ABW zatrzymało Polaka podejrzanego o planowanie zamachu. Miał być wymierzony w "przeciwników Islamu"

ABW zatrzymało na początku maja mężczyznę podejrzanego o planowanie zamachu terrorystycznego w Polsce. Mikołaj B. miał deklarować chęć przeprowadzenia zamachu wymierzonego w "przeciwników religii islamskiej".

Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego 9 maja zatrzymała Mikołaja B. Mężczyzna podejrzany o prowadzenie przygotowywań do popełnienia przestępstwa o charakterze terrorystycznym na terytorium Polski - poinformował w piątek Stanisław Żaryn, rzecznik ministra-koordynatora ds. służb specjalnych.

ABW zatrzymało Polaka podejrzanego o planowanie zamachu

Stanisław Żaryn dodaje, że zatrzymany mężczyzna miał deklarować zamiar przeprowadzenia zamachu terrorystycznego w miejscu publicznym. - Zamach miał być zemstą na przeciwnikach religii islamskiej - wynika z ustaleń śledczych - mówi Żaryn w rozmowie z PAP. Informację tę potwierdza Maciej Wąsik, sekretarz kolegium ds. Służb Specjalnych. 

Mikołaj B. miał także posługiwać się imieniem Mohammed i należeć do społeczności muzułmańskiej w Warszawie. Wiadomo również, że mężczyzna był wcześniej leczony psychiatrycznie. Obecnie Mikołaj B. znajduje się w tymczasowym areszcie - prokuratura zdecydowała o zastosowaniu tego środka zapobiegawczego na trzy miesiące. Zatrzymany usłyszał już także zarzuty za, które grozi mu od 3 miesięcy do 5 lat więzienia. B. nie przyznaje się do winy. 

Więcej o:
Komentarze (124)
ABW zatrzymało Polaka podejrzanego o planowanie zamachu. Miał być wymierzony w "przeciwników Islamu"
Zaloguj się
 • krynolinka

  Oceniono 51 razy 37

  Pisiory nawet jakiś kościół zaraz podpalą żeby mogli z "sukcesem" gasić. Łajzy do wszystkiego zdolne żeby korytka nie stracić.

 • seroo1

  Oceniono 29 razy 27

  Trzeba, trzeba, szybko, szybko wypuścić jakiegoś odwracacza uwagi.
  Ale petarda...
  Wszystkie służby w służbie partii i tylko takie "cóś"???

 • rasta-mw

  Oceniono 28 razy 24

  facet był leczony psychiatrycznie, tam go pewnie poznali panowie z pisu co zorganizowali tą marną ustawkę.

 • maxthebrindle

  Oceniono 28 razy 24

  PiS odpalił muzułmańskiego terrorystę - z braku prawdziwych jest taki bardziej swojski. Nieważne, ważne, że afęrę w kościele, matce PiSu prykryje...

 • aarspen

  Oceniono 20 razy 20

  Ca za przypadek że akurat przed wyborami :)

 • udet11

  Oceniono 22 razy 20

  Ciekawe czy nie skonczy się jak z Czeczenem z Białegostoku czyli odszkodowaniem za nieszłuszny areszt.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX