Busko-Zdrój. Miejski radny dźgnął policjanta nożem w plecy. 32-latek w rękach funkcjonariuszy

Miejski radny w Busku-Zdroju zaatakował policjantów w trakcie interwencji. 32-latek miał ich szarpać i obrażać, a jednego z nich także dwukrotnie dźgnąć nożem w plecy. Mężczyzna został zatrzymany, grozi mu do 10 lat więzienia.

Wszystko zaczęło się od zgłoszenia, które dostali policjanci z Buska-Zdroju w związku z groźną sytuacją w sklepie.

- Ktoś miał wymachiwać nożem i grozić klientce. Policjanci pojechali na miejsce, zastali stojącego przed sklepem 37-latka, zauważyli, że wystaje mu z rękawa nóż. Przystąpili do legitymowania - mówi w rozmowie z Gazeta.pl asp. Tomasz Piwowarski z Komendy Powiatowej Policji w Busku-Zdroju.

Wtedy ze sklepu miał wyjść 32-letni radny miejski, kolega 37-latka. - 32-latek zaczął najpierw słownie atakować policjantów, później ich szarpać. Postanowili go obezwładnić. W trakcie obezwładniania wyciągnął nóż i dwukrotnie dźgnął jednego z policjantów w plecy - relacjonuje asp. Tomasz Piwowarski.

Do sieci trafiło nagranie, na którym widać moment obezwładniania mężczyzny. "Nóż ma z tyłu, nóż!" - krzyczała jedna z kobiet, obserwujących sytuację. "Rany boskie, trzymać go!" - krzyczeli ludzie.

 

Rany okazały się powierzchowne, życiu i zdrowiu policjanta nic nie zagraża. Drugi z funkcjonariuszy ma skaleczoną dłoń.

Nie wiadomo na razie, jakie zarzuty usłyszy 37-latek. Nie chciał poddać się badaniu na trzeźwość, została od niego pobrana krew do badań. 32-latek był trzeźwy. Odpowie najprawdopodobniej za czynną napaść na funkcjonariusza policji. Miejskiemu radnemu grozi do 10 lat więzienia.

Więcej o:
Komentarze (347)
Busko-Zdrój. Miejski radny zaatakował nożem policjantów. 32-latek w rękach funkcjonariuszy
Zaloguj się
 • pako19

  Oceniono 75 razy 67

  Mówcie co chcecei ale w Stanach gdy policjanci dostają zgłoszenie że facet ma nóż to nie przystępują do legitymowania tylko zachowują dystans, wyciągają broń i każą rzucić nóż.
  A jak już widzą wystający nóż to na pewno nie legitymują zanim gość nie będzie skuty a nóż odłożony.

 • m33h0w

  Oceniono 62 razy 56

  Młodszy z zatrzymanych to radny miejski Buska-Zdroju z startujący z listy porozumienia Elżbiety Śliwy. Mężczyzna ten jest związany ze stowarzyszeniem Młode Busko, a w przeszłości brał aktywny udział w kampaniach wyborczych polityków prawej strony sceny politycznej.

 • wichura

  Oceniono 56 razy 50

  1) stoi paru zdrowych, niemałych facetów i patrzą, jak policjant szarpie się z lumpem... Ale w sumie trochę ich rozumiem, nie każdy lubi się mieszać,
  2) dwukrotne dźgnięcie nożem w plecy i zarzut napaści? Hmm... A to był plastikowy nożyk? Bo jeśli nie, to zarzut powinien od razu pójść "z grubej rury" - usiłowanie zabójstwa.

 • thin_air

  Oceniono 41 razy 35

  czyżby to była chluba młodego Buska, radny prawicowego KWW Elżbiety Śliwy wspieranej przez PIS (niestety nie wygrała) i autor hasła: "Polska i patriotyzm zawsze będą dla mnie ważniejsze niż lewacka propaganda szkodliwa dla naszej Ojczyzny i regionu! Tylko "Miasto Słońca". Tylko Polska"

 • marywil2012

  Oceniono 37 razy 33

  wygląda na to, że nożownik to miłośnik prawicy Łukasz Szumilas i nieprzejednany wróg wielkiej orkierstry świątecznej pomocy. Nie dziwi, znając to prymitywne prawicowe środowisko.
  Zacytujmy Łukasza: "Polska i patriotyzm zawsze będą dla mnie ważniejsze niż lewacka propaganda szkodliwa dla naszej Ojczyzny i regionu! Tylko "Miasto Słońca". Tylko Polska"

 • korekta

  Oceniono 31 razy 27

  Pissdzielec. Rządzą, więc nie znoszą sprzeciwu. "Pan wie kim ja jestem?!"

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX