"Nie da się tego wyciszyć". Razem zawiadamia prokuraturę ws. tuszowania pedofilii w Kościele

- Te wszystkie informacje muszą być zabezpieczone natychmiast - mówiła w czwartek nad konferencji przed gdańską prokuraturą Anna Górska z partii Razem. Jej działacze zarzucają m.in. abp Sławojowi Leszkowi Głódziowi i jego biskupom tuszowanie przestępstw seksualnych i domagają się zabezpieczenia kościelnych akt.

Działacze Razem podkreślają, że Episkopat "w specjalnym raporcie przyznał, że nie zgłaszano wszystkich przestępstw księży organom ścigania". W związku z tym, biorąc pod uwagę ujawnione przez braci Sekielskich przypadki molestowania seksualnego, istnieje podejrzenie, że m.in. Sławoj Leszek Głódź nie przekazał organom ściągania wiedzy na temat przestępstw seksualnych popełnionych na dzieciach przez kler, za co grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

- Prawo w Polsce musi być przestrzegane także przez przedstawicieli Kościoła. To już koniec zamiatania pod dywan przestępstw popełnianych przez księży. "Przepraszam" nie wystarczy - piszą działacze Razem na Facebooku.

Razem: Nie da się tego wyciszyć

W czwartek Anna Górska z Partii Razem złożyła zawiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez pracowników Archidiecezji Gdańskiej, w tym arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia. - Te wszystkie informacje muszą być zabezpieczone natychmiast - mówiła w czwartek nad konferencji przed gdańską prokuraturą Górska.

- Kościół katolicki w Polsce już wie, że nie uda mu się kolejny raz wymigać od odpowiedzialności, że nie da się tego wyciszyć. Boimy się bardzo tego, że ta machina ukrywania i tuszowania tych przestępstw będzie się cały kręcić. I dojdzie do tego, że te akta, które znajdują się dzisiaj w diecezjach, zostaną po prostu zniszczone - przestrzegała polityczka.

- My się nie boimy Episkopatu i księży. Nikt kto jest polskim obywatelem nie jest wyjęty spod prawa i każdego obowiązuje polskie prawo karne. A w tym przypadku szczególnie, bo mówimy o instytucjonalnym mataczeniu i ukrywaniu przestępców - zadeklarowała Górska.

Więcej o:
Komentarze (141)
"Nie da się tego wyciszyć". Razem zawiadamia prokuraturę ws. tuszowania pedofilii w Kościele
Zaloguj się
 • biesczad1

  Oceniono 44 razy 36

  PiSowski reżim będzie chciał rozmydlić/zamydlić problem pedofilii w polskim Kościele: możemy im w tym przeszkodzić - w następną niedzielę pójdźmy na wybory!!!

 • damtek

  Oceniono 31 razy 27

  ZIOBRO KŁAMIE‼️
  Nie przyzna, że PO-PSL wprowadziło:
  ✔️ zaostrzenie kar za pedofile, prostytucje i pornografię dziecięca
  ✔️ nowe przestępstwa przeciw pedofilom
  ✔️ zakaz pochwalania pedofili
  ✔️ obowiązek niekaralności wychowawców i opiekunów
  ✔️ nowe uprawnienia Policji

  Arkadiusz Myrcha/twitter

 • polakadam

  Oceniono 29 razy 25

  Brawo Razem. Teraz okaże się czy pislam mówił prawdę że trzeba bezwzględnie zwalczać pedofilię. To jest sprawdzam dla kaczej bandy.

 • jag63

  Oceniono 37 razy 25

  Śpieszmy się kochać nasz Episkopat.
  Tak szybko odejdą.

  Rewizor z Watykanu już w drodze.

  .

 • remo29

  Oceniono 26 razy 22

  Widzę, że obrońcy pedofilów pracują nawet w piątek w nocy. Bawcie się grzecznie, chłopaczki :)

 • aietes

  Oceniono 23 razy 17

  Atak na pedofila, to atak na Polskę pis. Polską rządzi facet bez kobiety, bez dzieci. Dlatego ten kraj jest plugawym szambem dewotów i psychopatów, morderców, cwaniaków i zbrodniarzy, którym marzy się Republika Gileadu.

 • realistas

  Oceniono 21 razy 17

  Ziobrowa prokuratura będzie prowadzić śledztwo przez 20 lat by je w końcu umorzyć.

 • c.t.k

  Oceniono 14 razy 12

  Duda może, niejako z wyprzedzeniem, ułaskawić wszystkie klechy.
  Kto potem ułaskawi Dudę?

 • Tadek Tornado

  Oceniono 14 razy 12

  Nadszedł czas jak za Kościuszki rozliczyć się ze zdrajcami w sutannach.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX