Wyświetlali "Tylko nie mów nikomu" na Wawelu. Policjanci zasłonili rzutnik własnymi ciałami

Policja interweniowała w niedzielę wobec osób, które wyświetlały na murach Wawelu film "Tylko nie mów nikomu". Ich zgromadzenie było legalne, ale administracja zamku wezwała policję. Wg funkcjonariuszy wyświetlanie filmu mogło stanowić wykroczenie.

Podczas wyświetlania filmu "Tylko nie mów nikomu" obok Katedry Wojska Polskiego w Warszawie policja "aresztowała" rzutnik. Zaś gdy w niedzielę próbowano pokazać dokument braci Sekielskich na murach Wawelu, funkcjonariusze zasłaniali obraz własnymi ciałami - relacjonuje krakowska "Gazeta Wyborcza".

Wyświetlanie filmu odbywało się w ramach legalnego, zarejestrowanego wcześniej zgromadzenia obok Wawelu. Organizatorzy relacjonują, że krótko po rozpoczęciu na miejscu pojawiła się straż zamkowa, która oświadczyła, że wyświetlanie na murach zamku jest "niezgodne z regulaminem" i dyrektor nie wyraża na to zgody. Także policjanci przekonywali uczestników do niewyświetlania filmu. 

W końcu zabezpieczający zgromadzenie funkcjonariusze zablokowali obraz własnymi ciałami, a organizator został pouczony i spisany. Później krakowska policja tłumaczyła "Wyborczej", że interwencja "była zasadna" w związku ze stanowiskiem dyrekcji Zamku, a wyświetlanie filmu może stanowić naruszenie Kodeksu wykroczeń (z artykułu dot. bezprawnego umieszczenia ogłoszenia lub plakatu) oraz ustawy o ochronie zabytków (umieszczanie na zabytku reklam i napisów bez pozwolenia). 

Film "Tylko nie mów nikomu" był już wyświetlany publicznie w kilku miejscach w Polsce, m.in.  na ogrodzeniu rezydencji Metropolity Gdańskiego abp. Sławoja Leszka Głodzia. Od publikacji filmu 11 maja dokument o pedofilii w Kościele ma już 20 mln wyświetleń na YouTube.com.

Czytaj więcej na krakow.wyborcza.pl.

Więcej o:
Komentarze (217)
"Tylko nie mów nikomu" na Wawelu. Policjanci zasłonili rzutnik
Zaloguj się
 • 1moja

  Oceniono 95 razy 91

  "...Policjanci zasłonili rzutnik własnymi ciałami ..." Kosciolek i ich przenajswietsze pedofilstwa biskuie zawsze moga liczyc na PiSbolszewickich Kulsonow w walce z pedofilia u murarzy.
  Przegonilismy naziste, przegonilismy komuniste, przegoniy i kaczyste.

 • ano_1963

  Oceniono 98 razy 90

  I tak, sukinsyny, już przegraliście. Choćbyście całą milicję zmobilizowali.

 • acototak

  Oceniono 86 razy 84

  POLICJA RELIGIJNA

  Puk, puk.
  - Kto tam?
  - Policja religijna
  - Nie wierzę
  - My właśnie w tej sprawie.

 • tom_aszek

  Oceniono 67 razy 65

  "Później krakowska policja tłumaczyła "Wyborczej", że interwencja "była zasadna"(...) a wyświetlanie filmu może stanowić naruszenie Kodeksu wykroczeń (z artykułu dot. bezprawnego umieszczenia ogłoszenia lub plakatu) oraz ustawy o ochronie zabytków (umieszczanie na zabytku reklam i napisów bez pozwolenia)."

  Krakowska policjo, w jaki sposób obraz WYŚWIETLONY na murze, a nie namalowany, narysowany lub wyryty na nim można uznać za "umieszczony"?!
  I kto tu bardziej nawilżał PiSowi - policja czy dyrekcja Zamku?

 • fred_die

  Oceniono 56 razy 52

  Pierdołami się policjanci zajmujecie, bazgroły na kartce wam przeszkadzają a za pedofilie w kościele się zabrać odwagi nie macie. W kuriach powinniście już z prokuraturami siedzieć i dokumentacje zabezpieczać.

 • wujekdolf

  Oceniono 45 razy 43

  coraz fajniejsza ta "przedświąteczna" atmosfera :)

 • kadanka

  Oceniono 46 razy 42

  Uwaga! Trwa zbiórka podpisów pod obywatelskim projektem ustawy "Świeckie Państwo". Ta ustawa zlikwiduje przywileje finansowe kosciola (m.in.Fundusz Koscielny, zwolnienie z podatku dochodowego, ułatwiony zakup nieruchomosci ze Skarbu Panstwa i ziemi rolnej). Musimy do 19.czerwca zebrac 100tyś podpisów. Mozecie sie podpisac na 2 sposoby: przyjsc osobiscie na warszawska Patelnie i podpisac sie na liscie - jestesmy tam codziennie w godzinach 14:00 - 20:00 lub wydrukowac formularz ze strony www.kongresswieckosci.pl podpisac go a nawet zebrac podpisy od znajomych, nastepnie wyslac poczta na adres podany na formularzu.

 • zimman

  Oceniono 43 razy 41

  Pytam, dlaczego żaden policjant nie zasłaniał własnym ciałem tych obleśnych krwawych billboardów rozstawianych pod szpitalami przez skrajnych przeciwników aborcji

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX