Busko-Zdrój. Prokuratura chce podwyższonej kary dla radnego, który zaatakował nożem

Jest wniosek o areszt dla 32-latka z Buska-Zdroju, który ranił policjanta. Zastępca Prokuratora Generalnego polecił zakwalifikowanie ataku jako usiłowanie zabójstwa. Mężczyźnie, który okazał się miejskim radnym, grozi teraz do 25 więzienia. 

Do ataku nożem w Busku-Zdroju doszło w sobotę. Jak przekazała nam policja, ktoś najpierw groził nożem w sklepie. Gdy na miejsce dotarli funkcjonariusze, najpierw spotkali 37-latka z nożem, który wystawał mu z rękawa. Po chwili ze sklepu wyszedł jego 32-letni kolega, który zaatakował policjantów. Policja podała, że 32-latek dwukrotnie dźgnął funkcjonariusza nożem w plecy. Udało nam się ustalić, że agresor to miejski radny, związany ze stowarzyszeniem Młode Busko. Został zatrzymany. Życiu ugodzonego nożem policjanta nie zagraża niebezpieczeństwo. Opuścił już szpital.

Jak podał portal tvp.info, prokuratura w Busku-Zdroju chciała dla radnego zarzutu napaści oraz uszkodzenia ciała, ale interweniował zastępca Zbigniewa Ziobry. Na polecenie prokuratora Krzysztofa Sieraka zarzuty zostały podwyższone. Zastępca Prokuratora Generalnego polecił zakwalifikowanie czynu jako usiłowanie zabójstwa - podał wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki. Teraz mężczyźnie grozi nie 10 a do 25 więzienia. Jest wniosek o jego aresztowanie. 

Atak nożem w Busku-Zdroju. Politycy odcinają się od zatrzymanego

Politycy opozycji zaczęli zamieszczać na swoich profilach informacje, że 32-latek fotografował się z politykami prawicy, m.in. Beatą Szydło. Ci szybko zaczęli się odcinać od lokalnego działacza. Głos na Twitterze zabrała m.in. Szydło, która domagała się wyjaśnień od przedstawicieli Porozumienia - Jarosława Gowina i Michała Cieślaka (na współpracę z tym ostatnim miał się powoływać nożownik). Gowin napisał, że "sprawca karygodnego ataku na Funkcjonariusza Policji w Busku nie jest ani nigdy nie był członkiem Porozumienia". Cieślak stwierdził, że "ta osoba" nigdy nie była jego współpracownikiem. Z kolei szef MSWiA Joachim Brudziński stwierdził, że "sympatie polityczne agresora" nie mają znaczenia.

 

Patryk Jaki poinformował, że możliwe są pozwy w trybie wyborczym. Chodzi o łączenie jego osoby z zatrzymanym. Jaki napisał, że "facet robił sobie foto z obecnymi i byłymi politykami PiS, PO, Korwin i K'15. Teraz zrozumie, że żaden polityk mu nie pomoże".

Busko-Zdrój. Śledczy czekają na wyniki badań

Zarówno 37-latek, jak i 32-latek zostali przebadani na obecność substancji odurzających. 32-latek był trzeźwy, ale dopiero po otrzymaniu wyników badań śledczy będą w stanie określić, czy był pod wpływem innych substancji. Z nieoficjalnych informacji tvp.info wynika, że mógł być pod wpływem narkotyków. 37-latek "wydmuchał" 1,6 promila. 

Więcej o:
Komentarze (197)
Busko-Zdrój. Prokuratura chce podwyższonej kary dla radnego, który zaatakował nożem
Zaloguj się
 • chi-neng

  Oceniono 52 razy 38

  "Szef MSWiA Joachim Brudziński stwierdził, że "sympatie polityczne agresora" nie mają znaczenia."
  -----
  TEN wie co mowi; z wlasnego doswiadczenia wie, ze zlodziejstwo i rozboj w niektorych przypadkacj prowadza do stolka marszalka i ministra:)

 • stachkaz47

  Oceniono 48 razy 32

  PiS owskie kieleckie scyzoryki.Myśleli ,że są już ponad PRAWEM jak KOŚCIELNE ZBOKI.

 • bozenab_1949

  Oceniono 32 razy 24

  Zdjęcia z wyborczego "szydłobusu" pokazują co innego . Nad "nożownikiem" pochyla się i chyba z nim rozmawia pani Beata Szydło . Nieznany "gość" wchodzi sobie ot tak do samochodu z panią Beatą , bez jakiejkolwiek rekomendacji ?

 • ziggybam

  Oceniono 31 razy 23

  Ot, wspaniałości PiSowskiej nocy. Ktoś na takich głosuje po tych wsiach i miasteczkach. Dumni patrioci i miłosierni katolicy, jak przypuszczam.

 • jango33

  Oceniono 21 razy 17

  No proszę, jaki pisowski senator zabił człowieka to Ziobro nie wnioskował o podwyższenie kary. Wprost przeciwnie.

 • zdybka1

  Oceniono 23 razy 15

  W szydlobus napastnik czy nozownik mial sie dobrze. Beatka zadowolona strzelala sobie foty z kolega partyjnym. Dzisiaj jakos kolesia zapomniala ?

 • tonieemail

  Oceniono 16 razy 14

  "Joachim Brudziński stwierdził, że "sympatie polityczne agresora" nie mają znaczenia."
  Haha do czasu gdby okazało się że radny reprezentuje sejmową opozycję.
  Brudziński jesteś tak wiarygodny jak propaganda komunistyczna.

 • antyruski

  Oceniono 19 razy 13

  Ciekawe, kolega ze zdjęcia napisał, że mu nie pomoże. To się trochę pociągnie, a do jesiennych wyborach to mają nadzieję, że suteren zapomni... A substancje odurzające, to mu do głowy sączy tzw. Ku...zja, to obecnie główny narkotyk dla mas, na to go powinni przebadać...

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX