Uwaga na burze i grad! Ostrzeżenia IMGW dla całego kraju

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega - pogoda może stanowić dziś niebezpieczeństwo. Nad Polską po raz kolejny zobaczymy deszczowe chmury. Przyniosą one burze, a nawet opady gradu. Podobne warunki atmosferyczne odnotujemy także we środę.

We wtorek 21 maja zachmurzenie będzie duże, choć zdarzą się także przejaśnienia, a temperatura będzie wysoka - od 15 stopni w Rzeszowie do nawet 23 w Suwałkach i Szczecinie. IMGW ostrzega jednak przed burzami, które mogą dziś wystąpić na terenie całego kraju. Meteorolodzy przewidują także burze z gradem, których mogą spodziewać się mieszkańcy województw pomorskiego, kujawsko-pomorskiego, wielkopolskiego, lubuskiego, łódzkiego, mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego, podlaskiego i lubelskiego. IMGW prognozuje do 30 mm opadów w centrum i na południowym wschodzie kraju i do 40 mm na Podkarpaciu.

Prognoza pogody. Burze i grad także jutro. Słoneczna aura dopiero w piątek

Niebezpieczne zjawiska pogodowe, takie jak burze i grad, wystąpią w Polsce także jutro. IMGW wydało ostrzeżenia meteorologiczne I stopnia dla trzynastu województw. Na południu kraju (Podkarpacie, Małopolska, Śląsk, Opolszczyzna i Dolny Śląsk) występować będą intensywne opady deszczu, z kolei na Lubelszczyźnie, Mazowszu, Wielkopolsce, Kujawach i Pomorzu mogą zdarzyć się intensywne burze z gradem. Wyraźna poprawa pogody nastąpi dopiero w piątek. Po deszczowym czwartku rozpogodzi się, ale temperatura nieco spadnie - 24 maja odnotujemy od 14 stopni w Przemyślu i Rzeszowie do 20 stopni w Zielonej Górze i Szczecinie. 

Więcej o:
Komentarze (4)
Uwaga na burze i grad! Ostrzeżenia IMGW dla całego kraju
Zaloguj się
 • motyw4

  Oceniono 7 razy 3

  W Wielkiej Polsce Katolickiej żadne kataklizmy nam nie grożą, bo żyjemy bezpiecznie w opływającym w dobrobyt kraju nad Wisłą, którym mądrze i sprawiedliwie rządzi (nie myśląc o sobie ale o potrzebach wszystkich mieszkańców bez względu na wyznanie i kolor skóry) Panujący Nam Prezes Polski Jego Wysokość Jarosław Kaczyński, Brat Lecha Poległego w Zamachu Smoleńskim wespół z Prezydentem Polski Od Morza Do Morza Jego Jaśnie Wysokością Andrzejem Dudą (Błogosławione Łono, Które Go Wydało i Piersi, Które Ssał) oraz Najwybitniejszym Premierem Powojennej Polski Mateuszem Morawieckim!!! Czuwa też nad naszym cudownym krajem Król Polski Jezus Chrystus i Jego Matka Przenajświętsza Panienka Maryja Zawsze Dziewica a także Największy z Papieży Polaków Święty Jan Paweł Drugi Wielki!!!

 • poszlazimadomorza

  Oceniono 6 razy 2

  Komu Polska, komu Ojczyzna, komu Bóg i wiara jest miła idzie 26 maja do lokali wyborczych i głosuje na Koalicję Europejską

 • jurii.sachar

  Oceniono 5 razy -1

  spokojnie niech pada, aby w niedzielę nie padało, abyśmy wykurzyli w końcu tych POpaprańców po-kodziarskich....oj POgonimy hołotę pogonimy...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX