. Juliuszem Paetzem, oskarżanym o molestowanie kleryków.

Niedługo potem Joanna Adamik z Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskiej udzieliła wywiadu, w którym nazwała protesty przeciwko arcybiskupowi Jędraszewskiemu "nagonką w czystej postaci".

Więcej o:
Komentarze (300)
Ślązacy bojkotują męską pielgrzymkę do Piekar Śląskich. Powodem jest abp. Marek Jędraszewski
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 154 razy 136

  Grubo. Pusty kościół to jeszcze hierarchów niczego nie nauczy. Jedynym środkiem nacisku to puste kieszenie.

 • siwywaldi

  Oceniono 118 razy 102

  Już widzę ten "bojkot".
  Zamiast tysiąca pójdzie osiemset, albo i tysiąc pięćset, dzięki "wzmocnieniu" pielgrzymki jak zawsze niezawodnym Legionem Moherowych Beretów spod znaku Radyja....

 • tim7

  Oceniono 96 razy 86

  "(...) Zdaje się jednak, że komunikat nie wywołał reakcji, bo arcybiskup nadal ma wygłosić homilię."

  Wiecie, gdzie możecie pana majstra pocałować? No Jasiu, powiedz Państwu...

 • batura3

  Oceniono 71 razy 67

  Panie Kaczyński - i co z ręką podniesiona na pedofilów...ups, kościół. W dalszym ciągu jest to ręka podniesiona na Polskę?:))))

 • polakadam

  Oceniono 64 razy 52

  No i słusznie. Taka homilia byłaby parodią i obrazą dla wszystkich przyzwoitych ludzi. Bardzo dobrze że suweren w końcu oprzytomnial i goni kościelną mafię do diabła.

 • tadeusz.rysiakiewicz

  Oceniono 54 razy 46

  gonic czarnych pedofili

 • kemor234

  Oceniono 48 razy 40

  I bardzo dobrze.
  Bedzie se gadał dziad. Do obrazu ...

 • 1asz

  Oceniono 38 razy 34

  p.Jędraszewski... pakuj manele i wynocha do Paetza

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX