Pogoda w niedzielę. Burze suną nad Polską. Dziś zagrzmi w większości kraju

Pogoda w niedzielę w większości województw będzie pod znakiem przelotnych burz i opadów deszczu. Zrobi się za to naprawdę ciepło. Gdzie jest burza? Można sprawdzić na specjalnych mapach.

Pogoda w niedzielę będzie w wielu regionach kraju burzowa i deszczowa - wynika z prognoz synoptyków. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej nie wydał co prawda ostrzeżeń w tej kwestii, ale orientacyjne prognozy zagrożeń wskazują, iż burze lub burze z gradem mogą pojawić się w zdecydowanej większości województw. W woj. opolskim i dolnośląskim będą mniej dotkliwe lub nie pojawią się wcale.

Pogoda w niedzielę. Gdzie jest burza?

Z prognoz portalu Ventusky.com wynika, że po południu zacznie grzmieć na wschodniej części kraju, stopniowo burze będą pojawiać się także w centrum i na zachodzie. Sytuacja meteorologiczna powinna uspokoić się przed północą.

Gdzie jest burza? Można to sprawdzić na specjalnych stronach, m.in. blitzortung.org. Wyładowania atmosferyczne i burze prezentuje ona na mapie w czasie rzeczywistym.

Jak wskazuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej, w trakcie burz prędkość wiatru może dochodzić od 70 kilometrów na godzinę.

Dzisiejsza pogoda nie jest może wymarzona, ale będzie za to bardzo ciepło, szczególnie na zachodzie i w południowych rejonach. Tam słupki rtęci wskazywać będą w ciągu dnia nawet 23-24 stopnie Celsjusza.

Więcej o:
Komentarze (17)
Pogoda w niedzielę. Burze i deszcz niemal w całym kraju. Gdzie jest burza?
Zaloguj się
 • elbertson

  Oceniono 12 razy 10

  Budowa systemu małej retencji byłaby dla Polaków wyparciem się wiary w Opatrzność Bożą.
  niestety nasz system gromadzenia wód opadowych nie istnieje, woda spłucze miasta, ulice , parkingi wyłozone kostką i spłynie rzekami do Bałtyku - za dwa miesiace będą modły o deszcz i pisanie wniosków o odszkodowanie z powody suszy.

 • haha-to-ja

  Oceniono 2 razy 2

  Czyt to przełom w redakcji ? Czy ten artykuł napisał skrypt? Jeśli młody dynamiczny zespol nadal tego nie dokonsl to kiedy kklejne zwolnienia w redakcji?

 • 20portal

  Oceniono 1 raz 1

  Redakcja jeszcze się nie obudziła. Wstawać do cholery! Już jest poniedziałek.

 • pedro.666

  Oceniono 9 razy 1

  ...a tymczasem Polska od 30 lat stepowieje, pustynnieje - i końca nie widać... a mnie się od 2 tygodni na łeb leje dzień w dzień...

 • ul32

  Oceniono 10 razy 0

  Tak tak. Burze we Wrocławiu miały być wczoraj i przedwczoraj. Wróżenie z fusów. Jak ja bym się w pracy tak mylił to już dawno by mnie wylali...

 • gesipipek65

  Oceniono 4 razy -2

  Czy w szmatławcu zwanym GW do tej pory nie zorientowali się ze już mamy poniedziałek ???

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX