Kardynał Nycz powołuje zespół wyjaśniający ws. księdza Olejniczaka. Prowadził rekolekcje mimo zakazu

Metropolita warszawski kardynał Kazimierz Nycz powołał zespół ekspertów, którzy mają zbadać działania i procedury kościelne podjęte w sprawie księdza Dariusza Olejniczaka. Duchowny został skazany za molestowanie dzieci na dwa lata więzienia i dostał dożywotni zakaz prowadzenia zajęć z nieletnimi, a później - jak wynika z filmu braci Sekielskich "Tylko nie mów nikomu" - mimo tego prowadził rekolekcje.

O powołaniu ekspertów przez kardynała Kazimierza Nycza poinformował w sobotę rzecznik Archidiecezji Warszawskiej, ksiądz Przemysław Śliwiński. Jak przekazał, zespół ma zbadać zgodność z obowiązującym prawem państwowym i kościelnym "wszystkich procedur i działań podjętych w sprawie księdza Dariusza Olejniczaka". Dodał, że zasadniczym celem podjętej pracy zespołu jest "troska o ochronę dzieci i młodzieży".  

Kardynał Nycz powołuje zespół wyjaśniający ws. księdza Dariusza Olejniczaka

W skład powołanego przez metropolitę warszawskiego zespołu weszli prof. Paweł Wajda (przewodniczący), mec. Michał Stępniewski oraz ks. dr hab. Marek Stokłosa. Zespół ma rozpocząć prace w najbliższy poniedziałek. Kardynał Nycz zobowiązał się do przedstawienia wyników prac odpowiednim władzom kościelnym.

Ksiądz Dariusz Olejniczak to jeden z bohaterów filmu "Tylko nie mów nikomu". W 2012 roku został skazany za molestowanie seksualne nieletnich na dwa lata więzienia, miał również dożywotni zakaz pracy z dziećmi. Z filmu braci Sekielskich wynika, że po opuszczeniu zakładu karnego prowadził rekolekcje.

Metropolita warszawski już wcześniej odniósł się do sprawy Dariusza Olejniczaka, podkreślając, że na jego zachowanie nie może być zgody. - Proboszczowie sami sobie wybierają rekolekcjonistów. On też został wybrany przez tego proboszcza na północy Polski. (...) Złamał zakaz sądowy i mój zakaz wszelkiej pracy z dziećmi - mówił Nycz.

Więcej o:
Komentarze (124)
Kardynał Nycz powołuje zespół wyjaśniający ws. księdza Olejniczaka. Prowadził rekolekcje mimo zakazu
Zaloguj się
 • kater-11

  Oceniono 32 razy 30

  Kościół rozpoczął procedurę zaciemniania i tuszowania swoich zbrodni. Pomagać mu będzie bardzo aktywnie PiS.
  Ta zbrodnicza organizacja powinna na zawsze zniknąć z naszego życia .

 • c.t.k

  Oceniono 27 razy 25

  Wilki będą rozliczały wilka, z dymania baranków.
  Czarna banda, boi się jak ognia komisji zewnętrznej

 • wielebnyelvis

  Oceniono 20 razy 20

  Głosując na pis- głosujesz za bezkarnością czarnych pedofili.

 • szcz9

  Oceniono 22 razy 20

  A co na to prokuratura? Przecież ks. Olejniczak, prowadząc rekolekcje naruszył sądowy zakaz. W Polsce nie stosowanie się do wyroku jest zagrożone karą do 5 lat więzienia. Gdzie jest minister sprawiedliwości?

 • lesnojeziorska

  Oceniono 20 razy 18

  To jakby Al Capone powołał komisję ds. uchylania się od płacenia podatków.

 • hrabia_wronski

  Oceniono 20 razy 18

  ktem .Jezeli Kosciol chce zachowac szczatki autorytetu ,to dymisja calego Episkopatu musi stac sie faktem.

 • oyesu

  Oceniono 21 razy 15

  Zespół ekspertów powołany przez Nycza niema zadnego znaczenia.
  Tylko PROKURATURA!!!

 • nazwa.niepoprawna

  Oceniono 14 razy 14

  Teraz się zacznie pieprzenie kota za pomocą młota - kościelne przeprosinki, kościelne zespoły, kościelne komisje, kościelne oświadczenia - byle odsunąć winę od prawdziwych winnych tuszowania pedofilii, żeby czasem żadnemu purpuratowi włos ze łba nie spadł. Może się poświęci jakiegoś i wyśle na emeryturkę.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX