"Tylko nie mów nikomu" z hiszpańskimi napisami. Tomasz Sekielski chce, żeby film obejrzał papież

Film "Tylko nie mów nikomu" jest już dostępny z hiszpańskimi napisami. Tomasz Sekielski w poście na Twitterze zachęcił papieża Franciszka do obejrzenia dokumentu. Już wcześniej zapowiadał, że hiszpańska wersja językowa zostanie dodana głównie po to, żeby film dotarł do Watykanu.

W poniedziałek 20 maja Tomasz Sekielski poinformował o dodaniu do filmu "Tylko nie mów nikomu" hiszpańskich napisów. Dokument, który ma już ponad 20 milionów wyświetleń w serwisie Youtube, będą dzięki temu mogli obejrzeć mieszkańcy Hiszpanii, Meksyku czy Ameryki Południowej. Dotychczas film był dostępny w polskiej i angielskiej wersji językowej.

"Tylko nie mów nikomu" z hiszpańskimi napisami. Będzie mógł go obejrzeć papież

"TYLKO NIE MÓW NIKOMU jest już z napisami po hiszpańsku" - napisał Sekielski na Twitterze. Link do filmu opatrzył słowami w języku hiszpańskim "bracia Sekielscy przedstawiają" i oznaczył oficjalny profil papieża Franciszka, zachęcając go do obejrzeniu dokumentu.

Bracia Sekielscy już wcześniej zapowiadali, że zależy im na tym, żeby dokument został przetłumaczony właśnie na język hiszpański, bo w tym języku biegle mówi ojciec święty. - Powstają napisy hiszpańskie, żeby papież Franciszek mógł go w internecie zobaczyć - mówił Tomasz Sekielski w wywiadzie dla Wp.pl.

Papież zaniepokojony sytuacją w polskim Kościele

Kilka dni temu Agencja AP, gdy opisywała reakcje na "Tylko nie mów nikomu", zamieściła w depeszy komentarz nuncjusza apostolskiego w Polsce Salvatore Penacchiego. Ambasador Watykanu nad Wisłą wyraził współczucie wobec wszystkich ofiar nadużyć seksualnych księży, zarówno w swoim imieniu, jak i papieża Franciszka. - Papież jest bardzo zaniepokojony i wyrażamy współczucie oraz solidarność
- powiedział Penacchio. Nie jest jasne, czy oznacza to, że papież słyszał o dokumencie lub miał okazję zapoznać się z filmem. 

Czytaj też: Sondaż po filmie "Tylko nie mów nikomu": Polacy winią cały Kościół, a nie samych księży-pedofilów

Więcej o:
Komentarze (140)
"Tylko nie mów nikomu" z hiszpańskimi napisami. Tomasz Sekielski chce, żeby film obejrzał papież
Zaloguj się
 • 6drabin

  Oceniono 34 razy 26

  > Papież jest bardzo zaniepokojony i wyrażamy współczucie oraz solidarność...

  I to by było na tyle.

 • polakadam

  Oceniono 20 razy 16

  Czy ta hiszpańska wersja filmu nie jest przypadkiem podnoszeniem ręki na Polskę jak mówił kurdupel? Przekonamy się o tym jeśli papież wywali kilku polskich biskupów.
  W Argentynie udało mu się zatuszować akty pedofilii. W naszym przypadku to będzie trudniejsze.

 • Ja TylkoJa

  Oceniono 20 razy 14

  Może szef sekty zobaczy i kilku dla przykładu pogoni to zawsze o kilku mniej

 • nutka7.17

  Oceniono 13 razy 11

  Papież już widział ten film i tylko udaje, że nic nie wiedział i nic nie wie. Dlatego stale jest "zaniepokojony". To żałosne czym tak na prawdę jest kk z jego oficjelami, wyższej i niższej rangi, którzy są ponad prawem i robią co chcą.

 • damtek

  Oceniono 15 razy 11

  Biskupi kryją księży, prokuratura kryje biskupów, rządząca partia kryje prokuraturę, Suweren wspiera rządzącą partię, księża urabiają Suwerena - i tak zamyka się Cudowne Koło Życia. Które ogniwo pęknie pierwsze?
  Wojciech Sadurski/twitter

 • damtek

  Oceniono 15 razy 11

  Zaufanie do Kościoła w grudniu wynosiło 54%, teraz spadło do 33%. Teraz większość Polaków, dokładnie 54% - nie ufa Kościołowi. I to źródło: dorzeczy.
  pjotrowicz/twitter

 • jml13060

  Oceniono 10 razy 10

  A w jakim języku dla prokuratora "0" żeby zrozumiał i WREWSZCIE posłał prokuratorów w policyjnej asyście do biskupich pałaców na rewizje i aresztowania? Nie musicie odpowiadać. Znamy odpowiedź. NIC NIE ZROBI. Winni są Sekielscy, którzy podstępnie i brutalnie molestowali seksualnie biskupów, a dobrzy księża przenosili dzieci z parafii do parafii chroniąc ich niewinność przed pedofilami-murarzami … czy jakoś tak?

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX