Biuro prasowe krakowskiej kurii mówi o "nagonce w czystej postaci" wobec abp. Marka Jędraszewskiego

Biuro prasowe krakowskiej kurii poinformowało, że rejestruje wszystkie wystąpienia abp. Marka Jędraszewskiego i twierdzi, że media dopuszczają się w stosunku do niego manipulacji. - To są naprawdę SB-eckie metody. Tak nie mogą postępować dziennikarze - twierdzi Joanna Adamik z Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskiej.

Abp. Marek Jędraszewski znany jest ze swoich kontrowersyjnych wypowiedzi. Porównywał m.in. zasadę "zero tolerancji" dla pedofilii w Kościele do Holokaustu. 

"Wkoło kwitnie seksturystyka"

- Kiedy nazizm hitlerowski walczył z Żydami stosował wobec nich "zero tolerancji", w wyniku czego powstał Holokaust. Kiedy w systemie bolszewickim stosowano zero tolerancji wobec wrogów ludu, doszło do kolejnej masakry w skali liczącej dziesiątki, a może nawet setki milionów ofiar - powiedział abp. Marek Jędraszewski podczas konferencji o pedofilii. - Kościół musi być nieskazitelnie stanowczy w piętnowaniu zła, ale musi także zgodnie z tym, czego uczył nas Jezus, wzywać do nawrócenia, pokuty i okazywać miłosierdzie sprawcom, jeśli oni chcą podjąć nowe życie, szczerze żałują i dążą do wewnętrznego nawrócenia - dodał wtedy.

- Jak to możliwe, że Kościół jawi się jako przestępcza instytucja, podczas gdy wkoło kwitnie seksturystyka, wykorzystywanie dzieci i nowe deprawujące przepisy dotyczące edukacji seksualnej? - pytał również swego czasu.

Abp. Jędraszewski bronił arcybiskupa oskarżonego o molestowanie kleryków

Abp. Marek Jędraszewski, jako biskup pomocniczy arcybiskupa Juliusza Peatza, brał stronę swojego przełożonego, kiedy pojawiły się wobec niego zarzuty o molestowanie kleryków, o czym przypomniał w poniedziałek "Duży Format". "(...) pragniemy wyrazić słowa zaufania, solidarności i głębokiego oddania dla naszego Pasterza, który z całym zaangażowaniem i poświęceniem służy Ludowi Bożemu, czego owoce są dla wszystkich dostrzegalne" - pisał wtedy w liście, który ostatecznie nie został wysłany do parafii, ponieważ zbuntowali się przeciwko temu dziekani.

Niedługo potem abp. Juliusz Paetz z powodu oskarżeń otrzymał od Jana Pawła II zakaz udzielania sakramentów, głoszenia kazań, przewodniczenia uroczystościom. Przestał być również ordynariuszem.

"Mamy do czynienia z nagonką w czystej postaci"

Tymczasem Joanna Adamik z Biura Prasowego Archidiecezji Krakowskiej w rozmowie z portalem wPolityce.pl twierdzi, że przywoływanie takich sytuacji to nagonka w stosunku do duchownego. 

Według niej media takie jak TVN czy "Gazeta Wyborcza" manipulują jego wypowiedziami, wyrywając jego słowa z kontekstu i używając ich do swoich celów. - Mogę powiedzieć wprost określone media kłamią nt. ks. abp. Marka Jędraszewskiego. To są naprawdę SB-eckie metody. Tak nie mogą postępować dziennikarze - stwierdziła.

- W jego rodzinnej parafii próbowano nawet urządzić "lincz" - dodała, podając za przykład sytuację, kiedy grupa osób protestowała podczas mszy świętej w Poznaniu, w której duchowny chciał wziąć udział jako osoba prywatna. Odbyła się ona z okazji setnej rocznicy istnienia I LO im. Karola Marcinkowskiego, którego absolwentem jest arcybiskup. Joanna Adamik nazwała to "nagonką w czystej postaci".

Więcej o:
Komentarze (476)
Biuro prasowe krakowskiej kurii mówi o "nagonce w czystej postaci" wobec abp. Jędraszewskiego
Zaloguj się
 • pszczolkaprezesa

  Oceniono 185 razy 177

  Jędraszewski, santo subito!
  W Polsce prześladują katolików i Kościół Katolicki!
  Prześladują tradycje narodowe i kościelne!
  Od wieków księża brali małe dziewczynki i chłopców do inicjacji seksualnej, a teraz komuś nagle to przeszkadza?! To zamach na nasze narodowe tradycje!

 • def11

  Oceniono 143 razy 135

  Niech biuro prasowe krakowskiej kurii jeszcze powie, że informowanie o haniebnych wypowiedziach abp Jędraszewskiego, to "atak na chrześcijaństwo".

 • mer1lin

  Oceniono 116 razy 108

  Biskupie Jędraszewski! Odpowiedz na dwa pytania. Czy przenosiłeś księży oskarżonych o molestowanie nieletnich do innych parafii ,nie składając przy tym zawiadomienia do Prokuratury? Czy odbierałeś przysięgę milczenia od poszkodowanych? Jeżeli przysięgniesz na Pismo Święte ,że nie ,to Ci uwierzę.

 • bokaj

  Oceniono 101 razy 97

  Dziadzio, który skazanie australijskiego pedofila w koloratce nazywa łamaniem praw człowieka, nie wspominając przy tym ani słowem o ofiarach tego pedofila, czuje się "napiętnowany".
  Otóż oświadczam - że napiętnowany czuje się słusznie!
  Cymbał który nie rozumie czym jest trauma dziecka molestowanego, który usiłuje w tej sytuacji bronić molestanta, kierując się kastową solidarnością - nie przestaje być cymbałem. Nawet jak ma doktorat i nawet jak jest duchownym, choćby arcybiskupem.
  Gdyby był odrobinę inteligentny emocjonalnie - to po prostu zamknąłby w paru sytuacjach dziób.

 • sztucznypolak

  Oceniono 84 razy 74

  Dobrze powiedzial, Kosciol okazywal milosierdzie oprawcom z Holocaustu.
  Nawet z nimi wspolpracowal.

 • pinio67

  Oceniono 72 razy 68

  Do tej paniusi - (niedo)rzeczniczki: jakikolwiek drań na stołku jest nikim bez swych lokajów, sług i służebnic. Dziwię się, że po filmie TS ktoś jeszcze pracuje dla tych zwyroli z piekła rodem.

 • walsmet

  Oceniono 72 razy 68

  Współtwórca tej tragedii Kościoła Katolickiego w Polsce ma czelność jeszcze nas obywateli Polski pouczać. Szczyt obłudy i chamstwa.

 • top80

  Oceniono 58 razy 56

  Jeśli ktoś naruszył dobra osobiste tego biskupa to proszę złożyć pozew w sądzie. A nie chrzanić głupoty po gazetach pani Joanno z biura prasowego

 • rozczarowana-torunianka

  Oceniono 62 razy 56

  To nie nagonka.
  To żądanie tych tzw. owiec, aby ci co głoszą Ewangelię stosowali się do niej.
  Czyli po prostu:
  "A kto by zgorszył jednego z tych maluczkich, którzy wierzą, temu lepiej by było, by zawiesić na jego szyi kamień młyński, a jego wrzucić do morza."
  Marek, 9, 42
  i jeszcze
  " Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi”. - Mt 5, 17-37
  i tyle i tylko tyle.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX