IMGW: Ostrzeżenie pierwszego stopnia. Uwaga na burze z gradem

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzega przed burzami z gradem. Według najnowszych prognoz w najbliższych godzinach może padać i grzmieć w zachodniej i południowej Polsce, a także w województwie podlaskim i wschodniej części warmińsko-mazurskiego.

Burz z gradem synoptycy spodziewają się także na południu Mazowsza i zachodzie Lubelszczyzny. 

Dla tych regionów IMGW wydał ostrzeżenie 1. stopnia. Prognozy przewidują, że opadom deszczu, miejscami do 30 milimetrów będzie towarzyszył wiatr, osiągający w porywach prędkość do 80 kilometrów na godzinę. 

Padać nie powinno w Dolnośląskiem, południowej części Opolskiego, Pomorskiem, Kujawsko-Pomorskiem, zachodniej części warmińsko-mazurskiego, na północy Mazowsza i na wschodzie Lubelszczyzny. 

Pogoda na nadchodzący tydzień: Ciepło, ale deszczowo

Nadchodzący tydzień przyniesie nam sporo dni z opadami deszczu. Synoptycy przewidują nad naszym krajem duże ilości chmur nadciągających z zachodniej Europy. Przyniosą ze sobą burze i opady deszczu. Temperatura wzrośnie nawet do 26 stopni.  

Komentarze (6)
IMGW: Ostrzeżenie 1. stopnia. Uwaga na burze z gradem
Zaloguj się
 • motyw4

  Oceniono 8 razy 4

  Na szczęście w Wielkiej Polsce Katolickiej żadne kataklizmy nam nie grożą, bo żyjemy bezpiecznie w opływającym w dobrobyt kraju nad Wisłą, którym mądrze i sprawiedliwie rządzi (nie myśląc o sobie ale o potrzebach wszystkich mieszkańców bez względu na wyznanie i kolor skóry) Panujący Nam Prezes Polski Jego Wysokość Jarosław Kaczyński, Brat Lecha Poległego w Zamachu Smoleńskim wespół z Prezydentem Polski Od Morza Do Morza Jego Jaśnie Wysokością Andrzejem Dudą (Błogosławione Łono, Które Go Wydało i Piersi, Które Ssał) oraz Najwybitniejszym Premierem Powojennej Polski Mateuszem Morawieckim!!! Czuwa też nad naszym cudownym krajem Król Polski Jezus Chrystus i Jego Matka Przenajświętsza Panienka Maryja Zawsze Dziewica a także Największy z Papieży Polaków Święty Jan Paweł Drugi Wielki!!!

 • żararaka straszny

  Oceniono 2 razy 2

  Ja mam tak samo jak na zdjęciu muszę chyba iść do neurologa Nie wiem dlaczego ale jak zaczyna padać to biegnę do domu i to znacznie szybciej niż normalnie gdybym biegł

 • 2fat

  Oceniono 1 raz 1

  Już kiedyś Kardynał Dziwisz wystawił na wieży zamkowej z okna skierowanego na Wisłę Relikwie św. Stanisława dla uśmierzenia wezbranych odmętów i po jakichś 2 tygodniach pomogło. Mamy sposób!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX