Zabójstwo w szkole w Wawrze. Policja zatrzymała 15-letnią uczennicę i jej o rok młodszego kolegę

Stołeczna policja zatrzymała w związku z zabójstwem w szkole w Wawrze dwie kolejne osoby - 15-latkę i 14-latka. Funkcjonariusze nie ujawniają, w jakim charakterze zostali zatrzymani nastolatkowie. Łącznie w sprawie zatrzymano już 5 osób. W zeszłym tygodniu 15-letni uczeń wawerskiej szkoły śmiertelnie dźgnął tam nożem starszego o rok ucznia.

W czwartek policja poinformowała o zatrzymaniu dwóch kolejnych osób w związku z zabójstwem w szkole podstawowej w Wawrze. W zeszłym tygodniu 15-latek śmiertelnie ranił tam nożem o rok starszego kolegę. Z nieoficjalnych informacji wynika, że powodem kłótni był dług za narkotyki lub dopalacze. Policja powołała do wyjaśnienia okoliczności zbrodni grupę specjalną, a sprawca ataku został przewieziony do schroniska dla nieletnich. Oczekuje tam na decyzję sądu rodzinnego, który ma orzec, czy może być sądzony jako osoba dorosła (wówczas będzie mu groziła kara do 25 lat więzienia).

Wawer. Policja zatrzymała dwóch nastolatków w związku z zabójstwem w szkole

Rzecznik prasowy Komendy Stołecznej Policji Sylwester Marczak w rozmowie z Gazeta.pl poinformował, że dwie kolejne osoby zatrzymane w związku ze sprawą zabójstwa są nieletnie. To 15-letnia uczennica szkoły, w której doszło do zabójstwa, oraz 14-letni chłopiec, który uczy się w innej placówce. Do zatrzymania doszło na terenie szkoły.

Policja ze względu na dobro sprawy nie podaje więcej informacji ani nie wyjaśnia, w jakim charakterze zostali zatrzymani nastolatkowie. 

Czynności wyjaśniające w sprawie zabójstwa w szkole w Wawrze są prowadzone pod nadzorem sądu rodzinnego. Łącznie w sprawie zostało już zatrzymanych pięć osób. W dniu zabójstwa policja zatrzymała 15-letniego Emila B., nożownika, który zaatakował i śmiertelnie ranił swojego kolegę. Z kolei we wtorek stołeczni funkcjonariusze poinformowali o zatrzymaniu w związku ze sprawą dwóch nieletnich osób, ale nie również nie ujawniono żadnych szczegółów.

Więcej o:
Komentarze (82)
Zabójstwo w szkole w Wawrze. Policja zatrzymała 15-letnią uczennicę i jej o rok młodszego kolegę
Zaloguj się
 • niepis23

  Oceniono 57 razy 31

  Ciekawe co ma do powiedzenia Zalewska.
  Czy likwidacja gimnazjów nie miała zlikwidować patologii? Wyszło jak zwykle z tą bandą przy korycie...

 • eclipse97

  Oceniono 27 razy 23

  W razie morderstwa czy zabojstwa, kazdy kto skonczyl 13 lat powinien byc karany jak w StanachZjednoczonych. Jako dorosly !!!!!!.
  A nie ze gowniarz ma 16, czy 17 lat jest karany jak dzieciak. Posiedzi 2 lata w poprawczaku i wolny. A denat do piachu.

 • sepia1111

  Oceniono 22 razy 20

  Swego czasu małżeństwo Elbanowskich walczyło:
  1. aby sześciolatki nie poszły do szkoły bo tam na korytarzu mogą spotkać szesnastoletnich wyrostków.
  2. aby zlikwidować gimnazja, żeby jej maluchy nie spotkały na szkolnym korytarzu szesnastoletnich wyrostków.
  NO I CO Z TEGO WYNIKŁO?

 • zawilec1

  Oceniono 13 razy 13

  A dolnośląski kuratorek kazał szkołom zrobić zebrania nauczycieli i rodziców oraz lekcje wychowawcze w każdej klasie na ten temat (i grozi kontrolami). Działania POZOROWANE, na ostatnią chwilę, w okresie wystawiania ocen..., kuratorek się nie napracuje, nic nie poprawi, ale z dumą obwieści, że DZIAŁA i nagroda finansowa mu się po prostu należy. Szkoły przez cały rok prowadzą prace profilaktyczną panie kuratorku, a dzieci to nawet mają osobny przedmiot "edukacja dla bezpieczeństwa" ... nauczyciele i czasami rodzice nie maja na pewne rzeczy wpływu, dziecko wie co wolno, co bezpieczne, co złe czy dobre, ale dziecko ma wolna wolę... a w Polsce dziecko często jest dodatkowo bezkarne

 • kmosb

  Oceniono 23 razy 13

  To co dzisiaj dzieje się z dziećmi (bo tak trzeba ich nazywać) to głowa mała. W swoich głowach mają brak jakichkolwiek zasad w życiu społecznym. Dosłownie sieczka.

 • cleryka

  Oceniono 10 razy 6

  PiS wprowadzi Straż Szkolną przed budynkami i przeszukaiwanie tornistrów,bo na podwyżki płac dla nauczycieli nie ma.PS. Tacy 13-14latkowie sa silniejsi od kobiet nauczycielek,dlaczego w tym zawodzie tak mało mężczyzn? ..Za małe zarobki dla głowy rodziny!

Aby ocenić zaloguj się lub zarejestrujX