Pogoda: burze z gradem nad Polską. IMGW wydało ostrzeżenia dla kilku województw

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia w związku z burzami z gradem. Alerty wydano dla 4 województw. Niewykluczone, że ostrzeżenia zostaną rozszerzone też na inne regiony Polski.

Burze z gradem i opady deszczu nad ranem pojawiły się nad niektórymi województwami. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej w związku z burzami wydał ostrzeżenia dla województw: warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, zachodniej części woj. mazowieckiego, a także wschodnich rejonów woj. pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed silnym wiatrem - w porywach nawet do 80 km/h.

Orientacyjna prognoza zagrożeń IMGW zakłada, że w sobotę burze mogą wystąpić również na Podkarpaciu.

W sobotę burze i opady deszczu powinny ominąć mieszkańców zachodnich województw.

Burze nad Polską, prognoza na godz. 14Burze nad Polską, prognoza na godz. 14 Ventusky.com

Wszystko wskazuje na to, że burze mogą przechodzić nad przeważającą częścią Polski również w niedzielę i poniedziałek.

Pogoda w sobotę. Burze i opady. Ostrzeżenia IMGW

Dobra informacja jest taka, że w sobotę będzie bardzo ciepło. Jak wynika z prognoz portalu Ventusky.com, na zachodzie i południu kraju słupki rtęci wskazywać będą nawet 20-22 stopnie Celsjusza.

Nieco chłodniej w centrum i na północy kraju - ok. 18 stopni.

Prognoza, sobota, godz. 14Prognoza, sobota, godz. 14 Ventusky.com

Pogoda. Burze nad Polską

Od rana w sobotę użytkownicy mediów społecznościowych publikują zdjęcia i nagrania ilustrujące burze i opady deszczu w ich miejscowościach.

Więcej o:
Komentarze (15)
Pogoda: burze z gradem nad Polską. IMGW wydało ostrzeżenia dla kilku województw
Zaloguj się
 • mdl2

  Oceniono 7 razy 5

  "Za moich czasów" powiedzmy 20 lat temu, takie zjawiska jak zamieć w styczniu, przymrozek w kwietniu, burza w maju czy upał w lipcu to była normalna pogoda. Dzisiaj to kataklizmy wymagające specjalnych ostrzeżeń i instrukcji jak się zachować podczas burzy czy ulewy. Najlepiej, oczywiście, zabarykadować się w piwnicy z zapasem jedzenia i świec na kilka tygodni.

 • zawszedak111

  Oceniono 2 razy 2

  mk, pisz po polsku!
  "...warmińsko-mazurskiego, podlaskiego, zachodniej części woj. mazowieckiego i w niemal całego woj. świętokrzyskiego." - "w niemal"???

 • xinfx

  0

  Gowno nie burza, od lat nie widziałem solidnej burzy, chyba się obraziła bo wszystkie wyładowania omijają mnie bokiem jak spojrzę na radar.

 • a.k.traper

  Oceniono 1 raz -1

  Przeszły normalne burze majowe, kilka lat był większy opad gradu, chroniłem się samochodem pod gałęzie drzew, aż sieczka z liści leciała ale tłumiły uderzenia.

 • Opinion PL

  Oceniono 11 razy -1

  Nie ma jak ostrzeżenie z gazety i imgw dla warszawy o ulewach i burzy dwie godziny po ich przejściu. Zero informacji wcześniej.

 • beton44

  Oceniono 2 razy -2

  Słupki rtęci będą pokazywać - to gdzieś na Czerskiej macie pochowane w zwojach Tory termometry rtęciowe zabronione w Unii - i wy niby walczycie o obecność w tejże ze złym Kaczaffim ???

  Hehehe

 • pedro.666

  Oceniono 17 razy -11

  Od dwóch tygodni nic tylko leje i leje - i jeszcze przez tydzień będzie lało i lało. Z tego właśnie powodu Polska stepowieje, poziom wód gruntowych jest dramatycznie niski, rzeki wysychają, wykańcza nas efekt cieplarniany, a w lipcu ma nas zabić maksymalny upał wynoszący w porywach 28 stopni. To takie resume ostatnich newsów i artykułów z mojej ulubionej gazety :)

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX