Kobyłka: Były proboszcz wykorzystał 13-latkę z upośledzeniem umysłowym. Parafianie stanęli za księdzem

Były proboszcz parafii w Kobyłce pod Warszawą został skazany za molestowanie nieletniej. Bogdan S. zmuszał do seksu 13-letnią dziewczynkę z upośledzeniem umysłowym. Sąd skazał księdza na 3 lata więzienia. Kościół nie zdecydował jeszcze o losie S. - nadal jest księdzem, ale nie pełni funkcji.

O sprawie jako pierwsza poinformowała warszawska "Gazeta Wyborcza". Sprawa księdza Bogdana S. toczyła się w wołomińskim sądzie od maja 2017 roku, wyrok zapadł w marcu 2019. Decyzja sądu nie jest jeszcze prawomocna. 

Kobyłka. Ksiądz Bogdan S. molestował 13-letnią niepełnosprawną

Ksiądz Bogdan S. pracował w jednej z parafii w Kobyłce pod Warszawą od 2006 roku. W 2015 roku mężczyzna został oskarżony o wykorzystywanie seksualne nieletniej dziewczynki - 13-letniej parafianki z upośledzeniem umysłowym. Chodziło o doprowadzenie do obcowania płciowego i oralnego. Ksiądz S. usłyszał także zarzut namawiania swojego podwładnego do składania fałszywych zeznań. Bogdan S. chciał, żeby mężczyzna, który powiadomił o przestępstwie, skłamał w sądzie i oczyścił go z zarzutów. 

Duchowny, mimo poważnych zarzutów, pozostawał na wolności. Po ponad półtorarocznym procesie sąd w Wołominie uznał księdza Bogdana S. za winnego pierwszego zarzutu i skazał go na trzy lata więzienia. Dodatkowo nałożono na niego zakaz zbliżania się do pokrzywdzonej oraz zakaz wykonywania zawodów, które mają związek z wychowywaniem dzieci lub opieką nad nimi. S. ma również zapłacić pokrzywdzonej 50 tys. złotych nawiązki. 

Ksiądz Bogdan S. od 2015 roku nie pracuje już w parafii. Odchodząc, tłumaczył się złym stanem zdrowia. W tym samym roku został zatrzymany ws. oskarżeń o molestowanie nieletniej. "Wyborcza" dowiedziała się również, że choć ksiądz nie został wydalony ze stanu kapłańskiego, ma zakaz wykonywania funkcji kapłańskich. Sąd kościelny zajmie się jego sprawą po zakończeniu procesu w sądzie cywilnym.

Jak można wyczytać na lokalnych forach, jeszcze przed wyrokiem część parafian utworzyła grupę modlitewną, by modlić się w intencji proboszcza.

Więcej o:
Komentarze (542)
Kobyłka: Były proboszcz wykorzystał 13-latkę z upośledzeniem umysłowym. Parafianie stanęli za księdzem
Zaloguj się
 • hamsterx

  Oceniono 228 razy 192

  13 uwiodła bogu ducha winnego księdza ???
  ciemnocie jak widać ,nie przeszkadza pedofilia

 • albacor

  Oceniono 163 razy 149

  Część narodu jest jednak bezdennie głupia i zdominowana przez klechów

 • grzetoja

  Oceniono 99 razy 95

  Na stronie diecezji notka o księdzu S już jest niedostępna. Szkoda tylko, że wierni nie utworzyli grupy modlitewnej w intensji ofiary. Ale taki jest polski ciemnogród.

 • miszka_szyfman

  Oceniono 101 razy 91

  Z upośledzeniem umysłowym ? Boże , do czego te bestie są zdolne ?

 • jan.w2

  Oceniono 78 razy 70

  I tak wygląda w praktyce bandycka działalność szeregowych watykańczyków i ich wyższej rangi bosów. Sąd jako tako stanął na wysokości zadania, chociaż, to dopiero pierwsza instancja, trzeba jeszcze czekać czy druga się nie ulęknie, a watykańska mafia czeka z wypie...niem swojego kumpla na nie wiadomo co.

 • jurek4491

  Oceniono 94 razy 70

  LAWINA RUSZYŁA - PiS i kościół , leżą i kwiczą , dwóch Karnowskich załamanych , ich WAZELINA nie pomaga , nie działa bo działać nie może bo te sprawy są nie do obrony .

 • hipo krater

  Oceniono 80 razy 62

  I o to chodzi. Dlatego rządzący robiący dobrze klechom, robią wszystko, żeby społeczeństwo nie miało edukacji seksualnej, która mogłaby uświadamiać przyszle ofiary i ich rodziców, , by umiały się przed nadużyciem uchronić.

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX